Stoeger fabrikasında çalışmış bir arkadaşın yorumu .

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Alıntı ..

Alıntı ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• ben arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. zira bende 1998 yılında aldığım vursan marka döner başlık tüfek var. yüzlerce fişek atmışlığım var. daha tık demedi. 24 gr. fişeği de atıyor 36 gr. fişeği de. (benim tüfek magnum değil) bakımını düzenli yaptıktan sonra sanırım bir 10 yıl daha tık demeden kullanırım bu tüfeği. yalnız 4-5 ay önce saplama yayını değiştirttim (yorulma yaptığı için) stoeger firmasında. para da almadılar. naçizane görüşüm bu şekilde.

• Bendeki Vursan da ortalama 20 yıllık, her sene kullanmasamda bakımını yaptırırım o da tık demedi : ) ...

• Ateşli kısmı benim için pek onemli degil ama uygun fiyatli kaliteli bir pcp yapsalarda gorsek. Yalniz aklima takilan ilk seri tufeklerinin hedefi ustten vurmasi. Kalite kontrolunu musteri yapmis sonraki seride problemi cozmusler sanirim. Ayrica bir tufek icin kalite kontrolun hedef tahtasi uzerinde yapilmasi kadar normal bir sey var midir. Bu bir arti degil gerekliliktir bana gore.
    Ben de ulkemizde iyi seyler yapilmasini isterim her zaman. Havali silahlari icin diyecegimse "Arkasinda beretta var ama bir weihrauch degil"

• Vala ben stoegeri tutdum arkadaş 150 tl ye 2 el x20 aldım üretim hassasiyeti beni şaşırtdı ben 460 magnumda kullandım ister inanın ister inanmayın işçiligi dıanadan bile iyiydi şimdi x20 veya x50 alıcam üzerine fırsat bulursam stoegerin Md3500 sentetik yarıotomatik av tüfegini alıcak kim nederse desin ben bu markayı sevdim ince işçilikden anlarım ben stoegerde aradıgımı buldum nihayet .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• :thumbup:

500 yıl önce berattayı bırak silahın s si bile yoktur.

hatsan mod 33 4,5mm 177cal

hatsan mod 70 4,5mm 177cal

hatsan mod1055.5mm 22cal winchester3-9*32

gamocfx5.5mm 22 cal square3-9 40

at44wx 10 lw 5.5 22 cal optima 3.12,44 AOE ;tacli#
    armsan phenoma carbo 12 cal otomatik av tüfeği tacli.png

• Bana göre Stoeger X20 kendi sınıfında hızla bir ekol olma yolunda gidiyor. Fiyat, kalite ve performans dengesi bu kadar iyi yakalanmış tüfek bulmak zor. Bu tüfekle atış yapmanın zevki bambaşka. Kurması, atması, taşıması. Bence fiyatına göre fazlası var eksiği yok.

• Arkadaşlar stoeger tüüfeklerin fabrika değerleri doğrumudur. Av Foni sitesinde satışa sunulmaya başlanmış. bir yaylının 460 m/sn hızı gerçekten olabilir mi. birde stoeger in neden hiç 6.35 mm. tüfeği yok? var da ben farkedemedim.

STOEGER X50 Synthetic Combo Dürbünlü Havalı Tüfek

Kalibre Atış Hızı Dipçik Namlu Uzunluğu Uzunluk Ağırlık

4,5 mm 460 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 127 cm 4,1 kg
    5,5 mm 460 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 127 cm 4,1 kg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOEGER X20 Supressor Synthetic Combo Dürbünlü Havalı Tüfek

4,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg
    5,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOEGER X20 Synthetic Havalı Tüfek

4,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg
    5,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• :thumbup:

arkadaşın orada kastettiği herhalde silah üzerine ilk çıkan firmalardan demek istedi galiba ama şimdi merak ettim osmanlı zamanında ateşli silah varmıydı.?

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• 460 m/s hız çıkartıcak kadar hafif pelet kullanırsanız fizik kurallarına göre evet atar.
    6.35 çıkarmamalarının sebebini bilmiyorum...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• 500 yıl önce berattayı bırak silahın s si bile yoktur.

ufak bi araştırma yaptım s sinden fazlası varmış :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ate%C5%9Fli_silahlar

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• ufak bi araştırma yaptım s sinden fazlası varmış :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ate%C5%9Fli_silahlar

Ateşliler yakın zaman tarihlerinde yapıldı ama icadı ilk insanlara dayanır ve ateşle değil kol kası ve insan gücüyle olan çekiç balta..vb...m.ö. bilmem kaç bin sene bile önce vatandaşlar hayvanın kafasını ezmeyi bulmuş.. ;lol;

• yaylı silahda 6.35 çok kötü bir kalibre neden satarlar anlamam he belki mod125 amenna ama diğeleri çok zayıf değerler veriyor ülkemizde av da yasak olduğu için 6.35 kullanmanın bir mantıgını göremiyorum...

• ben onu bunu bilmemde x 50 nin 460 m/s olduğuna allah biliyo ya inanmış değilim nedenmi bildiğimiz kırıkkale kıısa 9 luk (9x17) tabancanın namlu ıkış hızı nerdeyse aynı bu işte bir terslik var veyahut ben yanlış hatırlıyorum

• ben onu bunu bilmemde x 50 nin 460 m/s olduğuna allah biliyo ya inanmış değilim nedenmi bildiğimiz kırıkkale kıısa 9 luk (9x17) tabancanın namlu ıkış hızı nerdeyse aynı bu işte bir terslik var veyahut ben yanlış hatırlıyorum

Allah la bir ilgisi yok 460 m/s hızında bir peletin o namludan çıkmasında.
    hafif pelet ve yüksek güç birleşince bu hıza ulaşıyor.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• arkadaşlar forumu devamlı takip ediyorum.sanki soson zamnlarda belki biraz kaba tabir olucak ama laf sokma, açığını arama peşinde.bu konuyu takip ederkende bolca gördüm sanki.son günlerde çok gergin herkes, relax olalım biraz arkadaşlar ;)

armsan fonex 5+1
    huğulu s.poze
    sarsılmaz concorde 5+1
    yavuz16 compact
    kırıkkale (kısa dokuz)
    + türlü çeşit bıçak ve kuru sıkı ;şrofls;.

• kemal abi ne alakası var kardeşime güzelce anlatıyorum .hafif pelet ve yüksek güç diye ama nasıl oluyor diye sormaya devam ediyor.
    tekrar söylüyorum hafif pelet ve yüksek güç ile mümkün.
    şimdi diyceksiniz belki niye üstüne alınıyosun yada ben kendime niye üstüne alıyosun diycem ama yazmak istedim sadece :)

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• kemal abi ne alakası var kardeşime güzelce anlatıyorum .hafif pelet ve yüksek güç diye ama nasıl oluyor diye sormaya devam ediyor.
    tekrar söylüyorum hafif pelet ve yüksek güç ile mümkün.
    şimdi diyceksiniz belki niye üstüne alınıyosun yada ben kendime niye üstüne alıyosun diycem ama yazmak istedim sadece :)

:)