Yeni Zoraki Hp-01 Ultra 4.5mm Acaba Havamı Kaçırıyor ??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bugün Mercan'dan 4.5 mm Zoraki hp-01 ultra modelini aldım henüz çok fazla atış yapmadım, pompalamada sorun yok 4 pompada 22 kalibre gibi patlıyor ve oldukça güçlü mermi atıyor, yanlız silahı pompalarken dikkatimi çeken bir husus her seferinde ufakda olsa bir rüzgar hissetmem, yani pompalama esnasında ufakta olsa bir hava kaçırma durumu söz konusu, bu durum normalmidir yoksa valfda problemmi var ? eğer bir problem söz konusuysa yarın gidip değiştiricem acilen cevaplarınızı bekliyorum saygılar

• o durum gayet normal içiniz rahat olsun. fazla havayı tahliye ediyor. Silahınızı güle güle kullanın çok doğru bir seçim yapmışsınız... :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Daha dikkatli incelediğimde rüzgarın piston üzerindeki yağlama deliğinden geldiğini fark ettim, zoraki kitapçığında Şekil 19 olarak geçen fotoğraftaki delikten her pompalamada hafif rüzgarımsı şiddette hava geliyor,bunun dışında kapak takımını tam kapatmaya yakın valfın bulunduğu mekanizma kısmındanda çok ufak bir tıslama sesi geliyor elimde chronograf yok,dolayısıyla hız ölçemiyorum,sizlere sormadan edemedim eğer bir anormallik var ise direktman yarın bayinin yolunu tutucam, birde kutudan çıkan yağ ile pistonu yağlayabilirmiyiz? petrol bazlı olup olmadığından emin olamadığım için piston içine yağlama
    yapmadım, silah bu ay 10.2012 üretimi olmasına rağmen saçma koyulan kısma yakın bölümde silinmeyle çıkıcak cinsten hafif turuncumsu korozyon oluşmuş, pek hoşuma gitmedi ama silerek çıkardım.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Steyr ().

• Hocam çok teşekkür ederim, isabetli bir tabanca, hatta dürbün takmak gerekicek diye düşünüyorum, birde arpacık sabit sanırım ilerletmeme rağmen kombine kısmı çıkmıyor bende fazla zorlamadım, eğer mümkünse namluyu söküp komple iç dış olarak temizlemek istiyorum ama bunun hakkında forumda söküm şeması bulamadım, eğer çok zahmetli bir iş değilse söküp temizleyeceğim, birde silahı yoğun olarak kullanmaya başlamadan evvel ayar çekmem gereken herhangi bir kısmı varmı? piston vidaları, tetik vidaları gibi?

Saçma olarak Crosman Lead Pointed premium grade aldım, bunun dışında önerebileceğiniz uzak mesafe atışı ve bunun dışında isabetli bir hollow point saçma varsa internetten sipariş etmeyi düşünüyorum, malum ziyaret etmeyeli eminönünde esnaflık bitmiş,saçmaları 2 katına, tabancayıda 440 liraya satmaya çalıştılar, neyseki 375 e aldık ... birde tartışmasak vitrin mamülünü kapalı ürün diye zokalayacaktı arkadaş... neyse..

• Hiçbir ayarlama ya da extra tamizliğe gerek yok, kaldı ki ürün sıfır alınmış, garantili. Hiç sökmeye kurcalamaya gerek yok baktınız bir sıkıntısı var gönderin fabrikasına garanti dahilinde baksınlar. Saygılar

• öncelikle tekrar hayırlı olsun.

1- yeni aldığın için senin ekstra bir yağlama yapman gereksiz. sadece atışlardan sonra namluya misinaya taktığın küçük bir bez parçası ile harbi çeksen yeter.
    2- Söküp takmanı gerektirecek bir durum da olduğunu sanmıyorum şimdilik silahın tadını çıkar. yoksa elinde kalır üzülürsün...
    3- match pelletlerle önce 10-15 de grupman denemeni öneririm. hem bu sayede gez ayarını da yapmış olursun.
    4- Uzun mesafe şişe kırmak için JSB , RWS marka oval uçlu pellet almanı öneririm.

Biz genelde internetten alışveriş yapıyoruz. Güvenilir firmalar var. ihtiyaçlarını tek tek değilde bir arada alırsan daha ekonomik olur.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• her pompada hafif pıss sesi çıkarabilir fazla hava almışşsa onu tahliye eder baya bi mühendislik mevzusu var bu tabancada derme çatma yaylılara hiç benzemez :thumbup:
    aslında bakımda istemiyor 500 atışta bir pistondaki küçük deliğe silaha beraber gelen yağdan dökmek yeterli ben her kullanımdan sonra elimin değdiği metal kısımları hafif yağlı bezle silerim her kullanımdan sonra

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• basit bi elektrik bandı ile buradaki contadan kaçağı önleyebilirdiniz. Zoraki 2 üstü pompada bi de sıkı giren yada ağır saçmalarda bıradan biraz hava kaçırıyo. 1-2-3 ya da 4 kat elektrik bandı sorunu çözüyo. Benim zoraki hem güçlendi hem de moderatörün aslında sesi ne kadar iyi kestiğini anladım asıl ses barrel girişinden çıkıyomuş meğerki yasin kardeşime tekrar sevgi ve saygılarımla

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• basit bi elektrik bandı ile buradaki contadan kaçağı önleyebilirdiniz. Zoraki 2 üstü pompada bi de sıkı giren yada ağır saçmalarda bıradan biraz hava kaçırıyo. 1-2-3 ya da 4 kat elektrik bandı sorunu çözüyo. Benim zoraki hem güçlendi hem de moderatörün aslında sesi ne kadar iyi kestiğini anladım asıl ses barrel girişinden çıkıyomuş meğerki yasin kardeşime tekrar sevgi ve saygılarımla

Bantı tam olarak nereye yapıştırdınız, hava çıkışınadır muhtemelen ama bir foto eklerseniz net olarak görelim.

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• Bantı tam olarak nereye yapıştırdınız, hava çıkışınadır muhtemelen ama bir foto eklerseniz net olarak görelim.

Resim için bir önceki mesajda IMG lere tıklayın

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Bantı 2 pompa delebiliyo bu arada kendiniz uğraşmayın delmek için

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• Aranıza bende yeni katıldım. İkinci el Zoraki Hp01 aldım. Kurma esnasındaki tislama ve kapatma tamamlandıktan sonra tislama sesi bir süre devam ediyor. Fakat contalari degistirnememe rağmen ilk atışlarda vakfın ordaki contayi basınçtan çıkardı yerine taktım ve atışa devam ettim. Fakat şimdi 50 atıştan sonra mermiye basıncı vermeyip yandan kaçmasına neden oluyor ve mermi namludan çıktıktan sonra hızı çok zayifliyo ve hedefi vuramiyorum. Basıncın düşmesinin nedeni büyük ihtimal conta.Conta için herhangi bir marka veya kullanım öneriniz varmı. Sizlerin bir fikri varmı. Teşekkür ederim.