Grupman Ve Güç Ayarı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • AA S510 ile başıma gelen bir durumu paylaşmak isterim. Keşke hedefleri temiz tutabilseydim fotoğraflarıda paylaşmak isterdim. JSB 15,89 Exact Diablo ile 30mt atışı yaparken (2/5 güç ayarında-180.150 bar arası) neredeyse tek delikten geçen pelletler güç ayarını arttırınca (4/5 150-130 bar arası) 1cm den buyuk grupman yapmaya başladı ve dikey ve yatay karışık sapmalar göstermeye başladı.
    Bu durumum açıklamasını yapamıyorum. Sebebi nedir ?

AA S510 - Hawke 8.5-25x42 SW Tactical

• Atışları aynı basınçlarda deneyin. AirArms'lar 140bar altına indiğinde namlu çıkış hızı belirgin şekilde düşmeye başlıyor. Sebep bu olabilir.
    Bununla beraber genel olarak bilinen konu; pelletin namlu çıkış hızı 870fps'i aştıkça isabet azalabiliyor. Bu da olabilir.
    Diğer husus ta Aa tüfeklerin güç ayar düğmesi atış yaptıkça kayabiliyor.

• AA S510 ile başıma gelen bir durumu paylaşmak isterim. Keşke hedefleri temiz tutabilseydim fotoğraflarıda paylaşmak isterdim. JSB 15,89 Exact Diablo ile 30mt atışı yaparken (2/5 güç ayarında-180.150 bar arası) neredeyse tek delikten geçen pelletler güç ayarını arttırınca (4/5 150-130 bar arası) 1cm den buyuk grupman yapmaya başladı ve dikey ve yatay karışık sapmalar göstermeye başladı.
    Bu durumum açıklamasını yapamıyorum. Sebebi nedir ?

Yasinin dedigi gibi basinc dusmesi yuzunden olabilir. Guc ayar dugmesi oynamis olabilir. Dusuk basincta guc arttirimi yapmissiniz, cekic valfe vurduktan sonra dusuk basincli basincli hava guc ayari yuksek oldugundan daha fazla havaileteceginden isabeti olumsuz etkilemis olabilir. Saygilar

• birde 180-150 bar arası 4/5 güç ayarında deneyin, o sonuçları merak ettim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png