İnceMehmet 6,35 Pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • namlular arasındaki twist oranı farkından dolayı, airranger ile sumatranın farklı boyda mermileri sevmesini açıklayabiliriz.
    twist oranı küçük olan namlu misal: 1/12" ile 1/16" yı karşılaştırırsak 1/12" lik twiste sahip olan namlu daha kısa mermileri sevecektir.
    benim yorumum bu

Twist: bir merminin namludan çıkarken bir inç(25.4mm)de attığı tur sayısıdır. Örneğin 1/12" twist olan namluda mermi 12"(inç) yani 30.4 cmde bir tur atarken twist oranı 1/16" olan namluda mermi 16"(40,6cm)de bir tur atacaktır.

Airranger ile Sumatranın twistlerini biliyormusunuz ?

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• abiler 6,35 incemehmetler ne oldu

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• Osmancım makinada bir parça arızalandı , parçayı yapması için verilen kişi yada kişiler becerememiş dendi. (Makina dağılmış durumda denmişti)
    Sen mesaj atmadan evvel bugün söyledim ... (Tam tarih vermemekle beraber) İnsanlara bir söz verdik "yakında" diye geciktikce bende size karşı mahcup oluyorum ...Ancak biraz daha sıkmamız lazım kendimizi artık... (Arızayı hesap edemediğimiz için yaklaşık şu kadar zamanda demiştik ancak bu arıza zamanı geciktirdi, parça çıkıp makina toplanınca fazla zaman almaz diye düşünüyorum)

Bizim iş Nasrettin Hocanın işine dönmesin de ;
    Hoca evde karısıyla beraber oturmuş ertesi günün planını yapıyordu. Karısına dedi ki:
    - “Eğer yarın hava güzel olursa ormana ağaca giderim, iyi olmazsa hamama.” Karısı Hoca’yı uyarmış:
    - “İNŞAALLAH de Hocam.”
    -Hoca:“Hanım ne var bunda yarın hava ya iyi olur ya kötü ne var bunda.”
    Ertesi gün olur ve sabah namazından sonra bulutsuz ve güneşli havaya
    gören Hoca keyifle ormanın yolunu tutar. Köyden epeyce uzaklaşmıştır ki
    askeri bir birlikle karşılaşır. Askerler Hoca’dan komşu kasabanın yolunu
    tarif etmesini isterler fakat askerlerle uğraşmak istemeyen Hoca
    bilmiyorum deyince komutan Nasreddin Hoca’ya:
    - “Kavuğundan utan ! Çabuk düş önümüze ve en kısa yoldan bizi
    Sivrihisar’a götür!” diye hem kızar hem de yolda rehberlik etmesini
    emreder. Hoca askerlerle birlikte onca yolu teper ve Sivrihisar’a ulaşıp
    serbest kalınca tekrar evinin yoluna koyulur. Bu sırada nereden geldiği
    belirsiz kara bulutlar güneş batmadan her yeri karartırlar. Bir şimşek
    ardına bir gümbürtü, rüzgâr fırtına derken bardaktan boşanırcasına
    yağmur başlar. Ancak gece yarısından sonra eve varabilen Hoca ayaklarına
    karasular inmiş, yarı ölü vaziyette kapının eşiğine yığılır. Kapının
    tokmağına güçlükle dokunur. Karısı içerden “kim o ?” diye seslenince,
    Hoca binbir güçlükle:
    - “İNŞAALLAH benim" der...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen army ().

• İnşallah bekliyoruz :)

İNŞAALLAH :)

• Numuneler çıktı sorun çıkmazsa yakında 6,35 lere kavuşabilirsiniz (Test edilecek)... Bir terslik çıkmazsa

• bütün arkadaşlarımıza merhaba.

6.35 de çeşit bulmak nerdeyse imkansız ve bu kalibrede bir de dolu pelet bütük önem taşıyor (güç artınca isabet nerdeyse yok oluyor) Ağır pelet istikrar ve dolayısıyla isabet demek. hem 6.35 hem de dolu pelet piyasada bir zaruret olmuştu ve bu konuyla kimse ilgilenmiyordu. Bunun için sizlere ve mehmet ince adlı ağabeyimize büyük fedakalıklarla bizleri bu hobide yabancılara huhtaç etmedikleri için teşekkür ederim.

Bazı arkadaşlarımzın şarjörüne sığmayan peletler benim şarjörüme bol bile geldi bunu nasıl çözersiniz bilmiyorum ama eminim ince mehmet bunu da halledecektir.

Türkiye gibi bir ülkede imalat sektörüyle uğraştıığı ve yabancı firmalarla rekabete girmek için devletin bütün yokuşlarına tahammül ettiği için yerli üreticileri kutlamak gerek ( Gördüğüm kadarıyla Türkiyede ahlaklı iş yapan cezasını çeker)

cümleten başarılarınızn devamını temenni ederim ( Yani inşallah 8o )

• İnşallah yolları açık alınları pak olsun iyi iş çıkarsınlar ;d;

Torun 5,5 hediye edildi
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• İki yıldır 6,35 peletler için Mehmet Bey ile görüşme sonucu bugün peletleri test amacı ile aldım.Aşağıdaki konuda tekrar açtım.

6,35 Ince Mehmet Solid Pelet (Kalin Mehmet ) Nisan 2013

Sayg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• ''army'' abi ben 1500-2000 adet almak icin hazirlik yapiyorum suan insaallah enkisa zamanda gorusuruz abi bilgi icin tesekkurler

Seri üretime geçelimde İNŞ. ulaşırsınız...

• İki yıldır 6,35 peletler için Mehmet Bey ile görüşme sonucu bugün peletleri test amacı ile aldım.Aşağıdaki konuda tekrar açtım.

6,35 Ince Mehmet Solid Pelet (Kalin Mehmet ) Nisan 2013

Sayg.

Eline sağlık Mustafa bayağı uğraşmışsın...

• Yapıları hayli bozuk, Mustafa abinin eklediği resimlerdeki pelletler temiz duruyordu, umarım işe yarar.

A-TAKIMI

• Mustafa beyin resimler bi hayli flu , net değildi !?;grin; , bir hayli aldım bütün kutulardaki buletler aynı ..sonucu kullanınca görücez grupmanlar iyi çıkacak diye umuyorum ;)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• Mustafa beyin resimler bi hayli flu , net değildi !?;grin; , bir hayli aldım bütün kutulardaki buletler aynı ..sonucu kullanınca görücez grupmanlar iyi çıkacak diye umuyorum ;)

:thumbup:
    son çıkan 5.5mm gibi olmasında şarjör dönmüyor at44 ve bt65 de :(

• Kargodan bugün aldım işlerim bitince depoda 20 mt tahribat denedim 15 cm gaz betonu matkap gibi deldi geçti.
    Rws nin super hollpw pointlerinin ucuna japon yapıştırıcısı ile 4,5 bb yapıştırmıştım deliciliği super olmuştu ama o bile gaz betona 7 cm
    civarı anca girdi ağır olmaları etken herhalde sonuç süper 20 mt gurupman deneyim dedim acele ettiğim için ayakta desteksiz atış yaptım bana iyi geldi uzak mesafelere denemedim daha iyi çıkmasını umuyorum hafta sonunu beklicez bakalım.

Torun 5,5 hediye edildi
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen OSMAN SERTER ().