Air Arms s510 --230 metre-- atışlarım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçen haftalarda atış alanında uzak mesafe denemesi yaptım. 232 metredeki 20cm çapta metal tava hedefimdi.

10 da 7-8 gibi isabet kaydettim. Silah regülatörlü olduğu için sanırım, 10da 10 yaptığım da oldu rüzgarın durduğu sıralar. Tabi mesafe uzak olunca her istediğinde kaydetmek biraz mesele oluyor ^^ . Sağolsun Doğukan kaydetti de bende sizlerle paylaşıyorum.

Atış şartlarından bahsedeyim;
    Atışları oturarak destekli yaptım. Silah AirArms s510 Extra FAC 5.5mm ve regülatör takılı.
    Tüfeğin kendi güç ayar vidası tam güçte, regülatörü 130 bar civarı ayarlı, daha doğrusu pelleti 900fps (274m/sn) hızlarda atacak şekilde ayarlı (15,89 grain JSB 5,52mm).
    Bu şekilde namlu çıkış gücü 29fpe. Hedefteki mermi hızı 335fps, hedefe taşıdığı enerji ise 4fpe.
    [Resim Engellendi: http://img62.imageshack.us/img62/2056/20121102160422.jpg]

Dürbün Nikko-Stirling Nighteater 8-32x60 (extended mildot). Montaj ayakları orta yükseklikte, namlu merkezi ve dürbün ekseni merkezi arası 52mm(2.05").
    Arka montaj ayağında 2mm shim uyguladım. Dürbünün arkasını 2mm yükseltip, taretleri "up" yönünde sona getirdiğimde bile ancak, mildotların bitiminde kalın çizginin üstten 1/3 kadar hizasından isabet sağladım, büyütme 16x te. [İlave bilgi: Silah tam güçteyken (16gn. 970fps), 16 büyütmede 4.ve 5. mildotun arasında vuruyordu]

[Resim Engellendi: http://img824.imageshack.us/img824/826/nikkostirlingextendedmi.jpg] [Resim Engellendi: http://img846.imageshack.us/img846/7240/img64142592x1728.jpg]

Hava sıcaklığı 10-12 dereceydi, rüzgar hafifti. Atış açısı tahmini 5 derece.

[Resim Engellendi: http://img818.imageshack.us/img818/7729/dscf0256b.jpg]

Regülatör uygulamasıyla pelletin namludan aynı hızlarda çıkması, rüzgar olmadığı anlarda isabete inanılmaz katkı sağladı. Bununla birlikte silahın gücünün 33fp'den 29fp'ye düşmesi, uzak mesafe atışlarda fazla düşme yaptı.
    Dürbün arka ayağını çok daha fazla besleyerek, rüzgarsız havada belkide 300-350 metrede bile buna yakın isabet alınır ancak hedefe isabet edecek olan pellet "tık" diyebilir ancak.

Atış alanımızda mesafenin uzun olması benim bir hayli ufkumu açtı. Eski mekandaki gibi 50 metre ile sınırlı kalsaydık, dağlarda tepelerde atış deniycem diye polisle jandarmayla akraba olurdum artık :)
    Neyse çok konuştum buyrun iyi seyirler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• maşallah maşallah.... 130 da kesmedi bunları arkadaş, ne vardı 130 da güzel güzel şişe kırıyoduk. şimdi 230 a yürümesi bile yarım saat sürer.

Eline sağlık kardeşim canı gönülden tebrik ederim... :thumbup: :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Ellerine sağlık Yasin çok güzel atışlar, takımda uzun mesafede senin üstüne yok sanırım.
    Bir dahakine telsiz filanda getirelim. Atraksiyon olsun.

A-TAKIMI

• 29fpe 230m İçim ısındı bu tüfenge rüzgar hızını 0 bile kabul etsek kusursuz bir atış demek bu.

• Geçen sene Yasin 240 metre civarında dizili 6-7 şişeyi 10 atışta kırmıştı.

A-TAKIMI

• helal Yasin, ellerine sağlık :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hani muhabbetimiz yok ama, maşallah kardeş. Tebrik etmeden geçemedim.. :thumbup:

Kimi Tevbe eder esfiya olur, kimi inat eder eşkıya gider. Sen; Esfiya olanlaardan Eyle yarabbi.

• Teşekkür ederim. Aslında daha çok deneyimlerinizi merak ediyorum.
    Kaydettiğim atışlar süper değil ama maksat videolarla fotograflarla konuya bir hareket getirebilmek. Zaman zaman çok güzel atışlar görüyoruz forumda ama biraz daha teknik detay önemli.

• çok keyifli mesafe başarılı atışlar tebrik ederim :thumbup:

• Yasin, ellerine sağlık. Bizim takım sniper yetiştirme kurslarını yakında açar. :thumbup:

+1 Yasin gerçekten atışlar kadar bu işe verdiğin emeğide tebrik etmek istiyorum, videolar, görsel paylaşımlar vs hepsi özenle hazırlanmış. A Takımı olarak ilerleyen günlerde daha fazla paylaşım yapacağımızı düşünüyorum. Saygılar

• Yasin tebrik ederim. Çok güzel atışlar yapmışsın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Gerçekten ÇOK başarılı . Emeğinize sağlık .

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• Paylaşım için teşekkürler , çok güzel olmuş. Helal olsun Yasin hocam

AA S510 - Hawke 8.5-25x42 SW Tactical