-Gamo Hunter 1250- nasıl bir tüfek?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese Merhaba, :huh:

Aranıza yeni katılmış ve bu hobiye yeni merak salmış biri olarak size iki sorum olacak;

GAMO HUNTER 1250 nasıl bir tüfek?
    4.5 kalibrede maksimum menzil nekadardır? :him:s

Dediğim gibi daha havalı tüfek ve atıcılık konusuna merakım yeni başladı ve görünüşü hoşuma gittiği için bu tüfeği almayı düşünüyorum.Bilgili, tecrübeli abi ve kardeşlerim olarak sizlerin görüşlerinizi almak istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim. ;kovboys;

Asıl olan Şereftir, Şerefte BEŞİKTAŞ... ;kovboys;

• Official Post

Gamo silahların panzeridir hunter 1250 magnum sınıfı cok güclü işclik olarak güzel bir silahtır.
    böyle bir silahın 4.5mm deilde 5.5mm sizin işinize daha cok yarayacaktır.

• satılık bölümünde diana mod 46 var şuan 500 tl .
    yerinizde olsam diana kalitesini yaşardım. gamo dan çok üstün.
    bence iyice dediğimi düşünün ...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• öncelikle cevaplarınız için cidden çok teşekkür ederim, foruma üye olduğum ilk geceden bu şekilde ilgilenenlerin olduğunu görmek çok hoş :rolleyes: dediklerinizi ve diana markasını araştırıp düşüneceğim.

Yanlız benim sizlere bir sorum daha olacak, ben bu hafta içi karar verip önümüzdeki hafta cuma-cumartesi gibide havalı tüfeğimi alıp atış yapmaya başlamak istiyorum (büyük bi heyecanla). Benim hedefim 100 metre ve daha uzak menzilli atışlar yapabilmek, sizce uzak menzilli atışlarda (tahribat önemli değil) maksimum isabet oranı için kalibre seçimi nasıl olmalıdır? 4.5 mi 5.5 mi?

Şimdiden çok teşekkürler. ;kovboys;

• hocam bismillah önce tüfeği bi eline al 100m mesafeyi sonra denersin 100m yaylı tüfekler için ciddi mesafe o mesafeye atmasına atarda isabet konusunda tatmin etmez paranız varsa uzak mesafa atışlarına hevesliyseniz pcp alın bence tabi onunda onunda kendi çapında zorlukları var scuba yada pompa gerekli vs.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• evet hocam haklısın tabi önce tüfeğimi almam lazım ama ben daha önceden bu hobiye meraklı birçok arkadaşımla birlikte atışlara gittim, kendi tüfeğim olmasada atışlar yaptım, evet sizlere göre çok çok acemiyim ama kendimi kısa sürede geliştirebileceğimi düşünüyorum yada heyecandan öyle geliyor olabilir tabi ;şrofls;.

Pcp tüfek alma fikrini düşündüm, para olarakta çok bir sıkıntım yok ama bana sanki daha bir profesyonel işi gibi geldi, hani üzerindeki teknolojik-mekanik aksamın sayısı arttıkça bozulma riskide artar diye düşündüm (yanlışta düşünmüş olabilirim tabi) oyüzden pek bakmadım o grup tüfeklere :S

siz ne dersiniz? sizce ne yapmalıyım?

• Her seferinde üzerine basarak söylüyorum, 100m havalı bir silah için ciddi bir mesafedir, heleki işin başında iseniz ve elinizdeki tüfek ve ekipman yeterli değilse, bu mesafelerde hayal kırıklığı yaşarsınız, hobiden bile soğursunuz.
    yaylı tüfeklerle 100 m yi fantezi dışında pek denemeyin, heleki 4.5mm ve hunter 1250 gibi bir tüfekle , bırakın hedefi tutturmayı, peletin bile nereye düştüğünü göremeyebilirsiniz.

• hmmmm, durum hiçte benim düşündüğüm gibi değilmiş gerçekten :S

peki hocam işin erbabı birisi olarak, pcp olmayan ve benim gibi yeni başlayan birine uygun en uzun isabetli menzile sahip havalı tüfek hangisidir? neler önerebilirsiniz acaba?

• Official Post

Her seferinde üzerine basarak söylüyorum, 100m havalı bir silah için ciddi bir mesafedir, heleki işin başında iseniz ve elinizdeki tüfek ve ekipman yeterli değilse, bu mesafelerde hayal kırıklığı yaşarsınız, hobiden bile soğursunuz.
    yaylı tüfeklerle 100 m yi fantezi dışında pek denemeyin, heleki 4.5mm ve hunter 1250 gibi bir tüfekle , bırakın hedefi tutturmayı, peletin bile nereye düştüğünü göremeyebilirsiniz.

abi mod125 le 4.5mm ile sizi yanılta bilrim :)
    gerçekten 11 grainle inanılmaz sonuclar alıyorum .

• hocam mod125 4.5mm ile en uzak isabetli atışınız kaç metreydi?

• benim tavsiyem orta güçtü yaylı tüfek ile hobiye başlanmalı (stoeger x20 - hatsan mod 99 kalibre olarak 4.5mm seçilmeli pelletlerinin daha ucuz olması ve yayı uzun zamanda daha az yoracak olması nedeniyle) bu şekilde havalı silahlar tanınır neler yapılacaği anlaşılır daha sonra pcp ye geçersiniz
    magnum sınıfı yaylılar için 5.5mm ki ben magum sınıfı yaylı almam sarsıntı aşırı ses olayı keyfimi bozuyor sarsıntı isabetide etkiliyor :wacko:
    aslında forum hali hazırda bi dünya benzer tüfek tavsiye konusu var okuyun

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• bence pcpde olsa yaylıda olsa 50m çok daha zevkli en azından dürbün ile çok daha net anlaşılıyor nereye attığınız tabi pcpde 10-40x50 bir dürbünüz yoksa :) gerçi onda bile biraz blur oluyor

• çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, sarsıntı ve ses benimde hoşuma gitmez :( ayrıca nedense bende bi uzak mesafeden atış yapma isteği var, acemi heycanı herhalde ;avci; ^^

• ozaman bence gayet başarılısınız hocam :)