BT65 pellet şıkıştırdı Ne yapmalıyım.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar;

Bugün tış yapmaya gittim. ince mehmet in 30 grainlik mermi çekirdeği gibi olan pelletlerden atıyordum ortalama 40 - 60 atış yaptım daha sonra
    tutukluk yaptı. kurma kolunu çektim tekrar bastım ileri gitmedi. tekrar da çekince toplamda 3 adet pellet arka arkaya sıkıştı.
    şarjörde sıkıştı kaldı.

Ne yapmalıyım arkadaşlar.
    DAHA ALALI 2 AY OLMADI.

Hatsan BT65 SB W 5.5 MM + Optima

Ankara

• Şarjörü çıkarın , 180 barda doldurup arka arkaya atış yapın , namlu suntaya veya kalın bir kitaba doğru baksın , 20 atışta çıkmazsa namluyu 2 setuskur vidasından sökün ve harbi veya 5 mm mil yardımıyla mermileri itmeye çalıiın , son çare namluyu takıp hatsana gönderin.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Defalarca atış yaptım. Hiç bir şekilde kıpırdama dahi olmadı. namlu içine metal ile müdahale etmek istemedim.
    yivsetine sıkıntı verir yada garanti kapsamında sıkıntı olmaması için.

Ankara

• O zaman servise gönderin garantiden namluyu değiştirirler.

filinta

dulce bellum inexpertis

• bencede en iyisi servise gönder kendin uğraşma namluya zarar verirsin :thumbup:

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• sadece tüfeği göndermek yeterli sanırım. aldığım yere değilde direkt olarak muhatabı olan fabrikaya göndermek daha mantıklı sanırım.
    en fazla kargo parasına maal olur. ekstra yanında göndermem gereken bir şey yok sanırım.

Ankara

• Kargoyu Aras kargoyla gönderirseniz daha iyi olur , anlaşmaları var Hatsanla, gödnerirken indirim isteyin. 25 TL tutmasın boşuna.

filinta

dulce bellum inexpertis

• kargo firmalarının indirimi firmaya göre. karşıdan ödemeli gönderseydim onlara indirimi olacakmış.
    ama ben ödeyeceğim için herhangibir ücret indirimi söz konusu değilmiş.

Fikir için teşekkürler...

Ankara

• O zaman hatsanı arayıp söyleyin karşı ödemeli göndereceğim diye , gidiş-geliş toplam 10 TL yi fabirka masrafına(garantideyken olmaz) eklerler. Fabrikayı aramanız lazım önce.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bu arada AA 'ın sitesinde okumuştum sanırım;namluya pellet sıkışırsa harbiyle dışarı itilmeye çalışılması eğer başaramıyorsak tersten vidalama yöntemiyle çıkarmaya çalışılması eğer yine başaramıyorsak namlu içerisine sıcak hava tabancası yardımıyla sıcak hava tutarak yada dışarıdan namluyu ısıtarak kurşunun yumuşamasını ve aynı işlemin tekrarlanması bu arda namlu dışarısında ki kaplamaya zarar vermemeye özen göstermek gerektiği yazıyordu yanılmıyorsam...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Bu arada AA 'ın sitesinde okumuştum sanırım;namluya pellet sıkışırsa harbiyle dışarı itilmeye çalışılması eğer başaramıyorsak tersten vidalama yöntemiyle çıkarmaya çalışılması eğer yine başaramıyorsak namlu içerisine sıcak hava tabancası yardımıyla sıcak hava tutarak yada dışarıdan namluyu ısıtarak kurşunun yumuşamasını ve aynı işlemin tekrarlanması bu arda namlu dışarısında ki kaplamaya zarar vermemeye özen göstermek gerektiği yazıyordu yanılmıyorsam...

Merhabalar miller01,

Tersten vidalama yöntemini hiç duymamıştım. Nasıl birşey acaba?

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Sn Gepard daha öncede duyduğum ama çok şükür deneme ihtiyacı duymadığım bir yöntem; sitede yazdığına göre harbinin fırça kısmı çıkartılarak tersten sıkışan pelletin kafa kısmına vidalamaya çalışılarak geri çekilmeye çalışılması sanıyorum... ;grin;
    Edit:umarım hiçbir hobidaşımız da ihtiyaç duymaz...

ALİ İHSAN

• Cevabınız için teşekkürler sn miller01. Bu yöntem de baya sıkıntılı geldi bana okuyunca. En güzeli fabrikaya göndermek bana kalırsa. ;grin;

Bu arada sıkışmanın nedeni nedir acaba? Düşük barlarda 30 graini postalayamamış ve şokta sıkıştırmış olabilir mi tüfek?

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ince memet kalın gelmiş de olabilir :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Rica ederim Arda Bey,kesinlikle en güvenli yol fabrikaya gönderip garantiden halletirmek ama fabrikaya yollama imkanımız bulunmadığı zamanlarda işe yarayabilecek bir bilgiyi paylaşmak istemiştim,belirttiğim gibi şahsen denediğim bir yöntem değil...

ALİ İHSAN

• Arda arda 3 solid pelleti namluya tıkayıp garantiden halledilebiliyorsa (ücretsiz) gerçekten hiç düşünmeden göndermek lazım.

Forumlara ilk katılmaya başladığımdan bu güne bir çok farklı yaklaşımdan en mantıklısı, namluyu söküp yeteri kadar ısıtarak ( mümkünse menevişe zarar vermeden ve tamamını eşit ısıtarak) sıkışan kurşunu eritme fikri.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Arda arda 3 solid pelleti namluya tıkayıp garantiden halledilebiliyorsa (ücretsiz) gerçekten hiç düşünmeden göndermek lazım.

Garanti süresi dolmuş bir silaha yapılanları okuyunca herhalde bunu da garantiden hallederler diye düşünüyorum;
    !!!!HATSAN hatsan HATSAN!!!

ALİ İHSAN

• garanti konusunda HATSANın üstüne yoktur yeter ki tüfekte hatsan yazsın yeter sonuna kadar tüfeğe sahip çıkıyorlar
    saygılarımla

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• Aynı sorunu Bt65im de bende yasadım namluyu sokup kapı arkası askısını kırıp milini aldım Namlunun kenarına vida atıp onden dengelıce cekıcle caktım mermıler bırlesık sekılde :)) cıktı cok guzel gorunuyor anı nıyetıne saklamayı dusunuyorum

• Aynı durum benimde başıma gelmişti .5mm 'lik metal çubuğun arkasından çekiçle vurarak çıkarmıştım.3 tane ince memet birbirlerine saılmış vaziyetteydi. Çubuğun ucuna (keskinliğini almak için) pah kırmıştım buyüzden namluya zarar vermedi. Benimki hatsan olmaığı için kendi başımın çaresine bakmak zorunda kaldım , ama siz hatsan ayrıcalığından istifade edip gönderirseniz daha iyi olur.

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder