Evanix ar6 27 metre 6 atış grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bildiğiniz gibi ar6 hafif pelletlerle isabet sağlayamıyor. Burada sıkıntının ar6 nın farklı mekanizması olduğundan kaynaklandığını düşünüyordum (Hala tam olarak emin olamadım gerçi) Ar6 da pellet itici yok yani havayı direk şarjörün arkasından veriyor. Pelletler direk şarjörden fırlatılıyor ve doğal olarak şarjöre sıkı sıkıya oturmayan pelletler isabette sıkıntı yaratabilir diye düşündüm ama belkide yanıldım. 25 grainden aşağı pelletler olumsuz sonuçlar veriyordu bu tüfekte. Çünkü güçlü bir tüfek ve hafif pelletler o şiddetle sapıtıyorlar.

Horozun çekice vurduğu yere girecek şekilde nalburdan oring benzeri bir plastik aldım. Sıcak silikona benzeyen bir yapısı var. Çekice 1mm fazlalık şekilde kesip taktım. Horoz çekice güçlü şekilde vuramıyor ve hızı at44 gibi oldu tahminen. ( Ölçüm aletim yok sesten tahmin yürütüyorum ) Güç azalınca 16 grain JSB straton ile 27 metreden 6 atışlık bir deneme yaptım ve ilk denememde sonuç gayet güzel (zaten rahatsız bir ortamda kaçamak atış yapıyorum, dikkat ederseniz 3 tane nokta ekledim kağıda dürbün ayarı yapmadan direk noktaları nişanlayıp performansı görmek için ama ilk denemeden sonra diğerlerini atmaya gerek duymadım millet rahatsız oluyor) . Tüfek regulatörlü Rüştü abi 130 bara ayarlamıştı en son bakımını yapıp. En kısa zamanda 50 ve 100 metre denemelerini yapıp videolarını yayınlayacağım.

[Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/d/kzrjj.jpg]

• 6 atış tek delik
    harika

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• hiç isabetsiz gibi görünmüyor :thumbup:

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Diğer grupmanlarınızı merak ediyorum.27 m de tek delik gayet başarılı.

Niksan tacto sb ----- ------------5.5--4,5mm

Huğlu Effecto pro---------------------------5.5mm

Diana mod 46 c -----------------------------4,5mm
    Sheridan 342 Multipump(1978-1979 )- 5.0 mm
    Zoraki ultra hp 02 mod aşamasında---- 4.5mm
    Cybergun colt 1911 CO2------------------- 4.5 mm
    Umarex H&K Usp CO2 -------------------- 4.5 mm

ASG cz75 CO2----------------------------4.5mm

• 27 metre 6 atış tek delik AR6 için çok güzel grupman.
    Tebrik ederim.
    Çekice oring türevi plastikle yapmış olduğunuz uygulama da en az grupmanınız kadar güzel ... :thumbup:

Ne kadar özlendiğini bilsen , yokluğundan utanırsın ...

• hiç isabetsiz gibi görünmüyor :thumbup:

Sen birde o plastiği takmadan evvel orjinal gücüyle gör :) Hafif pelletleri çok alakasız yerlere yolluyordui sanıyorum güçten dolayı hafif pelletlerin etekleri hasar görüyor hava şiddetinden, biri sağa biri sola gidiyordu. Şimdi seside azaldı iyi oldu bu hali. Tahribat atışları yapılmak istendiğinde çekicin önündeki plastik kolayca çıkarılıp ağır pelletler kullanılabilir. Diğer yorumlar için teşekkür ederim.

• Japon tekniği yapmşsınız :) harika

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ar6 yı tüfek tr ye ilk geldiğinde arkadaşa almıştık tüfeği sıfırlayamamıştık ,şimdi çok güzel olmuş elinize sağlık.

• Teşekkürler yorumlar için, bende 50 ve 100 metre sonuçlarını merak ediyorum tüfeğin.

Horozun vurduğu yere eklediğim parça aşağıda. Ortalarından deliyorum. Beyaz olan ilginç bir şekilde mile sıfıra sıfır oturuyor, 1mm lik küçük bir oringi önüne koyduğunuz zaman güç biraz azalıyor. 3 mm lik oring ekledim denemek için ve 1 tüple 150 atış yapardı sanırım ama zorakinin tek pompa yapılmışı gibi atıyordu :)

Mili sadece 1mm aşanı en ideal yine 30 - 35 fpe vardır gücü tahminen 16 grainle.

[Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/d/l04cu.jpg]

• Abi eline sağlık , sen de girdin tuning işlerine , gelecekte artık projelerini görürüz :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• Abi eline sağlık , sen de girdin tuning işlerine , gelecekte artık projelerini görürüz :thumbup:

Yok abim insan istedikten sonra neler yapar ama hobiyede belli bir sınır koymak lazım. Hem para harcayacaksın hem kafa yoracaksın hem bir sürü zamanın gidecek. Elimizdeki tüfeklere bir şey yapmak gerektiğinde yapmaya çalışmak lazım sadece. Şu halde bile bir sürü zamanımız gidiyor, proje için kimbilir ne kadar yıpranırız :)

• ellerinize sağlık.
    Uygulamanın resımlı hali varmı acaba?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• ellerinize sağlık.
    Uygulamanın resımlı hali varmı acaba?

Çok basit bir işlem olduğundan resimlemeye gerek görmedim. Ar6 da horozun vurduğu küçük bir mil var dışında, tüfeği sökmeye filan gerek yok yani, resimdeki beyaz olanlar ortadan deldiğiniz zaman mile tam sıfır oturuyor. Önüne ne kalınlıkta oring eklerseniz gücü o oranda azalıyor. Kısaca horozun çekiç miline vurma şiddetini azaltmış oldum. Bugün 100 taneye yakın sıktım ve plastikte hiç bir deforme oluşmadı.

• 50 ve 100 mt grupmanlarını merak ettiren bir çalışma, tebrikler

• Güç ayarı yapılmadan orjinal haliyle tüfeği sabitleyip yapılan test resmi aşağıda. Pellet ağırlaştıkça isabeti artıyor. En iyi sonucu 32 grainle almışlar ama sanırım ülkemizde 32 grain şu an yok 28 grain var. Şimdi kara kara düşünüyorum ben bu basit işlemi geri aldığım zaman 32 grain pelleti nereden bulurum diye :) Birde benim tüfekte horozda ağırlık var gücü normalinden biraz daha fazla. Bu arada güç yüksek olunca 14 grain pellet 10 metrede çok kötü bir grupman çıkarmış.

[Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/h/l36un.jpg]

• Tolga abi bence 28 grain daha iyi çünkü kubbe başlı olduğundan sivriye nazaran havayı daha iyi karşılar ve isabeti çok daha iyi olur , varsın 60 fpe olsun hızı da 1000 fps olsun yine de bence sivri başlı olanlardan uzak dur derim. Bu arada testi yapan da dirtyharry abimiz değil mi ? :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• Tolga abi bence 28 grain daha iyi çünkü kubbe başlı olduğundan sivriye nazaran havayı daha iyi karşılar ve isabeti çok daha iyi olur , varsın 60 fpe olsun hızı da 1000 fps olsun yine de bence sivri başlı olanlardan uzak dur derim. Bu arada testi yapan da dirtyharry abimiz değil mi ? :thumbup:

Evet onun videosundan resmi çektim. Tamam öyle diyorsan hiç denemeye gerek yok :)