Air Arms S410 XTRA FAC'da yapılabilecek modifiyeler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Bu bölümde S410 u inceliyoruz.

Volkan senin silahın kundağını bir tane vida tutuyor pazartesi sök o vidayı gönder bana kundağı sana aynısını yapayım. :)

• Vallahi süper olur mustafa abi !! 8o

ama şöyle bir durum var...problem yaratır mı bilemiyorum ancak benim kundağın rengi çok koyu. bu sebeple yapılan iş kendini göstermeyebilir...
    tüfeğin kabzasında yanlış anlamadıysam sizin ekleyeceğiniz gibi bir parça mevcut ağactan fazla anlamam ama kayından farklı bir türe benziyor...
    airgunturk.com/attachment/212/airgunturk.com/attachment/214/airgunturk.com/attachment/215/airgunturk.com/attachment/216/
    o parçayı çekmeye çalıştım ama pek iyi çekemedim ... en azından benim kundağın rengini anlayabilmişsinizdir orjinal haline göre baya koyu...siz ne dersiniz ?

• Official Post

Kabzenin altındaki ekli parça Maun ağacı,bense kundak ucuna maun ilave etmek oldukça zor olacağı için o bölümde aynı ağaç olduğunu hissedemeyeceğin şekilde rengini oynayarak değişikliği gerçekleştirmeyi öneriyorum.

• sen olur diyosan kundağı pazartesi falan gönderirim abi :)
    ben solak olduğumdan sağlak kundağın yanakcığı benim yüzümü kesiyordu bu sebeple kundağa parça eklettim. daha sonra boltu yerinden çıkarıp ters olarak tekrar monte ederek kurma kolunu sol tarafa atmaya çalıştım ancak estetik olmadı ...
    airgunturk.com/attachment/217/
    değişiklik adına bu tüfeğin kurma kolunun solak versiyonu yada daha farklı renklerde falanda yapılabilir. ebayde gördüm...pirincten yapılanları mevcut ancak siyah bir malzemeden de olabilir. bu parca cnc tezgahında işlenebiliyormuş bizim eski bir arkadaş yaparım kolay iş diyordu ancak nasip değilmiş... ebayden getirtebilirsem fotolarını eklerim...

• Official Post

Bolt un solak çalışabilmesi için içeride sağlak pimi var o pimi çıkarıp solak yamak için yerinin değişmesi gerekir,ama tabi kol ucu yukarı eğimli olur,getirtemezsen ben bir şeyler yaparım.

Gönder kundağı ucunu sana modifiye edeyim.

• Mustafa Kardeş,
    Regülasyonla ilgili olarak sırada ben de varım. Unutma 8o

S&W 686-6

• Official Post

Merak etme abi,unutmam. :)

• Official Post

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

150 Metre Atış testleri;

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• bu silah modifiye edilmedenmi bu menzile atış yapıyor
    sanırım modifiyeli bir mod 54 bukadar uzağa atmaz

diana mod 48 black - diana 3-9x42 bullseye
    diana panter 31- diana 3-9x42 bullseye
    gamo delta fox - diana 4x32 magnum plus
    hatsan süpertact - stoeger 4x32

• yukarıda gördüğünüz videolar modifiyesiz s410 xtra le yapılıyor ancak o videoyu yapan arkadaş mesafeyi biraz abartmış !! ama modifiyesiz haliyle 150 m den şişe kırabilir.

herşeyden önce bu tüfek bir pcp...hiçbir sarsıntı hissetmeden 300 m/sn hızla mermi gönderiyor.bu standart hali...mod 54 ile karşılaştırmak bence yanlış olur... benim tüfek 320 m/sn ile 16 grn mermi gönderiyor... 340 m/sn de 14.3 grn mermi gönderiyor. kalibreninde 5.5mm olduğunu hesaba katarsak,tüfek ciddi güç üretiyor...

• yukarıda gördüğünüz videolar modifiyesiz s410 xtra le yapılıyor ancak o videoyu yapan arkadaş mesafeyi biraz abartmış !! ama modifiyesiz haliyle 150 m den şişe kırabilir.

herşeyden önce bu tüfek bir pcp...hiçbir sarsıntı hissetmeden 300 m/sn hızla mermi gönderiyor.bu standart hali...mod 54 ile karşılaştırmak bence yanlış olur... benim tüfek 320 m/sn ile 16 grn mermi gönderiyor... 340 m/sn de 14.3 grn mermi gönderiyor. kalibreninde 5.5mm olduğunu hesaba katarsak,tüfek ciddi güç üretiyor...

sizin tüfeğiniz neydi, modifiyelimi yoksa standartmı 320 m/sn ile 16, 340 m/sn ilede 14.3 grainlik pelletleri gönderiyor.

• sizin tüfeğiniz neydi, modifiyelimi yoksa standartmı 320 m/sn ile 16, 340 m/sn ilede 14.3 grainlik pelletleri gönderiyor.

pardon anladım sanırım AA S410 fakat modifiyeli sanırım eğer öyle ise PCP Modifiyesi nasıl oluyor kısaca anlatsan belki anlarım.t

• pcp için modifiye basitçe anlatmak gerekirse 1 basınçlı havanın geçiş yollarındaki dar boğazları büyütmek, 2 transfer valf sistemleri nin ayarları ile oynayarak peletin arkasından daha çok hava salmak ,3 namlu boyunu uzatıp peletil daha uzun süre basınçlı havaya maruz kalmasını sağlamak tır saygılarımla

• pcp için modifiye basitçe anlatmak gerekirse 1 basınçlı havanın geçiş yollarındaki dar boğazları büyütmek, 2 transfer valf sistemleri nin ayarları ile oynayarak peletin arkasından daha çok hava salmak ,3 namlu boyunu uzatıp peletil daha uzun süre basınçlı havaya maruz kalmasını sağlamak tır saygılarımla

Bu Modifiye işlemini kime yaptıracağız gerçi benim şu anda sadece yaylı diana 350 magnum 5.5 biliyorsunuzdur belki Mustafa beyden modifiyeli var. gücüde en az s410 modifiyeli kadar ama pcp değil çok yoruyor. ( hızları benjaminle 14.3 grn ile 1160 fps ye kadar çıkıyor.)

Modifiyeli s410 uda düşünebilirim.

• modifiyesizi bile çok keyifli çok yeterli ,her modifiyenin bir riski ve bedeli var şöyleki peletin arkasına daha çok güç uygularsanız bu sefer de tüp doldurmaktan bıkarsınız .saygılarımla

• yay kurmaktan daha kolaydır sanırım

bedelini anladımda başka ne riski var........

saygılar benden.

• het türlü meteryalle aşırıya kaçan modifiyeler kullanım ömrünün kısalması anlamına gelir ve pcp yaylı gibi deyildir ,yaylıda en fazla tüfek aksamı kırılır iyibi küfür edersin atarsın yenisini alırsın.pcp de basınç 200 barlarda yani her hangibi yanlış uygulama bir el bobası kadar etkili bir patlamaya, hızlı yanmaya neden olabilir.saygılarımla

• het türlü meteryalle aşırıya kaçan modifiyeler kullanım ömrünün kısalması anlamına gelir ve pcp yaylı gibi deyildir ,yaylıda en fazla tüfek aksamı kırılır iyibi küfür edersin atarsın yenisini alırsın.pcp de basınç 200 barlarda yani her hangibi yanlış uygulama bir el bobası kadar etkili bir patlamaya, hızlı yanmaya neden olabilir.saygılarımla

Teşekkürler,

yani booze nin silahı aşırıya kaçmış bir modifiyemi, değilse zaten verdiği güç ve hız değerleri çok çok iyi.

16 grn lik pelleti 320 m/sn.de (1050 fps) atması.

• booze nin kinde hafiften ince bi modifiye var
    atış buluşmasında benim yarıştığım ülkü abini 410 acayip modifiyeli idi :D