Havalı silah Taşıma yasası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçmiş olsun gerçekten tehlikeli.dediğiniz gibi bir şekilde ciddi olan hobiye zarar değil yarar sağlayacak hobidaşların bu işe devam etmesi en doğrusu

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Polise jandarmaya denk gelmek şans işi şahsen ben polisle birlikte atışta yaptım 3 tüfekten birini ver seni serbest bırakim yoksa tutukluyacağım diyenede denk geldim hepsine aynı dil ile izah yapamazsınız şahsen ben güzelce izah ediyorum lakin illede sıkıntı çıkartmak isteyen polisler olduğunda işler tatsızlaşıyor

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Polise jandarmaya denk gelmek şans işi şahsen ben polisle birlikte atışta yaptım 3 tüfekten birini ver seni serbest bırakim yoksa tutukluyacağım diyenede denk geldim hepsine aynı dil ile izah yapamazsınız şahsen ben güzelce izah ediyorum lakin illede sıkıntı çıkartmak isteyen polisler olduğunda işler tatsızlaşıyor

Ben de bundan bahsediyorum işte polis de olsa sonuçta insan. Kimisi görsede durup sorgulamadan da geçer kimisinde gıcık olur sen ne kadar iyi olsan da sorun çıkarabilir. Ben bu durumlar için kanuni bir dayanağımız var mı diye araştırdım ama yokmuş.

• Bir kaç seferde ben tartıştım polislerle. Adamlara anlatamıyorum derdimi. Havalı silahı bilmedikleri için bize sıkıntı yaratabiliyorlar. Ben daha iyisine rastlamadım bu polislerin. 2 Sefer gördüler beni meskun mahal dışında ve ikisindede sorun çıkardılar.

Gamo cfx royal 5.5
    Gamo 3-9x50 wr/30
    JSB Diabolo Exact Jumbo Rs 5.52 13.43 grains

• üç defa başıma geldi memur meselesi üç ünde de alan geniş yerdi şikayet olmadan gelmiyorlar zaten şimdi lerde herkez de cep tel var inadına arıyorlar havalı olduğunu görseler dahi şikayet eden var hatta bir tanesinde 20 dakika muhabbet ettiğmiz kişi dahi aramış
    nerden mi biliyorum dağ başı onlar gittik ten sonra polis geldi hep
    Yaklaşım çok önemli görünmeden de gelemediler nedense şans işte
    polis abileri görünce yaklaşmaya korkuyorlar besbelli yavaş yavaş araçla uzaktan göründümü tüfeği brakın görünen bir yere onlar da görsün braktığınızı yanınızdakileri de uyarın braksınlar orta yere çıktınızmı öyle hızlanır araç merak etmeyin
    aynen söylendiği gibi genelde vuramazlar hedefi iki hoş sohbet herşey tatlıya bağlandı bu güne kadar
    vuramayan arkadaş çekti silahını attı ver bizde atalım dedim buyur gardaşım ben dahi attım
    yaklaşım çok önemli fakat bildiğim bir şey var anlamam havalı mavalı deyip baristik inceleme isteyebilir tüfek gider gelir kıllık yaparsa
    bekleriz bizde ..............

• çok haklısın. Yaklaşım çok önemli. Kıllık yapmak isterse bizi uğraştırır. Hiç gerek yok, alttan almak ve biraz şirin görünmenin zararı olmaz kanısındayım.

Gamo cfx royal 5.5
    Gamo 3-9x50 wr/30
    JSB Diabolo Exact Jumbo Rs 5.52 13.43 grains

• Birde arkadaşlar mesela ben köye götüreceğim şehir içinde kılıfının içinde otobüse binip ardından tren yolculuğu yapabilirmiyim havalı tüfekle

• Elbette yapabilirsiniz,..

Ancak bu aralar ortalıkta bi sürü kansız var, bunlar üstüne yoğunlaşmış güvenlik görevlileri..
    Tavsiyem yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek başınızı ağrıtacak yolculuklardan mümkün mertebe uzak durmak.

Ancak havalı tüfeği bahsettiğiniz şekilde taşımak, elbette ki açıklanmayacak bir durum değildir, taşınabilir.

• Bütün konuyu okudum. Beynim acıdı.

Yarından tezi yok ben de lisans çıkartacağım. Ne olur ne olmaz. Faturayı gösterirken şak onu da ardından çıkarınca dumur olur kanımca.

Espiri bir yana, faturasının yanında e-devlet ten günde 4 adet çıkartılabilen sicil belgesi ve yıllık 25 TL ye mal olan lisansı taşımamız sanırım bombe olur.

• Lisans İçin Gereken Evraklar :

• 1 Adet Tescil Belgesi ( İlgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün web sitesinden indirilip bilgisayarda ya da daktilo ile nüfus cüzdanı bilgileri doğrultusunda doldurulmalıdır.)
    • 2 Adet resim (Vesikalık resimlerin yapıştırılması (25.10.1992 tarih ve 17649) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan kıyafet yönetmenliğine uygun olmalıdır.)
    • 1 Adet Sağlık Raporu ( İlgili branşı yapabileceğine dair olmalıdır.)
    • 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Sağlı raporu aile hekiminden mi acaba bilen varmı ?

• slm sorduğunuz lisans türkiye atıcılık ve avcılık federasyonunun verdiği sporcu lisansımı?
    eğer oysa sağlık raporunu sağlık ocağından alabilirsiniz ben öyle almıştım

• slm sorduğunuz lisans türkiye atıcılık ve avcılık federasyonunun verdiği sporcu lisansımı?
    eğer oysa sağlık raporunu sağlık ocağından alabilirsiniz ben öyle almıştım

Evet çok teşekkür ederim.

• gecen sene 6.ayda. Aıle hekımı vermedı raporu. Genclık ve spor ıl mudurlugunun kendı bunyesındekı hekım verdı raporu

• Başka birisinden alınmış olunan tüfeğin faturası bulunsa ancak faaturada isim üzerimize olmadığı için herhangi bir sorun çıkarmı ?

• av bayi benim yayli tufegi aldim verdim ederken farurayi yoketti faturasiz tasiyorum kullanma kilavuzu falanda yok sadece kendi kutusunda.

Bir sorun yasar miyim?

• yani normal şartlarda faturalarını bulursanız iyi olur.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

Ülkenin geldiği duruma bak;(:/:/

• Birde arkadaşlar mesela ben köye götüreceğim şehir içinde kılıfının içinde otobüse binip ardından tren yolculuğu yapabilirmiyim havalı tüfekle

Yapabilirsin. Sadece faturasini sorabiliyorlar.