5,5 mm diana mod 54 mü? yoksa diana 460 magnum mu? acil yardım..!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlarım,hocalarım,abilerim ve kardeşlerim bir tane 5,5 mm lik yaylı bir tüfek almaya karar verdim ve diana mod 54 ve 460 magnum arasında kaldım.aslında 460 magnumun şekil olarak çok hoşuma gidiyor ve alttan kurmalı tüfekler bana her zaman daha cazip geliyor ama mod 54'te tepmesiz olması ve daha az arıza vermesi onu biraz ön plana çıkarıyor.ayrıca 460 magnumlarda kurma kolunun yayında problemler çıktığını yine bu forumdaki arkadaşlardan duymuştum...yani anlayacağını kafam karıştı hangisini alsam diye şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim :thumbup:

• Mod 54 Airking dir yani yaylıların Kralıdır... elime aldığım kadarıyla bu kadar oturaklı bir yaylıya dokunmadım henüz :)

Alın ve zevkle kullanın.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Mod 54 Airking dir yani yaylıların Kralıdır... elime aldığım kadarıyla bu kadar oturaklı bir yaylıya dokunmadım henüz :)

Alın ve zevkle kullanın.

önerin için çok sağol,peki hiç 460 magnum kullandın mı güçleri aynı bildiğim kadarıyla...ve benim için arıza vermemeside çok öenmli bir tane hw 77 4,5 mm lik var hala uğraşıyorum serviste ve benim malım bir kere arıza verdimi benim midem bulanıyor bu işten :)

• 460 magnum kullanmadım .youtube birçok video var iki tüfek hakkında izlemenizi öneriyorum.

Ama Airking alma gücünüz varsa hemen alın . aslında mod 54 alabiliyorsanız mod 56 alsanız dünyanın en güzel işini yaparsınız. bir dahada arkanıza dönüp bakmazsınız.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• 460 magnum kullanmadım .youtube birçok video var iki tüfek hakkında izlemenizi öneriyorum.

Ama Airking alma gücünüz varsa hemen alın . aslında mod 54 alabiliyorsanız mod 56 alsanız dünyanın en güzel işini yaparsınız. bir dahada arkanıza dönüp bakmazsınız.

peki hocam bir sorum daha olacak başını ağrıtacağım ama mod 56'nın 54 ten ne üstünlüğü var...ewt alabilirim çok şükür ama şimdi sen öyle deyince 56 da listeye eklendi :thumbup:

• forumda inceleme yazısı olması lazım. kundağı farklı ve birkaç değişiklik daha vardı . biraz araştırırsanız hemen bulursunuz. :) nedemek sorun değil.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Mod 56 nın kabzesi pek iyi olmamış. Tüfeği kurunca tepmesiz sistem de kuruluyor bu esnada tetik ileri gidiyor ve uzak kalıyor. Bence kurup elinize almadan denemeden karar vermeyin. Ayrıca tepme atıcı tarafından hissedilmiyor fakat dürbün gayet iyi hissediyor. Mod 54 bence daha iyi bir seçim olur , yandan kurma daha güvenli ve elden kaçırma parmak kırma koparma ihtimali daha az. Ayrıca tüfeği kaldırmadan doldurma şansı var. Diyelim ki bir yerden ya da bipoddan atıyorsunuz. Mod 460 daha hafid ve kompakt bir silah.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mod 56 nın kabzesi pek iyi olmamış. Tüfeği kurunca tepmesiz sistem de kuruluyor bu esnada tetik ileri gidiyor ve uzak kalıyor. Bence kurup elinize almadan denemeden karar vermeyin. Ayrıca tepme atıcı tarafından hissedilmiyor fakat dürbün gayet iyi hissediyor. Mod 54 bence daha iyi bir seçim olur , yandan kurma daha güvenli ve elden kaçırma parmak kırma koparma ihtimali daha az. Ayrıca tüfeği kaldırmadan doldurma şansı var. Diyelim ki bir yerden ya da bipoddan atıyorsunuz. Mod 460 daha hafid ve kompakt bir silah.

peki hocam verdiğin bilgileri unutmayacağım haklısın tüfeği eline alıp iyice bir hissetmek lazım.peki siz 460 ımı tercih ederdiniz mod 54 ümü (5,5 mm)

• Mod 54 5.5mm alın silaha çok eziyet etmezseniz uzun yıllar problemsiz kullanabileceğiniz bir silahtır. gücü isabeti tepmesiz oluşu her yönüyle iyidir.

• Mod 54 5.5mm alın silaha çok eziyet etmezseniz uzun yıllar problemsiz kullanabileceğiniz bir silahtır. gücü isabeti tepmesiz oluşu her yönüyle iyidir.

teşekkürler ahmetcanpolat kardeşim,biliyorsun bende senin gibiyim istiyorumki bir kere alayım en iyisini alayım ve başıma arıza falan vermesin uğraştırmasın benim midemi bulandırmasın :thumbup:

• Eğer sürekli destekli olarak kullanacak isen mod 54 ü öneririm. ama ben serbest desteksiz olarak kullanırım dersen mod 460 magnum..

mod 54 ağırlık 4,5 kg
    mod 460 ağırlık 3,7 kg 50 mt ye kadar dürbünsüzde rahatlıkla kullanabilirsin..

tercih senin...

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• yani ilk tercihiniz mod54 olurdu,teşekküler ederim.ama mod54 te harbiden ağırmış :)

• MOD56 yandan kurma kollu olsa da ben kucakta dik olarak kurabildim. Dik olarak kurup kolu kapatırsanız kayar namlu olduğu için geri düşme yapıyor. Yani dik kurup yatırdıktan sonra kolu kapatacaksınız. Artı üç kere kurma kolu pimi kırıldı. Son olarak pimi ben krom çeliğinden yaptım kırılmadı. Sonra başka arıza da olunca iade ettim. Onun için MOD54 te yandan kollu olunca düşünmek gerek. MOD460 kullanmadım. Saygılar

• MOD56 yandan kurma kollu olsa da ben kucakta dik olarak kurabildim. Dik olarak kurup kolu kapatırsanız kayar namlu olduğu için geri düşme yapıyor. Yani dik kurup yatırdıktan sonra kolu kapatacaksınız. Artı üç kere kurma kolu pimi kırıldı. Son olarak pimi ben krom çeliğinden yaptım kırılmadı. Sonra başka arıza da olunca iade ettim. Onun için MOD54 te yandan kollu olunca düşünmek gerek. MOD460 kullanmadım. Saygılar

çok teşekkür ederim değerli bilgilerini ve tecrübelerini bizimle paylaştığın için :thumbup:

• bencede mod 54 güzel yaylı

ewt güzel yaylı airking demişler boşuna dememişlerdir yani :) peki mod460 kullandınız mı hiç veya ikisini birden kullanan deneyen arkadaşlarınızın yorumları nelerdir?

• ben 460 5.5 kullanıyorum basit, güçlü ve isabetli bir silah. Tepmesini hem siz hem dürbün gayet iyi hissediyorsunuz. bu yüzden dampa ile kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla hatsan mod 125, diana mod 460 gibi silahlar üzerinde dürbün barındırmıyor mutlaka dampa gerek. o şekilde kullanırsanız uzun yıllar kullanılabilir ve size zevk verir. Bence arkadaşımızıjn da dediği gibi eline alıp denemeden karar vermesen iyi olur.

• İstanbuldasın nasıl olsa Diana Türkiye distribitörü Av doga firması git yerinde gör orada mehmet ali bey var çok yardımcı olur

• Bir büyüğümüzün söylediği söz aklımdan çıkmıyor. Bütün markaların klasik olmuş modelleri vardır ama diananın bütün modelleri bir dünya klasiği dir.

Yaklaşık 2 yıl kadar önce bu camia ile yeni tanıştığım zamanlarda bir diana mod 35 yaylı tüfeğim vardı. O zamanlar av doğa firmasına bazı parçaları sormuştum, sorduklarımın bir kısmı hazır bulunuyormuş bir kısmı da çok ihtiyaç duyulan parçalar olmadığı için sipariş üzerine gelmesi gerekmiş. Bu bahsettiğim yaklaşık 35 yıllık bir silahtır.

• değerli bilgileriniz için çok teşekkürler peki bir 460 kullanıcısı olarak sormak isitiyorum 460 larda kurma kolunun yayının özellikle sert ve ardarda kurulumlarda arıza verdiğini ve 460'ın parçalarının çok pahalı olduğunu söylüyorlar bu konuda aydınlatırsanız sevinirim