Ev Yapımı Paralaks Tekeri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Paralaks tekeri çalışmam;
    Malzeme 1cm lik dekota (genelde reklamcıların kullandığı yumuşak sayılabilecek, sağlam plastik malzeme)
    Sadece kıl testere makinası kullanıldı, keserken pek özenmedim kesim hataları çok var ama işe fazlasıyla yarıyor. Resimler çok taze malzeme silinip temizlendiğinde göze daha çok hitap edecektir.
    Buyrun resimler,
    [Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8405/8635043713_21a34dedbb.jpg]
    [Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8399/8635045403_d68c502383.jpg]
    [Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8519/8635046987_41a08196a0.jpg]

A-TAKIMI

• Güzel fikir dostum.Ellerine sağlık.

Peki paralaks turretine nasıl tutturdun?Paralaks tekerinin turret üzerine geçen kısmı tırtıklı ve üzerinde bir setuskur vida var bu kısımları nasıl yaptın dostum? merak ettim doğrusu..
    Tekrar ellerine emeğine sağlık süper olmuş..Bence farklı bir renge boya değişik olsun :D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Eline sagllik Levent usta, guzel olmus. Fazlasiyla is gorur, ayrica gorsel olarak da hic fena degil.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• gayet güzel olmuş. Ben değişik bi malzemeden yapmayı denemiştim(mağazaların dış cephelerini kaplamakta kullanılan ortası plastik iki yüzü alüminyum saçla kaplı+bir dış yüzeyi metalik boyalı) Ama matkapla yaptığım için pek hoş olmamıştı. Kıl testere iyi iş çıkarmış.

• Eline sağlık levent güzel olmuş.

peki dürbünün düğmesi üzerindeki tırtkların yaptığın tekerin tırtıklarına uymasını nasıl başardın

• cok guzel is cikarmissiniz
    tebrikler

• Daystet Airwolf
    • Hawke 8-32*56
    • :wel:co:m
  • bravo vallaha güzel fıkır ve calışma. tebrıkler.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Levent senin eline sıvı sabun versek PCP yaparsın , yaratıcılık 10 numara eline sağlık ;tese;kkur

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• :) eline sağlık levent abi :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Herkese güzel yorumları için teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.

Güzel fikir dostum.Ellerine sağlık.

Peki paralaks turretine nasıl tutturdun?Paralaks tekerinin turret üzerine geçen kısmı tırtıklı ve üzerinde bir setuskur vida var bu kısımları nasıl yaptın dostum? merak ettim doğrusu..
    Tekrar ellerine emeğine sağlık süper olmuş..Bence farklı bir renge boya değişik olsun

Eline sağlık levent güzel olmuş.

peki dürbünün düğmesi üzerindeki tırtkların yaptığın tekerin tırtıklarına uymasını nasıl başardın

Paralakssa nasıl tutturduğuma gelince, dürbün tactical serisi olduğu için küçük bir parallax tekeri mevcut ve paralax tekerinin üst yüzeyi komple tırtıklı yapıya sahip, paralaks tekerini dekota üstüne koyup çizdim şekli, kıl testere makinasına hakim, çalışmaya alışmış biri kısa sürede bire bir o şekli çıkartır ama ben bu makinaya tam olarak alışamadığım için biraz uğraştım, tutmasında sorun yok ne derler çuk diye oturuyor. Birde direk parallax tarretinin üstüne yapayım dedim ama onda boşluklar oluştu pekte güzel olmadı o sebeple bunu kullanıcam.

A-TAKIMI

• Ufak bir tesviye işlemiyle on numara olur eline sağlık.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam