DOLANDIRILMA çok acil yardım.öneri?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar bir arkadaştan ürün aldım kendisine kargoya vermesi durumunda parayı hemen göndereceğimi söyledim oda gidip kargoya verdi bende hemen parasını hesabına aktardım kargo yola çıktı lakin bu gün kargonun durumunu sordum kargonun geri çekildiği bilgisini verdiler yani kargoyu veren arkadaş kargosunu geri istemiş ve telefonunu kapatmış. kargo şırketiyle 10 kere görüştüm ama bişey değişmedi kargoyu geri göndereceklerini söylediler. elimde parayı gönderdiğim hesabın dekontu var fakat kargoyu başka isimle göndermiş sadece soyadı aynı. çocuğun bana göndermiş olduğu mesaj telefonumdaduruyor hesap numarası kargo numarası falan. şimdi ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yada tavsiyesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. (not: kargo şuanda yolda şubeye gelecek ve geri gönderecekler)

• Geçmiş olsun çok üzücü bir durum gerçekten,sırf bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için satış ilanı vermek için üye olmuş gibi; üye olur olmaz ilan açan üyelerle alışveriş yapmıyorum.Sakıncası yoksa o şahıs bu foruma mı üye???

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Suç duyurusunda bulunmalısın bence kargo fşrmasında bilgileri vardır.

A-TAKIMI

• teşekkür ederim arkadaşlar. insanın zoruna giden para değilde kazıklanma duygusu oluyor.
    bu forumda değil satıcı arkadas ( arkadaş demek içimden gelmesede)

korgonun genel merkezinin verdiği cevap nedir?

cevap:gönderici istediği zaman kargosunu geri çekebilirmiş...

• Suç duyurusunda bulunmalısın bence kargo fşrmasında bilgileri vardır.

şuanda yapacak tek şey o gibi gözüküyor. tek sorun çok uzun sürecek olması ve canımı daha fazla sıkacak olması ama kargo giderse savcılığa suç duyurusunda bulunacam.

• Hocam bu adam forumda ise isim ve nick ver belki yerini yurdunu bilen vardır. Umarım sıkıntın çabuk çözülür.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Hocam bu adam forumda ise isim ve nick ver belki yerini yurdunu bilen vardır. Umarım sıkıntın çabuk çözülür.

saolun hocam ama adam bu forumdan değil.

• Official Post

nerden abi yazınız burada aynı hataya insanlar düşmesin açık yazın bir mahsur olursa modlar müdahele edip silerler zaten

benim aslında bir taklifim yada tavsiyem olabilir buda online güvenli satış yapan sitelere ilan vermek(gittigidiyor,sahinibden vs) orada para her halukarda güvende oluyor ve alıcıda satıcıda korunuyor ben bu zamana kadar okadar çok alış veriş yaptım ki anlatamam onlarca ürün sattım ve birtekinde bile sorun yaşamadım bu üzücü durum umarım en kısa surede düzeltilir yada kimsenin başına gelmez

• kapıda ödeme seçeneği bu durumlar için en ideali galiba. Geçmiş olsun.

• nerden abi yazınız burada aynı hataya insanlar düşmesin açık yazın bir mahsur olursa modlar müdahele edip silerler zaten

benim aslında bir taklifim yada tavsiyem olabilir buda online güvenli satış yapan sitelere ilan vermek(gittigidiyor,sahinibden vs) orada para her halukarda güvende oluyor ve alıcıda satıcıda korunuyor ben bu zamana kadar okadar çok alış veriş yaptım ki anlatamam onlarca ürün sattım ve birtekinde bile sorun yaşamadım bu üzücü durum umarım en kısa surede düzeltilir yada kimsenin başına gelmez

sahibinden bi tane ilan vardı adamı aradım get ac alacam dedim ya cok zor durumdayım kredi kartımın son odeme günü icralık falan olacam dedi bende acıdım bir iyilik olsun diye nasıl yapalım ödemeyi dedim o da dedi kargoya verecem kargo takip no verecem sende paramı yatırırsın güvenli yol olmadıgını biliyorum ama o kadar çok ısrar ettiki dayanamadım kabul ettim. ama ben yaptım kimse yapmasın böyle bir yol kessinlikle çok güvensiz kargo şirketlerinin de bu kadar çakal olacağını düşünemedim dedim bi sorun olursa dekontu mesajları kargo şirketine gösteririm sorun çözülür ama meğersem kargo sahibi çok rahat kargosunu geri isteyebiliyormuş. benim mantığıma göre gönderilen kargo gönderildiği dakikadan itibaren karşı tarafın sayılır ve kargoyla ilgili bütün haklar ondadır ama yanılmışım kötü bür ders oldu.

• öle bişi yok karşı tarafın sayılır diye,mumkunse hobi ürünlerini forumdan almaya çalış herneyse şimdi yapacagın tek şey şu dostum;

o sitede o kişinin profili hala duruyorsa bana bi gönder.

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• Geçmiş olsun
    Yapmanız gereken en yakın savcılığa gidip şikayetçi olmak.
    Savcı haklılığınıza kani olursa kargonun göndericiye iade edilmemesini sağlayabilir.

• Bir de; zaman kazanmak adına; kargo firmasına şikayette bulunduğunuzu belirtip, olay netlik kazanmadan hemen iade yapılmamasını isteyin, aksi halde zararınızdan sorumlu olacaklarını söyleyin