Pelletleri yağlamak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa bey çok haklısınız ben işin namludaki temizliği ve atık bırakma açısından bakmadım, ayrıyeten benim beklediğim hız farkı ortalama %5 beklentisiydi onun için böyle bir yorum yaptım ama yinede yorumu form arkadaşlarımıza ve üstadlara bırakalım haklısınız :)

• Burada dikkatten kaçan bir durum olduğunu sanıyorum.
    Ahmet bey burada deneme sırasında 10 ar pellet atmış ve değerlendirmeyi bu şekilde yapmıştır.
    Burada mevcut hızın artışı gözetilerek değerlendirme yapmış ve duruma göre sonucu belirlemiştir.
    Yorum olarak da silikon yağın hızda binde 7 oranında artış olduğunu belirtmiştir.
    Buraya kadar her şey doğru gözüküyor.
    Benim dikkat çekmek istediğim gözden kaçan olay şu dur.
    Yine ahmet bey diğer yazısında durumu yazmış.O da şöyle;

''silahın namlusunu temizlemek için küçük yağladığım bezi harbi ucuna takarak yaptığım işlemde bez simsiyah çıkardı ve 2. 3. kez temiz çıkana kadar yapardım 10 atış bile olsa . fakat ilk yağlı bez biraz siyah pis ama 2 si tertemiz çıktı.''

Burada silikon yağ hıza binde 7 katkı sağlarken sürekli kullanımda bu bize artı olarak dönecektir.
    Bir de olayı şu şekilde ele alırsak anlatmak istediğim daha iyi anlaşılacaktır.
    Bire bir her şeyiyle aynı iki silah ile deneme yapılırsa fark çok daha bariz ortaya çıkacaktır.
    1.silah ile yağsız pellet kullanalım.
    2.silahtada silikonlu pellet kullanalım.
    Her bir silah ile birer kutu pellet kullanmış olduğumuzu varsayarsak yağlanmadan atılan pelletler namlu içinde çok daha fazla sıvanma yaparak artan atış sayıları boyunca hız kayıplarımız birikimden dolayı daha fazla olacaktır.
    silikonlu olarak atılan pelletlerde ise bu namlu içi kalıntı daha az olacağından ilerleyen atış sayılarındada hız düşüşleri doğal olarak daha az olacaktır.
    Totalde ise silikonlu pelletler bize her halu karda hız artışı sağlayacaktır.
    Umarım vurgulamak istediğimi tam olarak fade edebilmişimdir. :thumbdown:

• Official Post

Mükemmel bir açıklama ;d;

Çünkü namluya sıvanan kurşun tozları her seferinde sürtünme katsayısını daha da artırarak daha fazla kalıntı bırakmaya başlayacak ve hızda aynı doğrultuda düşecektir.

• Üstadların yanında bize söz düşmez ama söylemeden edemedim. u½%;

• mustafa abi namlu oringi nin gözüktüğü yerden siprey yağların kırmızı hortumunu şu şekilde ( L ) yaparak kırsam ve namlunun ucunu tıkadıkdan sonra namlunun içine yağ sıksam, ve namluyu yağ ile doldursam bir müdet böyle bekletsem namlu oringine bir sakıncası olurmu :him:s wd40 gibi bir yağ kullansam :him:s malum pcp olunca mazot lu temizleme yapamıyorum ;kihhik,

• Şimdi aklıma geldi, yıllar evvel bazı fotokopi makinelerinin fırın ünitelerindeki keçeye silikon yağı sürerdik.

Bu yağın özelliği hem sıcağa karşı dayanıklı olması hemde çok fazla kaygan olmasıydı ki yaklaşık 180 derecede kurumazdı.Hatta elimize değdikten sonra yıkasak da belli bir süre kayganlığını muhafaza ederdi.

Üstelikte litrelik ambalajlarda ve çok pahalı olmayan bir üründü.Şimdilerde pek kullanılmıyor ama araştırılırsa bulunabilir.Genelde Ankaradan veya İstanbuldan getirtirdik.

Bana göre bu silikon yağıda peletleri yağlamakta kullanılabilir ve mükemmelde sonuç verir. :thumbup:

Peki sizlerin kullandığı silikon esaslı yağda benim dediğim gibi kaygan ve ısıya dayanıklı bir yağmıdır. :him:s

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Official Post

Kadir sakın böyle bir şey yapma, O Ringi şişirir, olası bir yerlere bulaşır ve tehlike oluşturur, bu silahlar pistonlu yada ateşli silah değil, sakın bu tür denemeler yapma, bu silahta yapman gereken sadece keçe pellet kulanmak, harbi bile kullanma kulanırsanda plastik türevli yada ahşap türevli sapa sahip olsun, çünkü Mach Grade namlunun hassasiyeti çok yüksek ve yazık edersin.

• Official Post

Bu tür bir sprey

https://www.yatagun.com.tr/det…likon%20Sprey=&ID=940

• Özellikleri benziyor fakat benim kullandığım normal plastik bidonda ve şırıngaya çekip öylece sıkardım.

Hatta bazı sorunlu müşterilerin fakslarının üstünüde silikon yağlı bez ile silince yeni gibi parlar ve sorunsuz teslim ederdim. ;şrofls;.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Ne yani bir kere yaptın mı kadir abi yoksa. :!::wacko:

• Pistonlu silahlarda namluyu mazotla temizlemek işe yararmı??

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..

• Official Post

Pistonlu silahlarda namluyu mazotla temizlemek işe yararmı??

Mesele mazotun işe yaraması değil, yani mazotla namlunuzu temizleyebilirsiniz, ama PCP silahlarda 200 bar gibi basınlarda sıkıştırılmış hava petrol bazlı sıvılar ile tehlike arzeder ve bu silahlarda kullanılan O Ring lerin de petrol bazlı yağlardan fiziksel özellikleri bozulabiliyor ve silahta arızalanmalara yol açabiliyor.

• keçe pellet de normal pellet den çok kıymetliymiş yaff ;şrofls;. abovvvv #hims abi yatagun de 5.5mm fx namlusuna yamuk yapmıyacak bir harbi takımı varmı? daha önce 2 tane almıştım yatagun den 2 side çelikmiş ;kihhik, aynı marka 4,5mm ve 5.5 mm almıştım ;confused;

• Official Post

keçe pellet de normal pellet den çok kıymetliymiş yaff ;şrofls;. abovvvv #hims abi yatagun de 5.5mm fx namlusuna yamuk yapmıyacak bir harbi takımı varmı? daha önce 2 tane almıştım yatagun den 2 side çelikmiş ;kihhik, aynı marka 4,5mm ve 5.5 mm almıştım ;confused;

YataGun dan aldığın harbilerin açıklamalarında çelikmi, sarımı, alüminyummu oldukları yazıyor Kadir, FX silahlarda illaki harbi kullanacağım dersen misina harbi kullan, kendin bile imal edebilirsin, ayrıca keçe pelet pahalı diyorsunda biz onları bir hizmet olsun diye ithal ettik, sana fikir versin sende zımba ile kendin imal et kullan.