Diana Mod 54 moderatörlü namlu ceketi yaptım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğimin orjinal halini bozmadan nasıl susturabilirim ve daha yakışıklı yapabilirim diye düşünürken aklıma geldi, orjinal namlu ceketi çok inceydi ceket değildi ince bir kaplama idi. bende arpacığı ve namlu ucunu sökerek işe başladım.
    namludan 20 cm daha uzun bir alaşım boruyu aldım içinden başka bir boru geçirdim geçirdiğim boru uç kısmını kaplıyor yaklaşık 20 cm .
    daha sonra ceketi tüfeğin orjinal namlu kaplamasının üstüne geçirdim ölçüleri birebir aldıgım için hafif bir takoz çakma ile namluya geçti.
    namlu ceketini ucuna pcp 1/2 unf diş koruyucu kapağını çaktım.
    ve hepsini akrilik boya ile mat siyaha boyadım.
    sonuçta orjinal hali bozulmadan, stabiliteyi bozmadan sesi azaltan ve namluyu duvara vursanız bile darbeden koruyacak çok yakışıklı bir namlu ceketli mod 54 üm oldu

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/7/img20130429194354.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/69/img20130429194333.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/839/img20130429194325.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/199/img20130429194316.jpg]
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/scaled/thumb/442/img20130429194311.jpg]

• bilerek uzun bıraktım istenilen ölçüye ayarlanabilir. biraz uzun bırakınca hem sesi daha iyi kesti hemde daha yakışıklı durdu

• güle güle kullan bora abi. eline sağlık.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• ne yaptığını tam olarak anlayamadım ama elini saglık ,yakışıklı olmuş,sesi azalta bildinmi bu haliyle yoksa ucuna moderator takılacakmı acaba?

burada yabancılar yok aramızda ,sadece arkadaşlar var.... daha tanışmamış g;$i

diana mod54 -leapers 3-12x44compact.px.ao
    diana 460magnum -leapers 4-16x44/utg
    diana mod35-4x32 walther

• Ellerinize sağlık uzaktan yakışıklı duruyor. Merak ettiğim bir kaç konu var: Sesi kesiyor mu isabeti nasıl etkiliyor. İç yapısı nasıldır. Sizden aldığım cevaplara göre ben de mod 460 silahıma yapmayı düşünüyorum.

• harika olmuş eline sağlık aşetli silahlara benzemiş :thumbup:

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• Ellerinize sağlık uzaktan yakışıklı duruyor. Merak ettiğim bir kaç konu var: Sesi kesiyor mu isabeti nasıl etkiliyor. İç yapısı nasıldır. Sizden aldığım cevaplara göre ben de mod 460 silahıma yapmayı düşünüyorum.

Öncelikle beğenen herkese teşekkür ederim.

İsabeti kesinlikle etkilemiyor şöyle izah edeyim ceketi taktıktan sonra dürbün ayarım değişmedi 20m mesafede birkaç klik oynadım sadece düzeltmek babında. ses azaldı kulağınızla farkedecek kadar azaldı , muhakhakki orjinal bir namlu ceketi ve moderatör kadar kesmedi ancak orjinalinden daha sessiz kesinlikle. maliyeti yok zaten sandalyeciden alaşım boru aldım 50 cm adam ücret almadı :rolleyes: sagolsun.
    boru iç çapı 18.5 mm civarı namlu kaplama çapı 18mm di , aradaki boşlugu sıcak silikonu şeritler halinde sıkarak tamamladım ceketi oturttum soguyunca taş gibi oldu, istediğimde ceketi ısıtarak kolayca çıkarabilirim zarar vermeden.
    ceketin namludan sonraki iç kısmına yine 18mm çapında küçük bir boru daha silikonla sabitledim. son olarak hatsan bt65 lerin namlu ucundaki 1/2 unf diş kapağını, ceketin en ucuna içine çift taraflı bantla tam ortalı biçimde sabitledim ardından 2 karışım metal yapiştiricisi sürerek tam anlamıyla sabit bir şekle getirdim. tüm dış yüzeyi mat siyah akrilik boya ile boyadım.

bence deneyin boru uzunlugunu keyfinize göre ayarlarsınız, sonuçta kesme biçme yok orjinalliği bozma yok . tav olursanız biraz ısıtıp elinizle çekiverirsiniz ceketi olur biter orjinal haline gelir silah. zaten kesme biçmeli birşey olsa ben yapmazdım kesinlikle orjinal halini bozmayı sevmem silahların

• bir tür moderatör şekilnde değil kalınlaştırılmış namlu şeklinde mi olmuş oldu. Sonuçta sesin kaynağı namlunun çınlaması imiş ?

• bir tür moderatör şekilnde değil kalınlaştırılmış namlu şeklinde mi olmuş oldu. Sonuçta sesin kaynağı namlunun çınlaması imiş ?

Evet maderatör değilde kalınlaştırılmış namlu namlu çıkış ucundada yaklaşık 20cm uzunlugunda 18.mm çaplı bir bölüm var içi boş fakat bölümün ucunda kapak var bir miktar hem ceket hemde uçtaki boş bölüm sesi alıyor.

• iç çapı daha byük bir boru lulalnılsa, ses daha geniş bir hacime dağılsa nasıl olur.

• iç çapı daha byük bir boru lulalnılsa, ses daha geniş bir hacime dağılsa nasıl olur.

Ucuna doğru genişleyen bir borudan namlu ceketi yapılacak, yada ceketin bitiş kısmına bir aparat ile daha geniş bir parça monte etmek lazım.

• yani boru namluyu sıkı sarması içindir başka görevi yoktur. Peki fabrikasyon ceketlerde nasıldır aynı mıdır ?

• yani boru namluyu sıkı sarması içindir başka görevi yoktur. Peki fabrikasyon ceketlerde nasıldır aynı mıdır ?

yaylı tüfek için sadece görünüş amaçlı olmuş normalde pcplerde aynı boru $usturcu görevide görmekte fakat yaylıda namludan çıkan havannın sesinden çok yay sesi geldiği için ses çok az farketmişdir..

• pcp lerdeki gibi yapılsa bir yararı olmaz mı yoksa fazla bir etkisi olmaz mı demek istediniz.

• pcp lerdeki gibi yapılsa bir yararı olmaz mı yoksa fazla bir etkisi olmaz mı demek istediniz.

zaten aynısını yapmış arkadaş demek istediğim pcp lerde yaylılardaki gibi mekanizma yay sesi olmadığı için çok yararlı oluyor sesi kesmede hemde görsel olarak çok güzel duruyor