Sonunda! :) Yeni Tüfeğim Diana Mod 460 Mag. 5.5mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bence gez arpacigin ustunde cok durma, nasil olsa 2 gun sonra durbun takip kullanmayacaksin. Sok gitsin uzerinden fazlalik yapmasin tak bir durbun, keyfine bak , gez arpacik en son canakkalede kullanilmisti benim bildigim 8o
    Ben bir silahi ilk aldigimda deneme atisini dahi yapmadan gezi arpacigi sokerim , elime .50cal atesli yivlide verseler kullanmam gez ile

• Bence gez arpacigin ustunde cok durma, nasil olsa 2 gun sonra durbun takip kullanmayacaksin. Sok gitsin uzerinden fazlalik yapmasin tak bir durbun, keyfine bak , gez arpacik en son canakkalede kullanilmisti benim bildigim 8o
    Ben bir silahi ilk aldigimda deneme atisini dahi yapmadan gezi arpacigi sokerim , elime .50cal atesli yivlide verseler kullanmam gez ile

Büyüksün üstad :rolleyes:

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• 5.5mm Yayli silahlar icin tavsiyem magnum sinifi dahi olSa bile 14.5 grain uzeri agirlikta pelet kullanmamaniz yonunde olacaktir.

Bende bir zamanlar Diana mod 54 kullanmış birisi olarak bu mesaja aynen katılıyorum. Bizzat tecrübeyle sabittir. Yaylı silahlarda ağır pellet kullanıldığında (mesela ben, oldukça ağır bir pellet olan 5.5 mm diana baracuda kullandığımda) dürbünün sıfırlama noktası hem aşağı hemde sola kayıyordu. ben bunu pelletin yapısından sanıyordum. Daha sonra PCP tüfek kullanmaya başladığımda hangi pelleti kullanırsam kullanayım sıfırlamanın aynı kaldığını gördüm. Daha sonra okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla, ağır olan pellet yaylı silahlarda yayın ve pistonun 0 (sıfır) noktasına çarptıktan sonra, çok azda olsa geri tepmesi namluda basıncın düşmesine sebep oluştururmuş. Bu yüzden ağır olan pellet henüz namludan çıkmadan silahın tepmesinin de etkisiyle sapma yaparmış.

Tecrübelerime göre bu silahta en iyi sonucu 14,3 grain, Benjamin 5.5 mm. ile elde etmiştim. Bu pellet aynı zamanda BC değeri en yüksek olanlardandır.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

aslında dürbün alınca dediğinizi yapıcam ama şimdilik 1000- 1500 atışta dürbünsüz kullanmayı düşünüyorum hem tüfeğe alışıyım hem yay rahatlasın.Pelet olarakta jsb nin 13.5 grainlik peletleri kafama yattı hem cok ağır değil hemde forumda olumlu yorumlar alan bir marka.14.5 altında başka kaliteli pelet varmı acaba. Birde hangi internet sitelerinden pelet temini kolay olur? bir çoğu siteye koyuyor ama stokta bulundurmuyor.

:thumbup: DİANA 460 Magnum 5.5 :thumbup:

• Aynı silahtan benim de var ve bunu ilk kez sizden öğreniyorum, çok ilginç. Peki hava çıkış deliğini biraz büyütsek yine de yararı olmaz mı ? Aniden havanın büyük miktarını namluya verip peleti çıkartır ve sonra basıncın isabeti etkileyecek zararlı kısmını geri çeker ama bu arada pelet yola çıkmış olur .

• temin av da 13.43 grain jsb bolca mevcut...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Merhabalar, Diana alemine hoşgeldiniz :) ben de 350 Magnum kullanıcısıyım. Tüfeğiniz hayırlı olsun, pellet olarak Diana Magnum ya da H&N Field Target Trophy (aynı pellet ama dianada deforme olmus pellet cikiyor genelde. ) öneririm. Ben de en çok bu pelleti kullanıyorum ve 20mt de tek delik yapabiliyorum. Iyi atışlar :thumbup:

• Merhabalar, Diana alemine hoşgeldiniz :) ben de 350 Magnum kullanıcısıyım. Tüfeğiniz hayırlı olsun, pellet olarak Diana Magnum ya da H&N Field Target Trophy (aynı pellet ama dianada deforme olmus pellet cikiyor genelde. ) öneririm. Ben de en çok bu pelleti kullanıyorum ve 20mt de tek delik yapabiliyorum. Iyi atışlar :thumbup:

çok teşekkürler elimdeki high power lar bitsin yeni peletler alırken tavsiyenzi göz önünde buluduracam :)

:thumbup: DİANA 460 Magnum 5.5 :thumbup:

• şu ana kadar en uzak mesafe ve en isabetli atışlarınız hangi peletlerle oldu bu silah hangi peletleri seviyor ?

• Hayırlısı olsun, bendeki 5.5mm gamo black fusion 13.43 lük jsb leri sevmedi. H&N field target trophy 14.66 ile çok iyi sonuç alıyorum

• hayırlı olsun güzel gözüküyor nice güzel atışlara ;avci;

• teşekkür ederim benimki, biraz tembellik gibi oluyor ama atış yapacak yerim yok iki yaylı ve bir pcp silahım evde yatıyor, en sevdiğim mod 460. Beni aylar süren uzun denemeler yapmaktan kurtardın teşekkürler.