evanix ar6 şarjöründe pelet sıkışıyor.ne yapmalı yada hangi pelet kullanmalı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evanix ar6 silahımın iki şarjörü var ama dynamic marka pcp2 14.5 grain peletler şarjörde sıkışıyor .iki şarjörde de sıkıştığına göre sonun peletlerde..bana önerebileceğiniz sorunsuz pelet varmı..

birde silahı havayla tam doldurup bir kenara bıraktığımda 1-2 haftada içinde hava kalmıyor ..bu normal mi? değilse ne yapmalı

• O tüfekle 14 15 grain pellet atarsanız pelletler gücü yedikleri anda sapıtır ve alakasız yerlere gider. ar6 çok güçlü bir tüfektir, mümkünse en az 28 grain kullanın. eun jin 28 grain bulabilirseniz alırsınız yatagun da olması lazım. ince memet 30 grainde kullanabilirsiniz ama şarjöre ince gelir tam oturmaz. İnce memet 30 graini isabetli şekilde kullanmak isterseniz bir L alyan yardımıyla tek tek namluya sürün.

Hava tükenmesi sorunu bende de var ama ben bunu sorun olarak görmüyorum. İçerisinde hava dolu bir tüfeğin o şekilde durması beni rahatsız ediyor ve at44 ü bile 80 bara indirdikten sonra kenara koyuyorum.

• O tüfekle 14 15 grain pellet atarsanız pelletler gücü yedikleri anda sapıtır ve alakasız yerlere gider. ar6 çok güçlü bir tüfektir, mümkünse en az 28 grain kullanın. eun jin 28 grain bulabilirseniz alırsınız yatagun da olması lazım. ince memet 30 grainde kullanabilirsiniz ama şarjöre ince gelir tam oturmaz. İnce memet 30 graini isabetli şekilde kullanmak isterseniz bir L alyan yardımıyla tek tek namluya sürün.

Hava tükenmesi sorunu bende de var ama ben bunu sorun olarak görmüyorum. İçerisinde hava dolu bir tüfeğin o şekilde durması beni rahatsız ediyor ve at44 ü bile 80 bara indirdikten sonra kenara koyuyorum.

tüfek air ranger kadar güçlü mü ? bi bilgi bulamadım

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• tüfek air ranger kadar güçlü mü ? bi bilgi bulamadım

32 graini 900 fps civarlarında atıyor 58 fpe civarlarında güç üretiyor. Horozun deliğine ağırlık modifiyesi yapıp biraz daha arttırmak mümkün.

Kısaca sumatra, air condor gibi tahribat tüfeği grubuna giren bir tüfek. Grupman tüfeği değil av tüfeği ama ülkemizde av yasak.

• 32 graini 900 fps civarlarında atıyor 58 fpe civarlarında güç üretiyor. Horozun deliğine ağırlık modifiyesi yapıp biraz daha arttırmak mümkün.

Kısaca sumatra, air condor gibi tahribat tüfeği grubuna giren bir tüfek. Grupman tüfeği değil av tüfeği ama ülkemizde av yasak.

32 graini 900 fps civarlarında atıyor 58 fpe civarlarında güç üretiyor. Horozun deliğine ağırlık modifiyesi yapıp biraz daha arttırmak mümkün.

anladım hayır air ranger a 5000 tl vericeğime 2 fpe farkına buna 2000 tl veriyim daha iyi olur diye düşünüyorum sizce nasıl bi fikir ?

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• anladım hayır air ranger a 5000 tl vericeğime 2 fpe farkına buna 2000 tl veriyim daha iyi olur diye düşünüyorum sizce nasıl bi fikir ?

Air ranger çok daha kaliteli tartışmasız. Fiyat konusu kendi tercihiniz, bütçenize göre istediğiniz tüfekleri alabilirsiniz. Eğer illaki güç arıyorsanız condor ve sumatrada gayet güçlü ve 2. eli forumda 1200 lira civarlarında.

• evanix a r6 ve sumatra nın tek eksi yönleri stabil olmamaları ve ikiside tam eğlencelik tüfekler pelletlerin şarjörde sıkışması tahminime göre şarjöre tam oturmadğı ı için boşluk kalıyor ve sizde tüfeği öne doğru eğip kurmaya kalkıştığınızda pellet şarjör ile mekanızma arasında kalıp sıkışıyor pelletleri daha sonra şarjörü çıkarmak için sağa sola çevirince pelletler kesilmiş bir vaziyette çıkıyor benim tahminime göre

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• genelde şarjörün içinde kalıyor. ama bir seferinde şarjör-namlu arasında kaldı. harbiyle çıkartabildim

şarjöre tam sıvanıyor peleti çıkartmak zor oluyor.

hava kaçırmaması için ne yapmalı

• ar 6 tım varken benimde başıma hava kaçırma olayı gelmişti horozu kaldırıp şoklama yapmıştım sorun çözülmüştü .diğer bir ihtimalde tüp oringinin yıpranmış olması

• Hava kendi kendine bitiyorsa cylinder'inda sızıntı vardır. Ne kadar kalırsa kalsın bitmemesi lazım.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• 21 grn baracuda yı seviyor aslında bir regülatör taktırabilirseniz güçten feragat edersiniz ama bu size fazladan atış sayısı ve stabilite olarak geri döner.yada benim eskiden yaptığım gibi 500 cclik bir tüpü direkt olarak tüfeğe bağlarsanız yaklaşık 800 cc lik bir tüfeğiniz olur

• Tüfeginin hava kacırması normal degil bi bakım yaptır bence

GAMO TS-22 5,5 mm öneririm ucuz ve gayet başarılı atışlar yapıyorum.

Sumatra 500 6.35

DRAGER Scuba 6lt-300 Bar

desentransferi.com aradıgınızı buldunuz:D