süper poze namlu temizliği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkeze iyi geceler arkadaşlar avdan yeni geldim benim süper pozenin namlu içinde çapak oluşmuş sanırım aldığım fişekler iyi değildi 8 numara saçma kullandım saçmalardan birkaçtanesi namlunun tam ortasına yüksek sıcaklıktan dolayı eriyip yapışmış sanırım ;#^+. yada barut kalıntıları bilemiyorum telfırçalı harbi ile nekadar temizlemeye çalıştıysamda çıkmadı ?( nasıl temizleyeceğimi bilen arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.herkeze selamlar ve saygılar g;$i

Daystate air ranger Hawke tactical herris bipot Hawke rangefinder

• Namludaki kursun artigi ve diger sivanmis maddeleri cikarmanin en kolay yolu metal harbiyi markaba ,ucunada bakir firca takip calistirmak. Ama surekli yapmak namlu icindeki krom kaplamayi kilcal cizecegi icin uygun degil. Sadece sivanmanin asiri oldugu durumlarda kestirme ve zahmetsiz temizlik saglar.

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• Kurşun ve Saçma sıvamalarını en iyi ve basitçe temizlemenin yolu, ince bulaşık telini harbinin ucuna bağlayın ve temizleyin.. Namluyada zarar vermez ve kolayca temizlersiniz..

• Elinizde wd-40 mevcut ise namlu içerisine bi miktar sıkıp yaklaşık 10 dakika bekletin ve tel fırçalı harbi uçla özellikle barut kalıntılarının yoğun kaldığı kısımları temizleyin eğer sonuca ulaşamazsanız "volkanertekin" beyin yazmış olduğu gibi harbiyi matkaba bağlayarak yavaş devirde döndürerek rahatça temizleyebilirsiniz. Yılda 7.000 civarı fişek atan biri olarak naçizane tavsiyem harbi takımınızı yanınızda taşırsanız eğer hemen atıştan sonra veya avdan sonra tüfeğinizin namlusu henüz soğumamışken çok daha kolay temizlersiniz...

Perazzi MX 2000 Skeet 12 Cal.
    Benelli Montefeltro Beccaccia 12 Cal.
    Browning B25 B2 SP 12 Cal.
    Walther P99 9 mm
    Walther CP99 Co2

• arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yusuf arkadaşımın dediği gibi bulaşık teli ile işi çözdüm bulaşık telli harbi ile birkaç sürtmeden sonra namlu ışıl ışıl.sanırım harbinin kendi teli basit ve yetersiz kalıyor buişler için.tekrar teşekür ederim arkadaşlar iyiki böyle bir form var tecrübelerimizi paylaşıp sorunlarımızı çözmek sevinçlerimizi paylaşmak harika ;d; ;d;

• dostum şu senin tüfeğin ve kullandığın fişeklerin markası nedir acaba ,birde kaç fişek attın üst üste merrak ettim (namlu çok ısındıysa şayet tekrar ısıtıp temizlemen gereke bilir yoksa yağla yada harbiyle sorunu çözebileceğini zannetmiyorum, bu arada sana naçizane tavsiyem bu sıcak havalarda daha hafif fişekler kullanmaya çalış)selamlar saygılar...

burada yabancılar yok aramızda ,sadece arkadaşlar var.... daha tanışmamış g;$i

diana mod54 -leapers 3-12x44compact.px.ao
    diana 460magnum -leapers 4-16x44/utg
    diana mod35-4x32 walther

• Gece avdan geldiğine göre far avımı yapıyorsun aferim sana hem yasak hem günah neiştir bu.?

+1
    Umarım yasak av yapmıyorsunuzdur. Hele ki far avı...

Perazzi MX 2000 Skeet 12 Cal.
    Benelli Montefeltro Beccaccia 12 Cal.
    Browning B25 B2 SP 12 Cal.
    Walther P99 9 mm
    Walther CP99 Co2

• :P :P sakin olun arkadaşlar gece far avı falan yapmadım ava pazar günü gittik üveyk ve bıldırcın geldiğimde namluyu temizledim ama namlu içinde iki üç adet saçma yapışmıştı sanki ciğerime yapışmış gibi rahatsız etti beni pazartesi gece tekrar denedim ama çıkaramamıştım sayenizde bugün çözdük işi buarada tüfeğim akus elit obe serisi 76 namlu kulladığım fişekte rc 8 numara idi ama üveyk için yanlış seçim yapmışım 7 numaraya düşmek istiyorum şokda 4-2 arkadaşıma katılıyorum büyük ihtimalle aşırı sıcaklardan yapışıyor saçmalar