BENJAMIN NP XL1100 5.5 MM tüfeğini tavsiye eder misiniz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • BENJAMIN NP XL1100 5.5 MM tüfeği kullanan arkadaş varsa yorum alabilir miyim?

• CROSMAN MARKA
    5,5 CAL (.22) PARAŞÜT MERMİ ATMAKTA
    YAYLI
    NAMLU KURMALI
    NAMLU ÇIKIŞ HIZI 1100 FPS (334 M/SN)
    TOPLAM AĞIRLIĞI 4,15 KG
    TOPLAM UZUNLUK 1122,55 CM
    AHŞAP DİPÇİK
    YİVLİ NAMLU NAMKU SES KESİCİLİ
    3-9X40 ÖNDEN PARALAX LI DÜRBÜN
    TÜFEK ASKI KAYIŞI
    ÇİN İMALAT

• kaç grani pelet için bu hız ?

• 19 gr için 800 diyebiliriz sanırım (tabii tahminen)

• 19 gr için 800 diyebiliriz sanırım (tabii tahminen)

18 graini 790 civarında atıyor. 1100 fps 9.3 graine tekabul ediyor.

• güç olarak mod 125 daha güçlüdür 1500 fps yazısı 16 grainle imkansız cemal arkadaşıma katılıyorum.. you tube de crono testleri olması gerekiyor oradan izleyip kesin bilgileri elde edebilirsiniz

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• güç olarak mod 125 daha güçlüdür 1500 fps yazısı 16 grainle imkansız cemal arkadaşıma katılıyorum.. you tube de crono testleri olması gerekiyor oradan izleyip kesin bilgileri elde edebilirsiniz

İzledim ben yazdım yukarda sonucu. 18 graini 790 aralığında atıyor ortalama.

• İzledim ben yazdım yukarda sonucu. 18 graini 790 aralığında atıyor ortalama.

bende sizi doğrulamak amacıyla yazdım abey bunu nerden biliyor ki diye düşünmesine gerek kalmadan nereden öğreneceğini söylemek için youtube de var dedim =) çoğu silahın crono testleri var zaten gamo socom extereme ya da hunter extreme için 1650 fps yazıyo ama 1200 fps atıyor 7 graini (yanlışta olabilir baya önce izlemiştim)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• 19 değil 16 gr yazacaktım 19 gr pelet hiç kullanmadım var mı onu da bilmiyorum zaten.

• Ben kesinlikle yaylıda güçlü tüfek tercih etmem ve fikrimi sorana da tavsiye etmem. Attığınızı vuramayacağınız, üzerinde dürbün barındırmayan, 10 kurmadan sonra kolda titreme yaparak atış hassasiyetinizi bozan, katır gibi tepen, aşırı dizelleme nedeni ile atışlar arası çok yüksek hız farkı olan bir tüfek; bana hiç makul gelmiyor.

• ikisi bir arada makul değerler dahilinde bir silah hiç mi yok

• bu benjamin de isabetliyse diananın magnum serilerine yaklaşmış demektir 5.5 için tahmini çıkışl hızı 800 olursa bu güçlü anlamında yaorumlanabilir

İsbaetini gören var mı hiç

• güçlü, isabetli, tepmesi az ve bizde buralarda hiç tutulmuyor. Neden acaba

• Ben benjamini uzun süre inceledim atış yapma fırsatımda oldu, isabeti fena değil ancak kim demiş tepmesiz diye, tepme ateşlilerdeki gibi tek yönlü ama ciddi anlamda tepiyor. seside hiçte öyle az değil nitro piston patlama benzeri bir ses çıkarıyor.
    mekanik işçiliği fena değil ancak kundak rezalet çok kalitesiz hem ahşabı hemde işçiliği kötü. tüfek çinde üretiliyor, yanından 3-9x40OE dürbün geliyor ve çift parça dürbün ayağı dürbün ve ayak kaliteli kullanılır. tüfeğin üstünde 22mm ray var bu avantaj.
    ama bir Dianamı derseniz asla değil fiyatını bilmiyorum ama yakın ise 350 magnum , bütçe elvermiyorsa 350 panter alınır bunun yerine

• işte konu yavaş yavaş aydınlanıyor

kalite ..... düşük
    güç ........ iyi
    isabet ..... iyi
    tepme ..... çok
    fiyat ........ yüksek

avcı10 arkadaş, ne dersiniz böyle değerlendirilebilir mi