dampa ve dürbün montajı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar herkese öncelikle hayırlı günler.

tavsiyelerinize ihtiyacım var :) yeni aldığım dm60 dampamı mod99 a monte etmiş bulunmaktayım.. yalnız dürbünü biraz yanlış üstüne oturtmuşum + şeklinde değilde x şeklinde bir görüntü çıktı çok fena bir şekilde gülme geldi ;rofl.; ardından söküp tekrar doğru ve hizalı bir şekilde ince ince montajını yaptım gayet hoş ve güzel durdu yalnız dampa stopper e dayandığı için dürbünü iyice çektim ve dampanın dürbün yuvası dürbünün tam ayar yerine kadar geldi ama hala dipçiğe yanak koyup bakıldığı zaman iyice içine girmek gerekiyo :D vel hasıl bu konuda ince ince bilmem gereken veya daha önce başına gelipde aman şunuda yapma böyle oluyo diyebilecek dostlarımı yoruma bekliyorum saygılar hürmetler ;)

Retay 135 x
    Mod 99 -- Optima 3-9x32 -- SportsMatch DM60 Dampa
    At 44 W-10 Bushnell Banner Dusk & Dawn 6-24x50 Hatsan Pompa Ghost Moderatör

• Hocam dampa kullandıktan sonra stoperle işin yok zaten senin. Sök stoperi kendine göre ayarla

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• Dampa ayakla stopere pek gerek kalmıyor aslında.Ama illa stoperi kullanıcam diyorsan stoperin yerini değiştir dampanın önüne tak.Dampayı da dürbün kanalının sonuna kadar çekip öyle monte et..

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Dampa ayakla stopere pek gerek kalmıyor aslında.Ama illa stoperi kullanıcam diyorsan stoperin yerini değiştir dampanın önüne tak.Dampayı da dürbün kanalının sonuna kadar çekip öyle monte et..

+1

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• durbunun heralde ufak çaplı ve kısa , şayet öyleyse yapacak pek fazla birşey yok dürbün 35 cm ve üzeri olsaydı problem olmazdı diye düşünüyorum selamlar...

burada yabancılar yok aramızda ,sadece arkadaşlar var.... daha tanışmamış g;$i

diana mod54 -leapers 3-12x44compact.px.ao
    diana 460magnum -leapers 4-16x44/utg
    diana mod35-4x32 walther

• dürbün ufak çaplı ve kısa değil gamo 3*9-40 olması lazım .gayet güzel durur tüfeğin üzerinde

• recep beyin dediğini yap stoperi sök, Dampayı sağlam tuttur, keyfine bak...

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• herkese o güzel yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum stopperi söktüm gayetde güzel oldu.

Retay 135 x

• arkadaşlar bugun dürbün sıfırlayamadığım için dampa nın arkasına dürbün stopperini geri takmıştım fakat tepme sonucu 100 150 atıştan sonra civatası kırıldı bu normal midir ? dampa varsa stoppere gerek yok diyordunuz ?

Retay 135 x

• Stoper in mi yoksa dampanın mı civatası kırıldı?Stoper in kırıldı ise dampayı iyi monte edememişsin ki yerinden bu kadar oynamaması lazım.Ya da Mod 99 gerçekten çok tepen bir tüfek demektir.

• Hatsanın bazı modellerinde dürbün rayı üzerinde gelen stoper işlevi gören metal bir parça var. Zamanla bu küçük metal parçayı tutan vida kırılıyor. Gamonun stoperini kullanırsan kayma sorunu çözülür.

• Official Post

yapman gereken tek şey dampayı güzlce sıkmak. bende aylarca yatagun kullandım iyice sıkınca milim kıpırdama olmuyordu.

agt agtagt