Hatsan BT65 SB - LW .22 Atış Sayısı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Hatsan BT65 SB- LW modelini kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum. Tüfeğimle henüz max. 200 atış yapıldı. Tüfek 200 den 100 bara kaç atış yapabiliyor? Ben Gamo pro hunter 15.43 grain ile 20 atış yapabiliyorum. Evet 20 atışta tüfek 200 bardan 100 bara iniyor. Sizde de durum aynı mı? Altta verdiğim değerleri başka bir forumdaki arkadaş aynı tüfeğin lw olmayan modeli ile denemiş. Tüp hacmi ikimizde de 250 cc bu kadar fark nasıl olabiliyor. Hiç bir modifiye yok, tüfek ilk geldiğinde yaptığı ölçümlermiş..

• Bt güç tüfeği. Bana normal gibi geldi. Ne kadar köfte o kadar ekmek mantığı.

• Bt güç tüfeği. Bana normal gibi geldi. Ne kadar köfte o kadar ekmek mantığı.

Tüfeğin gücü aşikar yalnız bazı yorumlarda 30 atışta 100-110 bar kaldığını söylüyorlar ondan sormak istedim, aynı tüfek sonuçta aynı atış yapması lazım..

• Nereden alıntı yaptınız bilmiyorum ama hız ölçümlerinde bir yanlışlık var gibi görünüyor. BT65'in standart haliyle bu hızları görmesi biraz zor gibi.

Buyrun burada inceleme Link

• Bt65 kullanmış biri olarak , verdiği güçte tüketmesi gereken havadan çok daha fazla havayı, boşuna tükettiğini söyleyebilirim ..

• Bende yaklaşık iki aydır bt-65 elite lw kullanıyorum. 200 barda iken 30 atış yaptığımda tam 110 barda oluyor.

• Buyrun burada inceleme Link

Pcp işine yeni başladığım sıralar konuşulan konulardan.

İncelemede yer alan bt65'in fabrika çıkışı halde olduğundan emin değilim çünkü bende yeni çıktığı sıralar almıştım ve fabrika yaylarıyla ne bu stabiliteyi ne de bu kadar yüksek hızları yakalayamadım, kimseden de yakın değerler işitmedim.

• Official Post

işte bu yüzden at44 favorim dir.
    gücü sonuna kadar kısıp 810-830 fps atarsı (16 graini) 200-100 bar) 75 atıs yapıyorum
    güzel bir moderatör ve çekiç vidasının derlinden yaparak sesi 0 a indirip attıgımı vuruyorum. öneririm

• işte bu yüzden at44 favorim dir.
    gücü sonuna kadar kısıp 810-830 fps atarsı (16 graini) 200-100 bar) 75 atıs yapıyorum
    güzel bir moderatör ve çekiç vidasının derlinden yaparak sesi 0 a indirip attıgımı vuruyorum. öneririm

+111 at44 candır =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Bende 1.5 yıl boyunca kullandım.hep 3 şarjör atıyordum.60 fpeye yakın güç üretiyor yukarıda çok fazla hava harcadığı söylenmiş ben katılmıyorum. 200 bar basınçta 255cclik tüpten 30 tane 60 fpe civarında atış çıkarıyorki. 250 bar basıncla 500 cc lik tüpten bunu ancak çıkaran tüfekler var bilginize.

şu anda galatian kullanıyorum 33 atış yapıyor aynı güçte çok çok memunum tek dez avantaj tüfek ağırdı.500 gr hafiflettim tüfeği biraz daha iyi oldu.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• 200/110 barda 30 atış yaptığı doğrudur. sizdeki tüfek muhtemelen fabrika çıkışı en güçlü modda gelmiştir o da kundağı söktükten sonra arka tarafta alyan vida var onu yaklaşık olarak on dönüş geriye yaparsanız sorun cözüleceğini sanıyorum.

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50
    HİLL POMPA :thumbup:

• Benim tüfeğim 75 fpe Air ranger 21.14 leri ort. 1150 ft/sn ile atıyor. Bt 65 in sonuçlarında bir gariplik var bu ince mehmet verileri için de böyle..

gücü sonuna kadar kısıp 810-8eğ30 fps atarsı (16 graini) 200-100 bar) 75 atıs yapıyorum

o hızlarda 75 atış biraz abartı geldi bana. yapabiliyorsa süper:thumbup: benim s510 50 atış yapabiliyor.

Air Arms S510 Xtra FAC SL-RH Sporter 5.5 mm

• Bt 65 standart haliyle bu kadar güçlüdür,kullanma şansım oldu..Ölçümleri yapan kişi su götürmez incelemeler yapmış,sözüne güvendiğimiz bir abimizdir. Stabi atış yapmasına gelince hatsanın bir standardı yok,tüfek set uskur ayar vidası ile ayarlanmış olabilir.

Hatsan firması tetik iyileştirme ve tüfek kurulum zorluğu konusunda devrim yapsa alacağım tek tüfektir.

Saygılar

Kesinlikle katılıyorum cemal kardeşime :thumbup::thumbup::thumbup:

• Bt 65 standart haliyle bu kadar güçlüdür,kullanma şansım oldu..Ölçümleri yapan kişi su götürmez incelemeler yapmış,sözüne güvendiğimiz bir abimizdir. Stabi atış yapmasına gelince hatsanın bir standardı yok,tüfek set uskur ayar vidası ile ayarlanmış olabilir.

Hatsan firması tetik iyileştirme ve tüfek kurulum zorluğu konusunda devrim yapsa alacağım tek tüfektir.

Saygılar

Bt65 standart haliyle güçlü evet ama fabrika çıkışı bu kadar güçlü, bu kadar stabil ve yüksek atış adedi olanı görmedim. Her çeşit pellet-bullet ile binlerce kez atış yaptım bt 65 ile, bunların belkide bin adedi kronoya yapıldı. Setuskur ayarıyla ben pek sonuç alamamıştım. At44 ile daha güzel atışlar yapıyorum.

• BT65 in orijinal haliyle İ.Mehmet 30.25 grain ile 200 bardan 115 bara 30 atış yapıyorum. Hız ortalaması 803fps...

• Official Post

ağır pellette bt daha az hava harcar diye düşünüyorum siz tüfeğinizi fabrikaya yollayın bence oring yada yaylarda bir problem olabilir at 44'le 16 graini ile 30atış yaptıgımda 110bar harcıyordu 30grainde ise bu 90bara kadar düşüyordu bir yerde okuduğum yazıda valf dinamiğinin atıs sayısını etkılediğni okumuştum

• Official Post

ağır pellette bt daha az hava harcar diye düşünüyorum siz tüfeğinizi fabrikaya yollayın bence oring yada yaylarda bir problem olabilir at 44'le 16 graini ile 30atış yaptıgımda 110bar harcıyordu 30grainde ise bu 90bara kadar düşüyordu bir yerde okuduğum yazıda valf dinamiğinin atıs sayısını etkılediğni okumuştum

ağabey bence etkilemez. cünkü valf ve çekiç aynı oranda vuruyor. hava aynı çıkış yapıyor pelleti gönderme gücü düşüyor.