RAW havalı tüfekleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bayilerin getirdiği tüfeklerin tüpleri ve regülatörleri ile ilgi sorunlarda çıktı onlar hallolduysa bireysel getirenlerde hallader diye tahmin ediyorum.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Oldu ya gelen tüfekler arızalı çıktı o zaman ne yapmamız gerekir ?

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Rica ederim, bilgi paylaşıldıkca çoğalır...

• Sayin laterit, bilgilendirici yaziniz için elinize saglik.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Her şeyde olduğu gibi bunda da iyi niyet önemli. Devlet yıl içinde kişisel anlamda yapacağın ve Türkiye gümrük bölgesine beyana giren 5 alışverişe müsaade eder, 5 ten sonrasını ticari olarak değerlendirir. Bu 5 alışveriş 75 euronun altında kalıyorsa tüm vergilerden muaftır. Düşünki siparişinin içinde aynı şapkanın aynı rengi ve aynı bedeninden 2 adet var, bu kontrolü yapacak muayene memurunun inisiyatifine kalmıştır artık; kanun derki bu artık ticarete girmiştir, tekil değil çoğul satın alınmış...5 adetlik sipariş sınırlaması takvim yılı için geçerlidir, 1 Ocak/ 31 Aralık. Niyetler halis olduktan sonra devlet vatandaşının her daim yanındadır, iş bilmez memur bazen zorluk çıkarabilir lakin sonuç kanunlara riayet ettiğin sürece daima senden yana neticelenir.

• Riske etmemek en mantıklısı senede bir tüfek gibi yeterli.Ama bu işi ticare dökmeye çalışırsak kısıtlamalar gelirse bayilerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz:)Tahminimce sistem yılbaşından yılbaşına sıfırlanıyor.Bir yılda max 1500 euroluk 1 şey alabiliriz.

• diyelim ki bir tüfek satınaldık ve artık fiyatlar da insaf sınırlarına kadar geldi ya ikinci ve üçüncüsünü almak istersek aynı şekilde alabilirmiyiz. yada bu bir yerlerde adımıza kaydedilir mi,

• Herşeyi yazmışsınız.Artık çoğunluk gizlenen prosedörü biliyor.Daha öncede yapılmış ancak üstü örtülü kalmıştı.

• Doğan Nickli arkadaşım,
    İthalat prosedürü ticari çekimlerde ağırdır, ticari tanım gümrük kanununda bellidir. Aynı statüde birden çok ürünü gümrük bölgesine sokarsan siparişine ticari mahiyet kazandırmış olursun, Master isimli kullanıcının bahsettiği prosedürler o noktada başlar. Hızlı posta ve kargo yolu ile getirilecek, ithalatına müsaade verilen ürünler için ( Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2011/39 sayılı genelge oku bilgilen ) kanun açık ve nettir, şayet ticari mahiyeti olmayan eşya ( kendi kullanımın için, aynı üründen 1 adet ) getirmeyi arzu ediyorsan 75 euroya kadar getireceğin ürün tüm vergilerden muaftır, 5 para ödemezsin paket direkt adresine teslim edilir. Kargo giderleri muafiyet hesabının dışındadır, ilgilenilen muafiyet oranı eşyanın kendisine aittir. 1500 Euroya kadar ise vergileri ödenmek suretiyle eşyana sahip olabilirsin. Düşün ki sen ürüne 1500 euro ödedin, 75 eurosu muafiyet olduğundan 1425 eurosu için vergi ödersin. Bu vergiyi de şayet eşya AB ülkelerinde gelmişse % 18, Diğer ülkelerden gelmişse % 20 olarak ödersin, bu ödenen vergi maktu vergidir haricinde birşey ödemezsin eşyan ticari olmadığından. Eşya bedeli 1500 euroyu aşıyorsa artık o eşya ithalat prosedürlerine tabii olmuş demektir, geçmiş olsun. Kargo meselesine gelecek olursak desi hesaplaması basit. boy x en x yükseklik / 3000 = Sonuç desiyi verir. Siparişini vereceğin ülkenin devlet postasını yada hızlı kargo hizmeti veren uluslararası kargo şirketlerinden fiyat almasını istersin satıcıdan, tavsiyem devlet postasını tercihindir. İthalatına özel izin verilen bir üründen söz ediyoruz, bununla ilgili en net bilgileri gümrük ve ticaret bakanlığı muafiyet dairesinden edinebilirsin, emniyeti ilgilendiren kısmı içinse emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik bölümünden bilgi alabilirsin. Gözde büyütülecek bir mesele yok, ilgili noktaların birim şefleriyle görüşerek iyi alınacak bilgilerle sorunsuz ve düşük maliyetlerle arzunu gerçekleştirebilirsin.
    Hayırlısı olsun,

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen laterit ().

• Süpriz var yakında:) hatta abili kardeşli olucak:)

• Silah ne oldu geldi mi?

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Âmin artık icraat zamanı

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Tazzdingo arkadaşım senin anladigin seyleri bir cok insan anlıyordur sanirim. Bu şekilde yazinca direk polemik oluyor gerek yok bence tufegi eline al fiyati yaz bu konuya noktayi koy enguzeli boyle olur. Bende arastiriyorum konyuda yakindan takip ediyorum varsa elimizden gelen Birsey destege hazirim. İnşallah bu işte muavfak olursunuz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Anlıyorum bazı insanların ticari çıkarlarına ters düşüyor ancak para kolay kazanılmıyor en azından benim tarafımdan.Bişeyler başarma isteği ve birazda ırkımın(böreği ile meşhur:D) getirdiği inat olayı beni bu iş sevk etti.4200 liralık bir tüfeği 3500 e bile alabilsem aradaki fark ile belki başka bişey alırım mesela carbon fiber tüp gibi veya benzer atış elemanları gibi.Forumların asıl kurulma nedenleri ticaret olmamalı yardımlaşma olmalı.Yanlışım varsa düzeltin?

Umarım getirirsiniz. Ben pek sanmıyorum ticari çıkarlara ters düştüğünü zira biz dürbün gibi yan ürünleri bile dışardan getirmeyi tercih etmiyoruz genelde. Çünkü çekiniyoruz, yollamazlar ya da gümrükte takılır başımıza iş çıkar gibi düşünceler hakim oluyor. O aradaki fark risk almanın bedeli bir nevi.

Forumların asıl kurulma nedeni ticaret olmamalı görüşünüze sonuna kadar katılıyorum, hatta bir adım ileriye gideyim; Biz elimizde at44 gibi bir tüfek varken onu geliştirme konusunda pek çaba göstermiyoruz. Bunun sebebi bir tek uğraşmak değil, bu hobi geçici heveslerden ibaret çoğumuz için. Bize tüfeğin en kralını imal etseler, 6 ay kullandıktan sonra yeni bir tüfek çıkarsa hemen satıp onu edineceğiz.

Forumu inceledim hep böyle olmuş, evanixler gelmiş, sonra fx furyası başlamış, peşinden daystateler kral koltuğuna oturmuş. Peşinden s510 furyası başlamış, şimdi cricket ve fx ler yine revaçta.

E camiada kaç kişi olduğumuz ortada, çok kalabalık değiliz. Bu kadar hızlı tüketim olunca bir sürü kaliteli tüfek boşa çıkıyor ve satış için bekliyor. Ben bu rüzgara kapılmama kararı verdim şahsen ve bir daha tüfek almayacağım. Şu an bile 3 pcp 1 yaylı 1 multipump silahım var.

Özet olarak, getirteceğin tüfeği umarım sıkılıp satmazsın :)

• Anlıyorum bazı insanların ticari çıkarlarına ters düşüyor ancak para kolay kazanılmıyor en azından benim tarafımdan.Bişeyler başarma isteği ve birazda ırkımın(böreği ile meşhur:D) getirdiği inat olayı beni bu iş sevk etti.4200 liralık bir tüfeği 3500 e bile alabilsem aradaki fark ile belki başka bişey alırım mesela carbon fiber tüp gibi veya benzer atış elemanları gibi.Forumların asıl kurulma nedenleri ticaret olmamalı yardımlaşma olmalı.Yanlışım varsa düzeltin?

• Muhtemelen.Bir tüfek alır 4-5 yıl kullanırım 5 sene sonra artık başka bir uğraş bulurum farklı bir hobi belki.5 sene uzun bir dönem.

• yani herkes szin yolunuzu kullanarak 3 yada 5 senede bir tane getirebilir mi

• Dahadada didiklemedim olayı sıkıntı çıkmasın diye:D 1 tane yeter belki 5 sene sonra bir tane daha olabilir.

• 1 kez derken belli bir tarihi vardır sanırım yani 3 yılda falan

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Yani yeni silah yasanın 3.maddesine yazdığı üzere havalı silahlar ithali,imali satışı ve edinimi yasak olmamasına rağmen genel güvenlik itibari ile taşınması ve nakli belirli bir üslübe tabi olması gereken silah sınıfları arasında yer almaktadır.

Kısacası benim gerçek niyetimi beyan edip bunu hobi/spor/yarışma amaçlı geticeğimi kanıtlamam gerekicek.Sağ olsunlar bunun için bana yardım edicekler var.

Hatta ve hatta yukarıda yazan prosedürlerden muhaf olabileceğimi yani nedir bunlar

Sigorta bedeli 45 usd
    Tercüme bedeli 100 usd
    İzin bedeli 150 usd isteğe bağlı
    Gümrük vergisi 56 usd
    Menşe Şaadetnamesi 50 usd
    Gümrükleme bedeli 300 usd gibi şeyler. Master arkadaşımız hepsini yazmış teşekkür ederim onunda konuya yardımları oldu.

yani sanki airsoft alıyormuşum gibi olucak gümrüğe geldiğinde izin belgelerimi gösterip beyanında bulunup tüfeğime kavuşucam.(ortalama %20 gibi bir vergi ile)

Yaptığım belki ilk olucak ancak şöyle bir durum var bu ticari durum olmadığından sadece 1 kez ve 1 adet olmak üzere alabileceğim.Yani tüfeği seçerken iyi düşünmem lazım.