AA 510 Xtra 22 ve 50 metrede yükselen POI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Siz yine acik bir bolgede atis yapıyormuş sunuz. Onceki hafta pazar günü atış yaparken koyde kendi arazimde 100 metreye atis yaptim sonra Dürbün ayaklarını değiştirdim ve 10 metrede sıfırlamak icin hedef kağıdını asmak için kullandığım mukavvayi almaya gittim tam kutuyu aldim birde baktim ki tarlaya gri bir Pickup girdi 5 memur inip ben oraya varincaya kadar sehpadaki tüfeği aldilar. Selamın aleyküm hoşgeldiniz hayırdır dedim belgeri goster dediler avmi yapıyorsun bir sürü abuk subuk soru yasak ivir zivir adamlarin pcp den haberi bilgisi yok oyle böyle mucadele anlatmak onlarada atis yaptirmak tam 45 dakika sürdü sonra gittiler ama bende ogun için heves kalmadi. Benimde daha yakin geçmiş zamanda böyle bir şey geçti basimdan.
    Salih Bey Hatirliyorsaniz siz tüfeği almadan birkac kere mesajlastik buna istinaden yanlış anlamazsaniz size bir bilgi vereyim benim tufek regulator yok 2800-2000 psi arasindaki 100 m gupmanlari ondan baya bi iyi oluyor haberiniz olsun.

Saygilar

Evet, bugün benim de bütün hevesim kaçtı. Ne var ne yok toplayıp eve döndüm. Polisin başka bir ekip başka bir muamelede bulunabilir derken kastettiği sizin başınıza gelen durumdu sanırım.
    Estağfurullah, ne demek, grupman ile ilgili olarak verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Telefonumda yüklü BRC 'de girmiş olduğum 910 fps atışta AA 16 gr pellet ile 15 metrede ilk sıfır , ikinci sıfırı 50 metre olan dürbün ayarında 20 büyütmeyi tercih ettim. Zira 5 lik metre ile ölçtüğüm 100 metre mesafede vuruş noktası, SR reticle'da en alttaki mum benzeri (bir adı vardır muhakkak) şeklin tam silme tepesine denk geliyordu, bu şeklin üzerinden hedef noktaya gözle kaynak yapamadım, atışlar biraz rastgele oldu, 15 büyütmede deneyecekken, malum yarım kaldı. [Resim Engellendi: http://i59.tinypic.com/167ursj.png]

gruplar gayet güzel... Akif abimin eline sağlık...sizede ısabetli atışlar diliyorum

bursa cok güzel bir il.istediğin her an atışa gidebilicek arazi dolu...herkesi bekleriz :) toplu hobi göcü :)

Sizin mod99 ile yaptığınız atışlardan sonra sönük kalır :rolleyes: .Akif bey'in bu kadar duadan sonra en sağlıklı olduğu uzvu elleridir sanırım :thumbup: . Ben en az 20 kere demişimdir herhalde 8oKendisine minnet duymamak elde değil :thumbup: Bursa civarlarına motosiklet grubumla geliyorum. Ancak atış için gelirsem elbet haberiniz olur. Teşekkür ederim :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• Estafirullah ...Rica ederim beklerim hocam :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Salih gördüğüm kadariyle en büyük hatan vuruş noktası (POI) ile nışan noktasını (POA) aynı nokta olarak kabullenmenden kaynaklanıyor. Yaptığın atışlar grupmandan ziyade isabetlilik amaçlı olmuş.
    Aynı ayarlarda ve aynı büyütmede bahsettiğin mum benzeri(mildot cetveli) sırtından atış yapmak yerine hemen üzerindeki kesik noktayla nışan alsaydın muhtemel 10cm alt vurup daha hassas bir grupman çıkarabilirdin. Bunun için hedef olarak kağıdının üst kenarına yakın bir yere tahminen 8mm çaplı bir siyah nokta koyup ona atış yap ama grupman kağıdın ortasında toplansın.
    Bu arada rüzgar faktörü senin ve silahın gerçek kapasitesini görebilmen konusunda yanıltıcı olabilir. En ufak rüzgarda dahi 100 metre atışta grupların iki katına çıkması normaldir.
    Bu arada grupmandaki atış sayısınında 8 olması da ilginç.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen MASTER ().

• Salih gördüğüm kadariyle en büyük hatan vuruş noktası (POI) ile nışan noktasını (POA) aynı nokta olarak kabullenmenden kaynaklanıyor. Yaptığın atışlar grupmandan ziyade isabetlilik amaçlı olmuş.
    Aynı ayarlarda ve aynı büyütmede bahsettiğin mum benzeri(mildot cetveli) sırtından atış yapmak yerine hemen üzerindeki kesik noktayla nışan alsaydın muhtemel 10cm alt vurup daha hassas bir grupman çıkarabilirdin. Bunun için hedef olarak kağıdının üst kenarına yakın bir yere tahminen 8mm çaplı bir siyah nokta koyup ona atış yap ama grupman kağıdın ortasında toplansın.
    Bu arada rüzgar faktörü senin ve silahın gerçek kapasitesini görebilmen konusunda yanıltıcı olabilir. En ufak rüzgarda dahi 100 metre atışta grupların iki katına çıkması normaldir.

Akif bey doğrudur. :thumbup: Aim ve Impact noktası aynı olsun diye zorladım, ancak tabii ki vuruş noktası yalnızca belli büyütmelerde reticle'daki kesişim noktalarına denk geliyor. Bir dahaki sefer dediğiniz gibi yapacağım. :thumbup:
    Bu arada 50 metrede dahi hafif rüzgar pelleti saptırıyor. Sanırım 18grain'i daha çok tercih edeceğim. :rolleyes:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Bu arada grupmandaki atış sayısınında 8 olması da ilginç.

Siyah noktanın solunda birbirine çok yakın bir grup olabilir mi? Veya 2 pellet alakasız yere gidebilir mi?
    [Resim Engellendi: http://i58.tinypic.com/16kq4vk.jpg]

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Kaç atış yaptığını bilmiyorum. Eğer 1 şarjör denediysen siyah noktanın hemen yanında çoklu bir grup yapmış ve rüzgarda solda ayrı bir grup daha oluşmuş gibi.Ama benim merak ettiğim niye 5 atış değil.?
    Ateşli silahlarda 3 atış ve havalılarda genelde 5 atış yeterlidir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Kaç atış yaptığını bilmiyorum. Eğer 1 şarjör denediysen siyah noktanın hemen yanında çoklu bir grup yapmış ve rüzgarda solda ayrı bir grup daha oluşmuş gibi.Ama benim merak ettiğim niye 5 atış değil.?
    Ateşli silahlarda 3 atış ve havalılarda genelde 5 atış yeterlidir.

Evet 1 şarjör denedim. Polis gelmeseydi aynı noktaya 2 şarjör daha boşaltacaktım 8o . 100 metrede stabil atış aralığında grup nasıldır biraz da bunu görmek istedim fakat farklı noktalarda denemek(30 atış/5 li grupman=6 farklı nokta gibi) sanırım daha sağlıklı.
    Daha önce dediğim gibi, daha on fırın ekmek var Akif bey :) :) :) :thumbup: Grupman çok kolay birşey değilmiş, nefes kontrolü, tetiğin hangi derinlikte düştüğüne alışmak, vs.. daha fazla pratik gerektirecek. :)

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22