Aliexpress'den optik satın almak ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Başlıkta da belirttigim gibi aliexpressi inceledim fiyatlar oldukca makul ama ne kadar güvenilir ? yada gümrükte ne olur ? ne olmaz bilen var mı ?

[Hatsan Mod 99 LE (.22)] + Optima 3*9x-32

Jsb Exact Jumbo RS 13.43 gr :thumbup:

• Daha oncealan oldu hawke durbun hatirladigim kadariyla bende almayi dusunuyorum bu aralar :))

• Bende düşünüyorum alışverişi ama düşünüyorum daha.. Bi arkadaşım aldı bu forumda var oda iki kişi hawke aldılar 6-24x50 . Şuankullanıyor dampa ile sanırım ama çin üretimi olduğu için ucuz malzemeden yapılmış dedi ama kullanıyo.Yaylıda pek tavsiye etmiyoda pcp de güzel olur dedi :thumbup: :thumbup:

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Bende düşünüyorum alışverişi ama düşünüyorum daha.. Bi arkadaşım aldı bu forumda var oda iki kişi hawke aldılar 6-24x50 . Şuankullanıyor dampa ile sanırım ama çin üretimi olduğu için ucuz malzemeden yapılmış dedi ama kullanıyo.Yaylıda pek tavsiye etmiyoda pcp de güzel olur dedi :thumbup: :thumbup:

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• Yayli icin kesinlikle almayin optiklerin hepsi çakma orjinal urun yok, hepsi optima kalitesinde urunler, pcp icin olur ucuzundan birtane alabilirsiniz kargosu dahil 100 dolari gecmesin fiyati, gumrukte sikinti olmasin

• Yayli icin kesinlikle almayin optiklerin hepsi çakma orjinal urun yok, hepsi optima kalitesinde urunler, pcp icin olur ucuzundan birtane alabilirsiniz kargosu dahil 100 dolari gecmesin fiyati, gumrukte sikinti olmasin

hepsi optima kalitesinde değil ne kadar para o kadar köfte first focal plane dürbünler dahi var. Gümrükten geçmesi şans işi son aldığım gümrüğe takıldı bedelinde 75 $ yazıyordu. Mesele tutardan çok gümrükçünün inisiyatifi ben hobi amaçlı aldığıma ikna edip 3,75 TL gümrük masrafı ödedim ve ürünü aldım. Ayrıca alacağınız ürün 75 € geçiyorsa aldığını kişiye resmi sınırı söyleyip kargo paketine istediğiniz bedeli yazdırabilirsiniz. Kesinlikle China Air Mail i tercih edin geç geliyor ama geliyor. EMS , Fed-Ex , UPS gibi firmalarla gelen gönderiler kesin takılıyor tecrübe ile sabittir.

• peki başka konularda ürün isteyebilirmiyiz gelirken sorun olur mu, salimen ulaşır mı, ödediğimiz fiyattan başka sürprizler yaşarmıyız

• peki başka konularda ürün isteyebilirmiyiz gelirken sorun olur mu, salimen ulaşır mı, ödediğimiz fiyattan başka sürprizler yaşarmıyız

Ben 5 ürün söylemiştim zamanında, 3 ürün geldi diğer 2 si gelmemişti :) Biraz şans işi :)

• Merhaba
    4 ay önce ben de bir sipariş vermiştim. Gümrükte takılmaması için kesinlikle China post seçin. Satıcı ile de irtibata geçerek fatura tutarını 30-35$ göstermesini isteyin. Bir de faturaya dürbün yazmasın , ben spor ekipmanı yazdırmıştım. Tabi ki bunlara rağmen gene de takılabilir ancak riski azaltmış oluyorsunuz. Siparişimi verdikten sonra yaklaşık 20 günde Türkiye'ye giriş yaptı. İşin komik kısmı bundan sonrasıydı. Türkiye'ye girdikten sonra PTT kargo ile teslim oluyor. Türkiye'ye girişinden 3 gün sonra PTT kargo takip sayfasında görmeye başladım. Teslimat adresi ile PTT kargo merkezi arasında 3 km mesafe olmasına rağmen 7 günde getiremediler. Defalarca aradım ha şimdi-ha bugün-ha yarın die cevaplar aldım. En sonunda dayanamayıp merkeze gittim. Paketlerin arasında aradım buldum ve teslim aldım. Diğer arkadaşların da dediği gibi bu fiyatlara orjinal bulma şansınız yok. Ancak AT-44'de de tutup 500-800 liralık bir dürbün almak bana göre abes.
    İyi akşamlar.

• Anladım sonuç olarak çakma bi dürbün için riske etmeye değmez diyorsunuz :) ingilizce yok adama yok oyuncak yaz yok 35 dolar göster diyecek kadar neyse sağlık olsun :)

[Hatsan Mod 99 LE (.22)] + Optima 3*9x-32

Jsb Exact Jumbo RS 13.43 gr :thumbup:

• Ancak AT-44'de de tutup 500-800 liralık bir dürbün almak bana göre abes.
    İyi akşamlar.

Kesinlikle katılıyorum Kaliteli bir pcp bile kullansak sonuçta ateşli değil oyuncak sınıfına giriyor yapabilecekleri, efektif menzili..vs belli gidip pahalı dürbün almak bana görede parayı sokağa atmaktır.
    Herhangi bir havalı silah ile tüm kondüsyonlarda, hatta ft dahi yapılsa; 100 dolarlık dürbünle 1000 dolarlık dürbünün en ufak bir farkı bile olmaz kendimizi tatmin etme dışında

• Peki gümrükte takılması durumunda paramız yanıyor mu? Bende 100 $ lik bir Dürbün bakmıştım yani bu durumda siparişini versem gelmeme ihtimalide yuksekmi oluyo.

• Benim galatian parçalarının ordan almıştım.Üzerine silah ile ilgili bir ibare olması.Yeter.Birde satıcı ile anlaşıp fiyatı 75 doların altında göstermek gerekiyor.Ama şunuda yapmayın 200 dolarlık mala 15-20 dolar yazdırmayın.Atıyorum 67.35 dolar gibi bişey yazsınlar gerçi tüm çin bizim gümrüğü bizden daha iyi tanıyor

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Tazzdingo ().

• Birde benim soruma cvp veren olaydı iyidi :)

• Gümrükte hiç bişeyiniz yanmaz takılırsa vermezlerse geri yollarlar.Mal satıcıya ulaşınca paranız iade olur.

• Gümrükte hiç bişeyiniz yanmaz takılırsa vermezlerse geri yollarlar.Mal satıcıya ulaşınca paranız iade olur.

çok teşekkür ederim bu bilgi bana çok yardımcı olacak. peki ücret olarak hep bir limit belirlemişler gmrükten geçmesi için. ben şimdi 100 yada 250$ lık bir ürün sipariş etsem bunun gümrükten geçmesi imkanszmı :him:s

• Teknik olarak geçer 1500 euroya kadar takılmaz sadece 75-1500 arası vergi ödersiniz. %20l olarak. 200 dolarlık bir ürün aldınız çindeki elemanı diyorsunuz üzerine dürbün yazma spor malzemesi yaz.Fiyat olarakta 65 dolar veya 57 dolar gibi 75 dolara altı garip değerler yaz diyorsunuz.Ptt kapınıza kadar getiyor.

• dürbün hariç bir çok ürün aldım hepsi hasarsız geldi hatta 0.30$lık bir 4lü düğmesi sipariş ettim motosikletim için paketlemesi düğmeden pahallıdır :)

Çağatay

Derya Meriva 12 Cal.m;s,S

Beretta 92 FS 9x19 mm Parebellum £tabanxalı$

Hatsan Mod 85 cal .220 - Optima 3-12x44 ;tufey#

• http://www.aliexpress.com/item…rget-Sight/345184908.html

ben bu dürbünü almaya karar verdim. Vector iyi marka diye duymuştum. Fiyat normalmidir sizlerinde yorum tavsiyelerinizi istiyorum eğer hiç düşünme al diyosanız hemen sipariş vericem.. teşekkürler..