bu tüfeklerden hangisini seçersiniz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Voulpes arkadaşım hangi yivliyi almayı düşünüyorsuuz bende hayalimde bi yivli yatıyor 200 mermi istak hakkı olursa olsun hayalimde bir yivli var

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• sayın görkemkaram Sizce hangi kalibre? başlığı altında bunu çok tartışmıştık birkaç hafta önce...
    Ülkemizde bu iş tamamıyla sabır ve şans işidir. yada parayı bastırıp alacaksın :))
    Çok özel bir silah istiyorsan eğer tek yolun yaşadığımız koşullarda (çok büyük çoğunlukla) nasıl davranarak gönderildikleri beli, 2yıldan fazla devlet görevlisi olarak yurtdışında bulunan kişilerin permi hakkından yararlanmaları için duygusal ricada bulunmak başka yolu yok (SAKO TRG42 .338 Lapua Magnum satılıyordu, ülkeye nasıl gelmiş merak konusudur 25.000€ evet yirmi beş bin euro)

ama (çok da normal olmayan) normal şartlarda ülkemizde bulabileceklerimizden, kişisel marka tercihime bakarsanız:
    1- SAKO(modele gerek yok A'dan Z'ye hepsi çok kaliteli)
    2- Sauer (özellikle eğerki az kullanılmış temiz bir model 90 bulursanız yoksa 202 de olur ama 101 işe yaramaz)
    3- Blaser (mekanizmasını sevmesem de çok başarılı bir silah)
    4- Mauser (özellikle M03 ve M06 modelleri)
    5- Remington model 700
    6- Winchester model 70
    7- Browning (X-bolt serisi)

Diyebilirsiniz ki Steyr Mannlicher nerede? (bilindik markalardan) kesinlikle SAKO'nun yanında bir numarada derim ben de ama en son ilan gördüğümde 23000TL (hele şükür diğeri gibi 75000TL değil!) ama 23.000TL tüfeğe bırakabilmek de kolay iş değil!!! yine sauer 14000TL Blaser 15000TL falan allahtan :))
    Holland & Holland, Weatherby(özellikle Mark V ve vanguard), Ruger (özellikle compact magnum) hadi bi de Marlin nerede derseniz onları hiç görmedim bile buralarda, yani çok da seçeneğiniz yok...

CZ derseniz, amaç sırf av ise alın işinizi görür ama atış için zevk almazsınız ondan :)) Steyr Mannlicher alırsın mesela 1000m menzil sunar size götürüp domuz avlarsan ormanda yapacağı tek şey hava atmak (ha bi de garip bi fişekle namluyu patlatmazsanız, çelik mermi kullanıp yivleri bozmazsanız yada harbi takımıyla zedelemezseniz eğer torununuz da kullanır onu...)

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• vermiş olduuz bilgilerden dolayı saa çok teşekkür ederim.hiç üşemeden uzun uzun yazdın ..benim ancak gücüm cz ye yeter 4600 tl fala türk parasıyla 200 mermi av ruhsatı 2800 falan.dürbünle beraber 8000 tl gider 5 yıl içinde kısmetse alacam..askerde keskin nişancı belgesi almıştım.bu yeteneği devam ettirecem.. şimdilik at 44 tactical ile devam ediyorum arasıra slug pompalım atışlara kral safari magnum yaylı tüfeğimle anteremanlara devam

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• Hangi kalibre derseniz, kişisel görüşüm:
    Sadece av için:
    1- 30-06 SPR
    2- 308 win
    3- 270 win

Sadece atış için:
    1- 300 win mag
    2- 7mm Rem Mag
    3- bayağı bi standart indirerek balistik fire vererek 30-06 SPR

(.50BMG ve .338 Lapua Magnumu geçiyroum tüfeğinibulsan fişeği bulamazsın:)) konumuz bulabildiklerimiz...)

Her ikisini birden istiyorsanız:

=>>> Kesinlikle Gold Standard 300 win mag alternatifi ise 7mm Remington Magnum

Ama malum yine para para para!!!!

308 fişeği ile 300 win mag fişeği arasında tam 2.5TL fark var!!!!!!!! yıllık istihkak 200 fişek, 200x2,5=500TL yani ortalama 300 Win mag için eder 200x3= 600$ x 2,2 =1320TL .308 win için:yaklaşık 800TL!!!!! o da peynirin ve ekmeğin fiyatının belli olduğu yerde iyi para...

Av= CZ 308/ 30-06
    iyi birşey istiyorsanız => araba PARAsı + sabır + şans...

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• hem av hem atış isitiyorum tabi.öncelik tüfek fiyatı önemli cz modellerinden en iyisi tek kelime ile hangisi arkdaşım.çok secenek yazdığın içi baya karıştırdım.cz için hangi tüfek hangi kalibre hem atış hem av

• Av= CZ 308/ 30-06
    iyi birşey istiyorsanız => araba PARAsı + sabır + şans.. bunu yazmışsınız bunun fiyatı ne kadardı peki arkdaşım tüfeğin

• CZ bi bore (>6,5mm) seçenekleri iki tane : CZ550 ve CZ557. CZ557'nin magnum kalibresini hiç görmedim... Gördüğüm en ağır kalibresi 7.92x57mm IS ama yine de bilmiyorum Diğerinde de mesela 300 win mag nadirdir... 557 550'den daha kaliteli bir işçiliğe sahip ama yine de onunla 300m'nin üstüne çıkmak her babayiğidin işi değil...
    YAni demek istediğim şey şu: CZ alacaksanız 30-06SPR, .308 Win .270 win yada alamancılık oynayıp 8x57mm IS (7,92x57mm IS) olabilir zaten sizin en uzak menzilinizi karşılar, av için ideal, omzunuza daha az darbe indirir daha ucuz namlusu daha uzun süre dayanır mermisi daha kolay bulunur falan filan
    modellerine gelince yanında standard medium lux exclusive falan yazar çoğunlukla kundak kalitesidir kastettiği... veya gez arpacık şekli varlığı yokluğu yiv-set namlu farketmiyor...

ötekine gelince:
    piyasadan
    Sauer 202'yi 14-16 bin TL
    Blaser R8/r93 14-16 bin TL
    SAKO'yu da 12-18 bin TL'ye bulursunuz

bi keresinde bi adam vardı 7mm Rem Mag kalibresinde bi Browning X-bolt satıyordu nightforece dürbün falan vardı yanında range finder falan hepsi beraber 15 bin TL istiyordu. tüfek çok çok kaliteli değil ama 5-6 yüz metre vurur...

Winchester model 70 ve remington model 700 de var onları da 8-10.000TLye alırsınız...

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK