Okla Güvercin Avı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İlginç, av tüfeğiyle zor vurulan güvercinleri okla avlıyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Göz aldanması yok ise 40-50 metre gibi görünüyor. O mesafeden hareketli hedefe isabet müthiş.

• Ankara da tesadüfen okçuların bir atış alanındaki atışlarını gördükten sonra ok ve yayın müthiş bir silah olduğuna inandım. Yaklaşık 200 metreye koydukları hedef tahtasını banamısın demeden deli deşik ettiler. Hedef tahtasının yakınından atışları izledim, hiç bir ses seda olmaksızın zınk diye gelip tablayı deliyor, bu kadar güç bu kadar uzun mesafe ve isabet inanılmaz.

• müthiş bi yetenek .ilginç..

ÖZGÜR ÖRNEK
    BT65-SB-W_LW

• http://youtu.be/xP3MxENNah4?t=23s aklıma 23-26 sn arası geldi her halde nano suitteki eleman bu herif:)

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Tüfekten isabetli atıyor adam. Ft ye felan katılmaz umarım :)

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Ankara da tesadüfen okçuların bir atış alanındaki atışlarını gördükten sonra ok ve yayın müthiş bir silah olduğuna inandım. Yaklaşık 200 metreye koydukları hedef tahtasını banamısın demeden deli deşik ettiler. Hedef tahtasının yakınından atışları izledim, hiç bir ses seda olmaksızın zınk diye gelip tablayı deliyor, bu kadar güç bu kadar uzun mesafe ve isabet inanılmaz.

Bahsettiğiniz arkadaşların kullandıkları yaylar ne yayı acaba , benimde geleneksel osmanlı türk yaylarına karşı bir ilgim var ..Yay almayı düşünüyordum bu aralar yalnız fazlaca zam gelmiş bu aralar..

• Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ok ile cok ızun mesafelere isabetli ve yıkıcı atışlar yapılabildiğini biliyordum ama hareketli hedefe anlık atışlar .... tek kelime ile inanılmaz

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Gerçekten iyi atışlar ancak kuşlar üzerindeki öldürücü etkisi nedir? Hayvanları acı çektirmeden mi öldürüyor yoksa süründürüyor mu?

• Gerçekten iyi atışlar ancak kuşlar üzerindeki öldürücü etkisi nedir? Hayvanları acı çektirmeden mi öldürüyor yoksa süründürüyor mu?

kullandıkları ok uçları yüzünden acı çekerek ölüyorlardır gerçi normal ok ucu ile vurulan kuşlar hindiler de kaçmaya devam ediyor hele domuz geyik gibi büyük av hayvanlarını ok la vurmak tam canilik yaralı halde uzaklaşıyorlar saatler sonra ölüsünü buluyorlar

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

• 1.si: ok bu videodaki kadar yavaş gitmiyor benim gözlemlediğim başka durumlara göre ki adamda makaralı yay sistemi var, en hızlı yay sistemidir; bilenler bilir, en yavaş yay günümüzde (Türk yayı değilse) makarasız olanlardır. Okun biri hedefi vuruken görülebiliyor ama bir diğeri her nasılsa hedefi vururken hiç görünmüyor. 2.si: ok bu kadar küçük bir hayvana okun kütlesinden dolayı çarpıp yön değiştirmez, delip geçer ki sahnenin birinde yön değiştirdiği açıkça görülüyor. Nacizhane görüşüm düpedüz bilgisayar hilesidir ki, bir potadan diğer potaya basketbol atışlarını da gördüm hileli görüntü olarak. Günümüzde bile en iyi okçular at üstünde ve at dört nala koşarken 15-20 metreden hedefe ok atan Kırgız-Tatar-Kazak okçularıdır ki müsabakalarında güçlü yaylarına rağmen hedefi tam ortadan vurmayı çok büyük marifet sayarlar. Bana göre sonuç: Bilgisayar yardımıyla oluşturulmuş ve belirli bir eksene göre (hedefin uçuş hızı x belirli bir mesafeye varış süresine göre koordinatları girilmiş) uyarlanmış bir sahtekârlık örneği.

• bana da hileli bir video gibi geldi ama eğer gerçekse bu adam eline dürbünlü bir tüfek almasın diyorum :)

at44 tactical 5.5 - sniper 6-24x50 ao scope

gamo shadow dx 4.5 - gamo 4x32 ırwr scope

agt:!:;tufey#

• ok yay alasım geldi :)

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32