zorakı ultra hava kaçağımı normalmi?? lutfen yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yeni aldıgım zorakımın ambalalajını actım ve kurmaya çalıştığımda her pompa hareketinin son aşamasında gaz kacağı gibi çok kısa süren bir pıslama sesi geliyo ve piston biraz daha yumuşuyo.atış falan da yaptım 1-2-3 hatta 4 pompada denedım sıkıntı yok ama dediğim olay sürekli var ve her pompa da küçük bir miktar hava kaçağı sesi var.bu durum normalmı sizce? bilgisi olan arkadaşlar cvp yazarsa çok sevinirim teşekkurler.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• O hava kaçağı değil, fazla havayı tahliye ediyor pistona zarar gelmesin diye.

• ama ilk pompada bile yapıyo hatta pistonu sonuna kadar doldurmayıp yani yarım açarak denediğimde bile aynı ses var. tahliye olayı 3. yada 4. pompadan sonra değilmiydi

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• zaten tek pompa kullanıyorum 2-3 pompa olayını denedim sadece. tek pompa kapalı alanlarda fazlasıyla yeterli

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Olayı şöyle düşün sen pompayı her kapadığında basınçlı bi alana hava sıkıştırmaya uğraşıyorsun ani basınç değişiminden dolayı hava valfi kısa süreliğine açılıyor tahminim bu yönde hava kaçağını kontrol etmek istiyorsan fps ölçer cihazlarla deneyebilirsin tam bir pompa yapıp atış yap sonrada tam bir pompa yap ve beklet ondan sonra atış yap. Ama hava kaçağı olası bir olay değil senin anlattıklarına göre.

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.

• teşekkür ederim cvplar için

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Bu arada konuya yoğunlaştığım için genellikle avatarlara ve altındakilere bakmak aklıma gelmiyor hitaplardan dolayı saygısızlık etti isem affola..

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#

• estagfurullah abim sıkıntı yok. teşekkur ederim nezaketin ve cvpların için.

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Ben teşekkür ederim bende bir Zoraki sahibi olmak istiyorum co2 tabanca ile bu işe başladım fakat araştırdıkça Zoraki Hp-01 ultra 4.5 tam benlik olduğunu anladım.Abimin kullanmadığı yaylısı ve kendi silahımı satarsam alma niyetindeyim size bir kaç sorum olacak ultranın ucundaki aparat sökülebilir halde mi? Atışları tatmin edici mi ve de dolum kurulum konusunda bir dezavantajı var mı sizce?

• Ben teşekkür ederim bende bir Zoraki sahibi olmak istiyorum co2 tabanca ile bu işe başladım fakat araştırdıkça Zoraki Hp-01 ultra 4.5 tam benlik olduğunu anladım.Abimin kullanmadığı yaylısı ve kendi silahımı satarsam alma niyetindeyim size bir kaç sorum olacak ultranın ucundaki aparat sökülebilir halde mi? Atışları tatmin edici mi ve de dolum kurulum konusunda bir dezavantajı var mı sizce?

Ultranın ucunda bir aparat yok. Ultra sadece daha uzun namluya sahip. Dolum konusunda herhangi bir dezavantajı yok ve atışlar kısa mesafelerde tatmin edici.

• evet ultranın namlusu uzun ve namlu üzerine şekil olsun diye süslü bir borucuk geçirmişler. borucuk çıkar ama namlu kedi p.p.si gibi kalır çıplacık :) ama zoraki gercekten super evde kactane silah var hepsini kaldırdım rafa. zorakyi at çantana istediğin yerde yaylı tüfekten aşağı kalmaz atışlarını yap

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Peki ben bazı resimlerde gördüm de bütçe olmayınca insan pek araştırmakta istemiyor ben bakıpta alamadığım şeylere çok gıcık olduğumdan :) Bazılarının ucunda moderatöre benzer parçalar var yanlış hatırlamıyorsam moderatöre benzediğini fakat silencer değil atışları düzenleyici bir parça olduğunu söylediler.O tarz aparatlar takılabiliyor mu?

• Kardeşim airstriper den bahsediyorsun sanırım onun takılabilir olması için namlu ucunda unf dişe ihtiyacın var bu da zoraki de varmı bilmem onu kullananlara sormak lazım

At-44 Long Lw .22 + Hawke 6-24x50 mil-dot IR
    Drager 6 LT Scuba

• Zorakide unf diş yok bu yüzden herhangı bır aparatı namluya monte etmek için biraz uğraşmak gerek ama tek pompada sesi fazla çıkmıyor bugün 4 kez kurup taşa attım yakın mesafeden sacma parçalarının en büyüğü pirinç tanesi kadar parçalandı sonra baktım meger 2 pomp bıle yetmiyormuş bu etkıye. Benım cf 20 min orijinal hâli bile bukadar güçlü değildi. Kısacası: iyiki almışım nokta net :)

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• bu arada konu sogumadan ekliyim hava kaçağı sandığım pıslama sesini araştırdım . meger ki bu normalmiş hava kaçırmıyor daha da hava emiyormuş mubarek daha ilk atışı yapmadan ikinciye hazırlıyo kendini sanki hic birakma beni elinden diye fısıldıyormuş ^^

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma