kargoda havalı tüfek gönderi sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar selamlar
    bugün tüfeğimi hatsana tamire göndermek için kargoya gittim. MNG kargo kesinlikle gönderi yapamayacaklarını söylediler. ateşli silah olmadığını ruhsata tabi olmadığını söyledimsede işe yaramadı .Ordan çıkıp hemen yanlarındaki yurtiçi kargoya girdik aynı şeyi onlarda söyledi ki ordaki sorumlu şef arkadaşta tanıdık çıkmasına rağmen.Bende bunun la ilgili ne yapmak gerektiğini öğrenmek için hatsanı aradım sağolsunlar okadar ilgililerki anlatamam.Öncebizim kargo şubesi ile görüştüler ardından bölge müdürüyle sonra bize döndüler.İşin sonunda gönderimizi kabul ettiler.Merak ettim sizlerdende böyle sorunlarla karşılaşan oldumu?.İşin ilginç tarafı aynı kargo şubesi daha önce yinehatsana yolladığım tüfeği küçük bi açıklama karşılığında göndermeyi kabul etmişti.Anlamadığım bu tür gönderilerle ilgili kanuni durumları bilmiyorlarmı acaba yaksa kişiye göre değişen uygulamamı yapılıyor?

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

insan iyi nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı

• İzmir'de MNG kargo ile Hatsan'a tüfek gönderdim en ufak bir soru bile sormadılar.. Ancak ben kapalı kutu içine koymuştum ve açıp içeriğine bakılmadı,
    siz açık açık ne göndereceğinizi beyan ettiyseniz o yüzden problem çıkarmış olabilirler..

• kutuyu güzelce hazırlayın kargo şubesinde içinde ne var diye sorulduğunda oyuncak tüfek var plastik boncuk atıyor deyin eğer görevli duraksarsa zaten kargo ile geldiğini söylersiniz genelde paketi açmaya üşeniyorlar sorun çıkmaması gerekir ancak bazılar işi inada bindirebiliyor

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• İyice paketleyip içinde elektro gitar var deyin. Satın aldığınız tüfekleri anlaşmalı firmalardan alarak gayet sorunsuz taşıyan kargo firmaları siz bireysel olarak yollamak istediğinizde bu ikiyüzlülüğü yapabiliyorlar.

• kutuyu güzelce hazırlayın kargo şubesinde içinde ne var diye sorulduğunda oyuncak tüfek var plastik boncuk atıyor deyin eğer görevli duraksarsa zaten kargo ile geldiğini söylersiniz genelde paketi açmaya üşeniyorlar sorun çıkmaması gerekir ancak bazılar işi inada bindirebiliyor

Peki abi diyelim oyuncak tufek var dedik actilar havali tufek o zaman ne yapacagiz :)

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Kendim zamanında Yurtiçi kargo A sınıfı elemanı olarak görev yaptığımdan söyleyebilirim.Acentalar özerk çalıştıkları için işine gelmediği zamanlarda bu şekilde sorumsuz davranıyorlar. Her firma için geçerli hatsan anlaşmalı müşteri olduğundan onlar kolaylıkla işinizi halleder çünkü anlaşmalı müşteriden direk olarak bölge müdürlükleri para kazandığından alt tabakaya anında bir emir iner ve bütün işlem hallolur :)

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.

• Peki abi diyelim oyuncak tufek var dedik actilar havali tufek o zaman ne yapacagiz :)

sorun değil ilk başta plastik boncuk attığınıu söyledik ;)

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Kayak takımı deyiiinnn.. taşıma çantası ile gönderiyorsanız ölçüleri de yakın olduğu için ne sizin ne de onların canı sıkılmaz..

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• av silahı yanı ateşli silah olduğunu bıldırısenız sorun çıkmayacaktır hatta fabrıkaya giden bı arızalı silah için hiç bı sorun olmaması lazım

hatsan mod 33 4,5mm 177cal

hatsan mod 70 4,5mm 177cal

hatsan mod1055.5mm 22cal winchester3-9*32

gamocfx5.5mm 22 cal square3-9 40

at44wx 10 lw 5.5 22 cal optima 3.12,44 AOE ;tacli#
    armsan phenoma carbo 12 cal otomatik av tüfeği tacli.png

• İzmir'de MNG kargo ile Hatsan'a tüfek gönderdim en ufak bir soru bile sormadılar.. Ancak ben kapalı kutu içine koymuştum ve açıp içeriğine bakılmadı,
    siz açık açık ne göndereceğinizi beyan ettiyseniz o yüzden problem çıkarmış olabilirler..

kardeşim adamlar içeriğini söylemesekte açıp bakıyoruz diyor.eğer kargo şubesi gönderse bölge kontrol geri yolluyormuş.

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

• KArgo bilgisini yanlış verirseniz kutu dağılması halinde dolandırıcılıktan suç duyurusu bile yapılabilir hakkınızda ayrıca gönderiniz sigorta kapsamından çıkar içerik farkından dolayı gönderi zarar görse bile zararıınızı talep edemezsiniz en güzel çözümünü açıkça belirtiyorum kargo araçları üzerindeki 444 lü numarayı arayıp şubenin adını söylüyorsunuz örneğin Trabzon Değirmendere Şubesi sonra sizi ilgili bölge müdürlüğüne yönlendiriyorlar ve şikayetinizi dile getiriyorsunuz sonra onlara iç hattan direk ihtar gidiyor yani gönderinizi almak mecburiyetindeler.

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.

kutuyu sağlam güzel paketledim belki fabrika böyle paaket yapmıyordur.Tüfeğin boncukkk attığını söyledik ne diller döktük maşallah kargodaki bayan silahı tanıyor diyor ne boncuğu kimi kandırıyorsun bunlar küçük kurşun atıyor diyor :)

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

• paketin içinde başka bişey olduğunu söylemek ters tepebilir ben kargo görevlisi olsam ve pakette söylenenin aksi bişey çıksa hayatta kabul etmezdim o paketi göndermeye çalışanla tartışırdım adamlar zaten havalı tüfeğin ne olduğunu bilse sorun çıkarmazlar plastik boncuk atıyor deyince zararsız bişey olduğu fikrine varıp kabul ediyor

• Kendim zamanında Yurtiçi kargo A sınıfı elemanı olarak görev yaptığımdan söyleyebilirim.Acentalar özerk çalıştıkları için işine gelmediği zamanlarda bu şekilde sorumsuz davranıyorlar. Her firma için geçerli hatsan anlaşmalı müşteri olduğundan onlar kolaylıkla işinizi halleder çünkü anlaşmalı müşteriden direk olarak bölge müdürlükleri para kazandığından alt tabakaya anında bir emir iner ve bütün işlem hallolur :)

tamda böyle oldu bi emir iş tamam :)

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1