paletin içini lehimle doldurarak ağırlaştırma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Alıntı

Paletlerin içerisini lehimle doldurup ağırlaştırdım denedim de tahribatı süper baya da ağır yaylı tüfekte denedim sizede tavsiye ederim ama lehimle doldurma işi çok zor :)

Torun mod 401 magnum oskar

• Guzel fikir tebrik ederim :thumbup: fikir size mi ait?

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• daha kolay uygulanabilen bir şeyler olsa gerek.

Böyle bir yöntem bulunursa isabetsiz peletleri doldurarak ağırlaştırıp az da olsa isabet sağlanabilir, hem rüzgara da direç sağlar. Tabii düşme yapacaktır ama siz de onları kısa mesafede kullanırsınız.

• Tahribat amaçlı denenmişti forumdan biri tarafından norica ban peletle. İsabeti saymazsak hatrı sayılır derecede etkisi artmıştı peletin :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Forumda bu konu vardı. Ben eskiden norica ban pelletlerin içerisini doldurmuştum vurduğu yeri dağıtıyor. Doldurması gayet basit, havyayla damlatıyordum içine.

Üstelik norica banların isabeti hiç bozulmuyor çünkü zaten isabetsiz pellet :P

• +1

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• isabete yararı olmuyorsa boşa uğraşmak istemem. Ben mesafe kısalsa da isabeti sağlar herhalde diye düşünmüştüm.

• pelletin arkasına 6 veya 7 numara bir adet saçma koyun ve bir damla japon damlatın, 5.5 mm için daha kalını da oluyor, aynı işi görür, ama silahınızın namlu çıkış hızı önemli, zayıf silahlarda çabuk düşüyor
    lehimle zor iş,
    silikonla yapmayın çıkmadan önce namluya yapışabiliyor, temizlemesi bela çünkü

sağlam bir envanter ;)

• isabete yararı olmuyorsa boşa uğraşmak istemem. Ben mesafe kısalsa da isabeti sağlar herhalde diye düşünmüştüm.

Kısa mesafede isabetli zaten. Lehim pelletten daha sert bir madde olduğundan mukavemet sağlıyor. Yani sadece ağır olması değil daha sert bir cisim atmış oluyorsunuz.

• zannedersem sizler tahribat için bunu yapıyorsunuz. Ben isabet için düşünüyordum. Ben sumatra 6.35 ile enijun markalı kendi peletleriyle sağlayamadığım isabeti, ince mehmet 45 yada 47 grn ile sağladım Yani ağırlık mesafeyi kısatlsa da isabete müspet olarak tesir ediyor. diana mod 460 ve AA S 510 silahlarımı yeni aldığım sıralarda denemek için satınaldığım bir sürü pelet var ve isabetinden memnun olmadığım peletlerin aynı şekilde isabetini arttırmak istiyorum.

İçini doldurrarak ağırlaştırmak fikri bu vesile ile bana iyi bir fikir gibi geldi.

• zannedersem sizler tahribat için bunu yapıyorsunuz. Ben isabet için düşünüyordum. Ben sumatra 6.35 ile enijun markalı kendi peletleriyle sağlayamadığım isabeti, ince mehmet 45 yada 47 grn ile sağladım Yani ağırlık mesafeyi kısatlsa da isabete müspet olarak tesir ediyor. diana mod 460 ve AA S 510 silahlarımı yeni aldığım sıralarda denemek için satınaldığım bir sürü pelet var ve isabetinden memnun olmadığım peletlerin aynı şekilde isabetini arttırmak istiyorum.

İçini doldurrarak ağırlaştırmak fikri bu vesile ile bana iyi bir fikir gibi geldi.

Yok bizim dediğimiz mesela 30 metreden sert bir cisimde tahribat yaratmak için memnun olmadığımız pelletleri kullanmak içindi. İsabetli olmazlar çünkü ağırlık merkezi olarak dağılmıyor. Anca yakın mesafede tava gibi objelere atmak için kullanılabilir. Hadi 30 metrede 10 cm sola ya da sağa gider ama uzun mesafede çok farkeder nereye gideceği belli olmaz.