RC Helikopterlerle İlgilenenlere veya İlgilenmek İsteyenlere...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Uzunca bir süredir üzerine çalıştığım yazıyı tamamladım. RC helikopterlere ilgi duyanların ve bu konuda yeni olanların işine yarayacağını umuyorum. Yazıyı buraya kopyalamak yerine bağlantı vermeyi tercih etti. Yeni Başlayanlar için RC Helikopter ve Fiyatları adresinden yazıya ulaşabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle...

• Müthiş bir yazı olmuş tebrikler. Bende de esky hunter modeli var uzun zamandır öylece rafta yatıyordu yazınız sayesinde şuan şarzda :) bir bakalım uçurmayı unutmuşmuyuz.

Daystate Air Wolf 5.5 MCT Tactical
    Hawke SideWinder 30 8-32X56

• Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Aynen havalı tüfekler gibi bunlar da bağımlılık yapıyor. Herkese mutlaka tavsiye ederim :)

• Yazınızı okudum emeğiniz için teşekkürler ancak birşey aklıma takıldı kumandalardaki mod1 /mod2 gaz kolunun sağlamış soldaki olduğunu belirtmiyor muydu

Hatsan at44 tactical 5,5
    Hatsan Dominatör 200s 5,5 (van'a gitti)
    Walter cp88 competition 4,5 (özlemedim desem yalan olur)
    Zoraki hp1 ultra 4,5

• Teşekkür ederim. Evet, modlar dediğiniz değiştirimi sağlıyor, ama tek modlu kumandalarda da ani tepkiye geçiş yapıyor.

• cok güzel bi yazı zamanında Syma markanın 4 channelı bi modeli vardı kaybetim tasınırken u½%; X]#+,

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Rc ucak helicopter 6 senelık hobim,ucak birnebze ancak helikopter 6ch olan modelleri olağanüstü zordur sabır beceri bolca zaman teknik ve nakit ister...pro heli modelleri ilk uçurduğunuzda ki uçurmak ve ayarlamak insanlıktan çıkartacaktır sizi ,,dizleriniz titrer olağanüstü zevklidir....rc modelciliği (büyük dağı) aştıktan sonra ki her hoobynin ayrı bir zorluğu olmakla birlikte,tüfek dürbün ayar vs bana orta büyüklükte tepe gibi geldi...:)

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Yeni başlayanlar için gerçekten faydalı ve güzel bir yazı olmuş tebrik ederim, benimde dolap da yatan 6 ch bir helikopterim var çocuklardan uçurumaya fırsat olmuyor.

Yalnız yazınızdaki mod1 mod2 açıklamasının yanlış olduğunu düşünüyorum, daha detaylı araştırıp düzeltme yapmanızda fayda var. Mod1 genelde yurt dışında tercih edilen gaz stickinin sağ tarafta olduğunu ifade eden kumanda seçeneği, Mod2 de gazın solda olduğu genelde sağ elini aktif kullanan kişilerin tercih ettiği kumanda modeli.
    Aynı şekilde mod3 mod4 seçenekleride mevcut, onlarda hareket komutlarının kumanda daki yerini değiştiren diğer kombinasyonlar.

Edit: yazıya ek olarak Mod seçenekleri kumanda üzerinden tuşlar ile değişmez, satın alırken Seçmeniz gereken bir özelliktir.

• T-REX 450 :love: + FUTABA 4ex diyorum bu hastalığa bulaşmayanlara hiç tavsiye etmiyorum :)

" Weihrauch HW 97 KT "
    " Hatsan Mod 85 Sniper "
    " SMK Beeman P17 "

• trex 500 trex 450 spekrum dx 8 evde yatıyor bi beceremedim şu soyhayı (yoresel bi deyim) uçurmayı

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• Çok ilgim yok bu hobiye ama yazı çok güzel ve profesyonelce hazırlanmış.Emeklerinize sağlık.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Emeğinize sağlık.İnsan bunları gördükçe hobiye başlayası geliyor.Hangisine zaman ve para ayırıcaz şaşırdım.Verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkürler.

• Hep başlamak istediğim hoşuma giden bir hobi özellikle şu 4 pervaneliler daha bir başka güzel geliyor bana ama maddiyat bize dur diyor işte herhalde maddi sıkıntı çekmesek evin bir odasını hobi odası olarak dizayn ederiz gibi geliyor :P

AT44 WX-10 long LW Bushnell 6-24x50 aoeg ;tufey#
    6 lt 300 bar Drager
    Hatsan mod 75 optima 4*20 ;avci;

Bu gün ALLAH için ne yaptın...?

• Araba,uçak ve tekne model çeşitlerini hem kullandım hemde dizayn ettim,6 yıl 6 ve üzeri kanallı gp ve ep helikopter kullandım,yurtdışı etkinliklerede katıldım bir nebze,teknik bilgi sağlayabilirim elimden geldiği kadar eğer yardımım dokunursa

ama tek tavsiyem,helikopterle çim biçmeye kalkmayın :thumbup:

"Söylediğini düşünmek,düşündüğünü söylemekten daha zordur"
    "Yüksekten düşenin canı daha çok acır"
    agt

Daystate Airwolf Mct Tactical 5.5-zeiss conquest 5*20-50 s;,s
    hatsan mod 125 sniper vortex-SATILIK
    +;tuftabV#

• trex 500 trex 450 spekrum dx 8 evde yatıyor bi beceremedim şu soyhayı (yoresel bi deyim) uçurmayı

Dün sorgun dan geçtim,haberim olsaydı paslarımızı atardık.

agt

+;tuftabV#

• Heli silahla birleşince :)

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt

+;tuftabV#

• Buna benzer bir projeyi Discovery Channel'da severek izlediğim Silah Bizim İşimiz adlı programda Red Jacket Firearms yapmıştı model helikopteri kamera ve silahla donatmışlardı..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Mesajlarınız ve güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim :)

esayar07,
    Evet, orada bir hata yapmışım. Açıkçası orada High ve Low modlarını kastetmiştim. Şimdi düzeltiyorum. Yalnız Mod 1 Mod 2 arasında geçiş yapabilen kumandalar var. Mesela V912/V913 kumandası böyle. Bir tuşu yukarı iterek gazı sağdan sola ve soldan sağa alabiliyorsunuz (hatta kumanda yanımda şu anda).

• Mod anahtarı sanırım 4 kanal RTF olduğu için kumanda da, bu arada bende ev içinde kullanmak için 4 kanal bi micro heli almayı düşünüyorum bu konuda tavsiyen nedir? . V911 gözüme çarptı ilk olarak fiyat ve kullanışlı olması hoşuma gitti. Başka f/p bir Micro heli tavsiyen varmıdır?