Havalı Tüfek Kullananlar İçeri Buyrun !!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • S.a sitede yeniyim . sayın arkadaşlar ve havalı tüfeklerin piri olmuş ustalarım 2000 tl bütçem var . 25-70 metre arası isabet ve güc combinasyonu iyi olan bir havalı tüfek arıyorum . silahı havalı tüfek dürbünü + sportsmach dampa ayak ile kullanacam ve 5.5 olacak . pcp istemiyorum . düşüncem 1500 tl civarı tüfek 500 tl de dürbün + dampa .
    atışta bulunmak istediğim yere herhangibi bir sekılde yaklasma ihtiyacı duymadan bulundugum konumda yapmak ve uzak mesafede (50-70 metre ) pepsi kutusunun çapını geçmicek grupmanlar oluşturmak istiyorum .

ve daha önemlisi bazı havalı tüfekler dampada taksan iyi bir dürbünde ayarı sürekli bozuluyor . böyle bir olayla karşılaşmıyacağım dürbünü bir kere x metreye ayarlayıp keyfime bakacagım yukarda ki kriterlerde yada ona yakın havalı tüfek + dürbün önerilerinizi yaparsanız çok sevinirim .

benim aklımda diana 350 magnum 5.5 ve gamo hunter 1250 5.5 geçiyor . bu silahların dezavantajları var mı ? varsa net bi şekılde ve özellikle kullanıcıların yorumlarını almak isterim . bu iki silah tepme konusunda dampa dahii taksam dürbünün ayarını bozar mı ? isabet konusunda sıkıntı yaşarmıyım ? ;grin;

Yönetici Not'u : AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

• :D hocam sitede yenıyım bazı yanlıs anlasılmalar oldu lütfen kb .

• hw97k 1300-1400 tl arası+ v-macht kit modifiyesi +100 tl + Hawke HK5163 Panorama EV 4-12x50 500-600 tl+Sportmatc tek parça 90-120 tl arası!!! ayak hw97 de dampa gereksiz kaliteli bi ayakla 12 fpe güc ile dürbün sapa sağlam durur

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• :D hocam sitede yenıyım bazı yanlıs anlasılmalar oldu lütfen kb .

estağfurullah, kusura bakmak ne haddimize :)
    hepimiz birbirimizden bişeyler öğreniyoruz, iyi forumlar.

• hw97k isabet konusunda şüphem yok herkes övüo o konuda fakat dezavantajı 50 metre üstü iyi bır atış yapıpmaması . ayrıcı diğer bir konu hw97k zaten 4.5 bile iyi bir güce sahıp değil . ben 5.5 almak istiyorum . bu silahın 5.5 olanını alsam artık 25 metreye zor atarım galıba :) dampa konusunda kararlıyım işimi saglama alacam çok acısını çektim bunun . ewdeki 12 yıllık norica twin havalı tüfeğimi kırdım optima 3-9x32 dürbün vardı onuda kırdım :)

• 50-70 metre iyi bir grupman yapabılecegım ve sportsmach dampalı 400-500 tl lik bir dürbünün ( onuda siz önerin :) ) ayarını bozmucak her türlü havalı tüfekleri tartışıp hep beraber net bir cevaba varalım . buyrun :)

• Ozaman diana modellerine bakmaktan baska seçenek yok o bütçeyede diana yakışır zaten :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• hocam zaten o fiyata alınacak benım bildiğim 2 marka var gamo yada diana . marka konusunda sıkıntımız yok model önerilerinde bulunursan sevınırım . yalan yanlış bilgi vermeden tavsiye ettiğiniz silahın avantaj ve dez avantajlarını duymak isterim .

• Yalan yanlış bilgi vermez kimse zaten de. Diana tüfeğim yok ama niyetliydim bi zamanlar herşeyini araştırdım ilk tüfeğimde dianaydı zaten bildiklerimi yazayım.. Dianaların ortak dezavantajı ağırlıklarıdı kimine göre avantaj alışkanlık meselesi. Diananın üst modellerinde tepme hissini engeleyen bir sistem koymuşlar o modeller hem daha pahalı hem daha ağır (mod 56 mod54 baska varsa bilmiyorum). Bütçenize ve beklentilerinize bakarak bence mod460magnum yada mod52 alın derim. İsabetleri sağlamlıkları herkes tarafından kabul görmüş gayet baba tüfekler bana göre. Dez avantaja gelince mod460larda kurma kolundaki bir parça dökümmüş kırılabiliyormuş diyorlar ama bu eski modellerde geçerli sıfır bi t06 tetikli mod460 sizi çok memnun bırakır bence. Lakinkin benim yorumlamam bukadar hadi hayırlı işler :D

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• 70 metrede kutu kolaya yapılan destekli profösyonel 10 atış 9 u kutu kolayı delecek veya bira şişeni kıracak ve bunları yaparken dürbünün ayarında hiçbir ayar bozulmasına sebep olmucak havalı tüfek + dampa ( ayak deil ) + dürbün tavsiyelerinizi bekliyorum sayın arkadaşlar :)

• Diana Diana Mod 460 T06 Tetik .22 cal

Bu linkteki seti al...tum seti biliyorum.atista yaptim.sifirdan farki yok.bundan iyisi samda kayisi.bu fiyata kacirma.hosgeldin foruma

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Yalan yanlış bilgi vermez kimse zaten de. Diana tüfeğim yok ama niyetliydim bi zamanlar herşeyini araştırdım ilk tüfeğimde dianaydı zaten bildiklerimi yazayım.. Dianaların ortak dezavantajı ağırlıklarıdı kimine göre avantaj alışkanlık meselesi. Diananın üst modellerinde tepme hissini engeleyen bir sistem koymuşlar o modeller hem daha pahalı hem daha ağır (mod 56 mod54 baska varsa bilmiyorum). Bütçenize ve beklentilerinize bakarak bence mod460magnum yada mod52 alın derim. İsabetleri sağlamlıkları herkes tarafından kabul görmüş gayet baba tüfekler bana göre. Dez avantaja gelince mod460larda kurma kolundaki bir parça dökümmüş kırılabiliyormuş diyorlar ama bu eski modellerde geçerli sıfır bi t06 tetikli mod460 sizi çok memnun bırakır bence. Lakinkin benim yorumlamam bukadar hadi hayırlı işler :D

yalan yanlış bilgi derken yanlıs anlasılmasın bazen kulaktan duyma laflarla insanların kararını degıstirebılecek sekılde etkıleycı yazılar ile yanlış bi sılah secerek büyük bi hata yapılmasına sebep olabılıyorlar . mod 52 nasıl pekı ?

• Diana Diana Mod 460 T06 Tetik .22 cal

Bu linkteki seti al...tum seti biliyorum.atista yaptim.sifirdan farki yok.bundan iyisi samda kayisi.bu fiyata kacirma.hosgeldin foruma

tavsiyen için teşekkürler . yalnız 2. el kesınlıkle almak ıstemıorum . ayrıca dürbünde optima . optima dürbünlerde sabıkam var :)

• Mod460tan farkı alttan kurma yerine kurma kolunu yana almışlar teknik olarak aynı tüfekler.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Halil abininkide olur.sana en kral secenegi sunuyoruz.insallah pisman olmazsin...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Mod460tan farkı alttan kurma yerine kurma kolunu yana almışlar teknik olarak aynı tüfekler.

arkadaslar sayın hocalarım ustalarım . ben sizden 2. el tüfek dürbün vs vs istemıyorum kı . yanlıs anlasılmasın . ben sadece yukardada belırttıgım gıbı 70 metre ile baslıyan bır yazı var . o kritere uygun + dürbün ayarını bozmucak silah tavsiyeleri istedim . saygılar

• Diana 470 veya mod54 modellerine bakın, avdoğa getiriyor ülkemize, telefonla birkaç görüşmem oldu, iyi esnafa benziyorlar.
    Ben 4.5 tx200 kullanıyorum, 4.5 için iyi, 5.5 olanı kullanmadım yorum yapamayacağım. Kutudan çıktığı gibi kullanacaksanız en iyi yaylı deniliyor yabancı forumlarda. Hw97/77 ise en iyi modifiye olan tüfekler. İmkanınız var ise elinize alın kullanın, görün içinize sineni alın. Saygılar.

• Gamo hunter extrem dübün ve ayak dahil 1300 civarı satışa yeni başlandı birkaç bayide var inceleyin derim.

bursateam.png