JSB Kırmızı kutu hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • JSB kirmizi kutuyu mod 99'da deneyenler isabeti,alinabilirligi hakkinda bu konuda geri bildirim yaparlarsa sevinirim.Ozellikle eski mavi kutulu hatsandan pahali olmasi kalitesi hakkinda merak uyandirdi

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Anlasilan mod 99'da deneyen yok

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• ben hem air arms s510'da hem hw100'de hem de daystate huntsman tüfeklerimde kullandım ve çok iyi sonuç aldım. bu arada 5.52 çapında ve 16 grain kullandım.
    bir de gamo whisper igt'de kullandım biraz düşme yaptı. ancak pelletlerin %40 kadarının eteği ezilmiş çıktı. bu nedenle atış kalitesi iyi ama sunuş kalitesi kötü diyebilirim.
    hatsan jsb de kullandım ama onlar 5.51 olduğu için istediğim sonucu alamadım. ancak hatsan jsb'lerin kalitesi daha iyi gibi geldi. 5.52 çıksa kesinlikle onları alırım.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• JSB kırmızı kutu 5.52 mm 13.43 grain 500'luk pellet incelemem
    Etekleri eski hatsan jsb 13.43 grain'e gore biraz daha kalin gibi geldi bana.Ancak ezik pelletler de biraz fazlaydi diyebilirim.JSB firmasina artik mail atacagim.Cunku nedense adam gibi cevir ac kapak yok,adam gibi paso acmiyorlar ve insan sinir oluyor.Kapagi dondurerek acip,kapatamiyorsunuz.İlla yukari dogru guc harcamaniz gerekiyor.Performans acisindan mod 99 da denedim ve ozensiz olarak 50 kurus grupman yaptim.Performansini begendim diyebilirim.Fiyati biraz daha pahali eski hatsan-jsb lere gore.Fiyat performans orani hatsan jsb lerde daha fazlaydi bence.Hem biraz daha ucuzdu hem de grupmani ayniydi.Teredutte kalan forumdaslarima ozet gececek olursam,fiyati pahali gelecek olursa hatsan-jsb bulabilirseniz onu alin.Uc kurusun hesabini mi yapacagiz derseniz de kirmizi jsb leri gonul rahatligiyla alabilirsiniz.
    Saygilar...

• Jsb firması bugün bir çok havalı tüfek markasına üretim yapmakta ancak sizin de bildiğiniz gibi saçmaların tümünün kalitesinde bir standart yok. FX en kaliteli pelletlerini jsb ye yaptirirken hatsan da bir donem o meşhur %10 u hasarli pelletlerini yine jsb ye yaptirmistir.
    burada olay kalıplarda bitiyor. pellet kalıpları ne kadar fazla kullanılırsa sonradan dökülen saçmaların kalitesi de o derece az oluyor. FX match pelletlerini ilk kaliplardan döktürürken kaliplar kullanildikca kalite de ister istemez değişiyor. Dikkat ederseniz pellet kutularinin altında bir numara vardırbu numara ddöküm kaliplarina bagli bath numaralari. Yurt dişinda nazi ülkelerde pellet siparişi verilirken kalibrenin yani sora bu numaralar da seçilebiliyor. Jsb bin kendi kirmizi kutusuna gelirsek ( bu kutu iki yol öncesine kadar beyazdi) kesinlikle hatsan jsb lerden yüksek standartta ve kaliteye sahip. Dolayisi ile fiyati da yuksek. Pelletlerin gruptan testlerini bir kutudaki pelletlerin digital kumpasla ölçümlerini ya da agirlik standartlar ini forumlari artarak görmeniz mümkün.

• Grupmanlarimdan hatirladigim kadariyla mod 99'da hatsan-jsb ve kirmizi kutulu jsb grupmanlari arasinda fark goremedim acikcasi.Ancak koskoca jsb firmasinin bir kutuya duzgunce cevir ac kapak yapmamasi uzucu bir durum maalesef...

• Bu iki pellet jsb yapimi benim anlatmaya calistigim ayni markanin serilerinin bile farklilik arzadebilecegi. Bu farki 9x bir dürbünle hayli bir tüfekte farketmeniz zaten olanaksız. Adamlar +- 5 FPS lik regule müsabaka tufeklerinde 32× ilk müsabaka atislarindaki ayrintiyi dikkate aliyorlar. Hatsan jsb lerin eteklerinin ince olması pelleti namluya sürerken yayli tüfekte parmaginizla ittirmek suretiyle eteğe verdiğiniz en ufak bozulma flyer olarak dönebilir benim söylediğim bu. Hatta bunun için de pellet PEN denilen bir aparat düşünmüşler.
    Bir de bunların hepsi forumda var hocam kimseye vahiyle gelmiyor. Ben arastirmanizi tavsiye ederim

• Forumda boyle seylerin oldugunu biliyorum.Zaten size soru da sormadim.Siz ekstradan anlattiniz ve forumda var diyorsunuz.Bu basima gelen ucuncu olay ve cidden biktim artik.Hazirci yeni uyelere dediginizi bana da demekten vazgecin bence.Bos yere boyle laf isitmem hic hos degil.