18-60 Yasası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öğrendiğime 18-60 yaş arası için bir belge istiyorlarmış yani 18 yaş altı yasakmı serbest mi?

Hatsan Mod 85 Sniper
    SF Archery Optimo +

• Belge derken ? Biraz daha aciklayici yazabilirsen anliyacagim. Malum hemen hemen herşeye belge istiyorlar.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Kimlıik fotokopisi ve 2 adet fotoğrafla ve 20tlye alabılecegınız belge. Amatör balıkçılık belgesi il ilçe tarım müdürlüklerinden alınabilir

At44-10 WX Long LW + Bushnell 3-9x50 Sportsman + Webley Pompa :thumbup:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• Evet 18-60 yaş arası için gereken Amatör Balıkçı Belgesi. Ama benim merak ettiğim bu yasa sonrasında 18 yaş altı amatör olta balıkçılığı yapamıyor mu yoksa onlardan belge istenmiyor mu?

Hatsan Mod 85 Sniper
    SF Archery Optimo +

• Yapamıyor değerli kardeşim. Yasa gereği avcılık için 18 yaş şartı geldi diye biliyorum.

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• inanılmaz sacma olmuş sımdı ben yılda 1 kere deniz kenarına balık avlamak için gitmek için belge mi cıkartıcam böyle yasanın....

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Bu belge uzun yıllardır vardı , kimse üstünde durmuyordu zaman zaman bu konu hakkında ceza yiyen arkadaşlarım oldu ( tatlı sularda ) şimdi belge ile alakalı kanunu geliştirdiler ve cezai yaptırımını arttırdılar bildiğim kadarıyla

• Deniz kenarında okadar sıkı değiller biz hergün gidiyoruz ne gelen var ne soran. Ama iş baraj gölleri vs. tatlı su olunca ki jandarma polisten daha duyarlı bu konularda ceza yiyen çok duydum. Birde bi kişi en fazla 3 olta atabiliyormuş yanılmıyorsam 4te olabilir fazlasına cez kesiyorlar. Av konusunda ki yasaklara saygı duyarım ve az bile bulurum denetimleri çünkü doğal hayat tükeniyor hergün. Ama adam koca gemiyle sonarları açıp balığın kökünü kurutmasına ses yokken kıyıda 2 3 balık tutsa yetecek adama ceza kesilmesi haksızlıktır. Koskoca deryadaki balık olta balıkçılığıyla bitmez istesende bitmez :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Deniz kenarında okadar sıkı değiller biz hergün gidiyoruz ne gelen var ne soran. Ama iş baraj gölleri vs. tatlı su olunca ki jandarma polisten daha duyarlı bu konularda ceza yiyen çok duydum. Birde bi kişi en fazla 3 olta atabiliyormuş yanılmıyorsam 4te olabilir fazlasına cez kesiyorlar. Av konusunda ki yasaklara saygı duyarım ve az bile bulurum denetimleri çünkü doğal hayat tükeniyor hergün. Ama adam koca gemiyle sonarları açıp balığın kökünü kurutmasına ses yokken kıyıda 2 3 balık tutsa yetecek adama ceza kesilmesi haksızlıktır. Koskoca deryadaki balık olta balıkçılığıyla bitmez istesende bitmez :)

Çok haklısın olta balıkçılığına herhangi bir engeli bende mantıklı bulmuyorum... Ama barajlara göllere ağ atanlara ne yapsalar yeridir tapulu tarlaları gibi bir günde gelip ne varsa alıp götürmek çok ahlaksızca...

• Çok haklısın olta balıkçılığına herhangi bir engeli bende mantıklı bulmuyorum... Ama barajlara göllere ağ atanlara ne yapsalar yeridir tapulu tarlaları gibi bir günde gelip ne varsa alıp götürmek çok ahlaksızca...

Ağ konusunda kesinlikle haklısın. Eklenecek birşey daha var. Olta balıkçılığı dahi olsa bilinçsiz yapılanına karşıyım adam 3santim karagöz çupra çıkarıyor suya salacağına kumun üstüne atıp gidiyor çok rastladım. Her işi bilinçli yapmak lazım.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Ağ konusunda kesinlikle haklısın. Eklenecek birşey daha var. Olta balıkçılığı dahi olsa bilinçsiz yapılanına karşıyım adam 3santim karagöz çupra çıkarıyor suya salacağına kumun üstüne atıp gidiyor çok rastladım. Her işi bilinçli yapmak lazım.

Onu böyle alıp karşına tokatlayacaksın... +;tuftabV#

• Merhaba arkadaşlar,

Bu belge işi çok afedersiniz saçmalıktan öte değil,cebimde 7 yıllık belgem var,almadan önce aldıktan sonra defalarca balığa gittim,hem tekne hemde karadan,ne gelen ne soran ne bakan oldu,belgeyi komik bir rakam+kimlik fotokopisi ve dilekçe ile 1 yıl süreli aldım,almazsan acayip bir ceza varmış,iyide kardeşim aldığında 20 tl verdiğin belgeden ne hayır gelir,nasılmı mademki ceza var belgeyi verirken eğitim ver 1 gün olur 2 gün olur,10 tl lik belgeye 600 tl ceza (mesela) adamlar gözümüzün önünde kıyıya 20 metre mesafeye ağ döşemişler geceden ulan vicdansızlar hiçmi acımıyorsunuz yavru balıklara hepsi telef oldu,arıyorsun sahil güvenliği bizimkiler kahraman ya fotoğrafını çek biz geliyoruz diyorlar,arkadaşın biri resim çekerken adamda ona silah çekmiş iyimi,önce küçük tekne veya sandallarla ağ atanları yakala denizde tutabileceğimiz balık olsun sonra limitlere uyulmazsa kes cezanı,bunlar olsun Harward tan belge almaya razıyım o kadar masraf git gel yorgunluk ee gelirken yanında 2 parça balık olsun,

Bu arada uzun süredir bir şey yazmamıştım foruma özledim eski günleri (az önce başka bir konu okudum) nerde o abilerimiz imrenerek buluşma resimlerine baktığımız,bize akıl veren

Saygılar
    Veysi

cukurovateam.png

• Arkadaşlar;

En son yayımlanan sirkülerde (3/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ TEBLİĞ NO: 2012/66)ve de bundan önceki sirkülerlerde şöyle denilmekte :

"Türk vatandaşlarının amatör balıkçılık yapmaları
    MADDE 4 – (1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, bu Tebliğ ile getirilen yasak, sınırlama ve sorumluluklara uymak şartıyla amatör balıkçılık yapabilirler. Bu kişilere müracaatları halinde, veriliş tarihinden itibaren beş yıl geçerli olmak üzere, il ve ilçe müdürlüklerince Amatör Balıkçı Belgesi verilir. Bu belgenin alınması veya avcılık sırasında bulundurulması zorunlu değildir."

Ancak yeni çıkacak olan yasada (ki o yasa henüz çıkmadı taslak aşamasında) Amatör balık avcılığının aynen kara avcılığında olduğu gibi belgelere, kurslara ve harçlara bağlanacağı yönünde. Yani kişi önce bir kursa katılacak, başarılı olduktan sonra belirlenecek miktarlardaki harçları bankalara yatırdıktan sonra alacağı belgeyle avlanabilecek.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png