250-300m atışı için kaç zoom?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese Merhabalar
    200-250-300m atışları için acaba kaç zoom yeterli olur?
    6-24 yeterli olurmu yoksa 8-32 felan mı almak lazım?
    Bu arada tüfeğim at 44 w10 long lw. Şu anda kullandığım dürbün optima 3-9x44, uzak mesafe atışlarında yetersiz kaldığı için yeni bir dürbün arayışındayım.
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.

AT44 10 LONG LW - UTG LEAPERS 6-24x50 AOE TACTICAL OPTICS - WRANGLER TYPHOON MODERATÖR - UNIVERSAL BIPOD

ZORAKİ HP-01 ULTRA - WRANGLER BORA MODERATÖR

• 6-24 veya 8-32 burdakı fark sayı olarak cok gozuksede, uygulama az fark var....Asıl fark ön mercek capının ve tüp boğaz capının buyuk olmasında...Bu fark içerı gıren ışığı artırıyor,dolayısıyla goruntu netlıgı artıyor

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• 8-32 dürbünlerimin hiçbirini 200 mt. üzerinde 16x ten büyük kullanmadım. Dolayısıyla ben kaliteli olmak şartıyla 4-16 gibi birşey tavsiye ederim.

Uzak mesafede havalı için düşme miktarı fazla olduğundan yüksek zoom kullanmak zaten pek pratik olmuyor. Yüksek zoom grupman ve FT için kullanışlı.

• 8-32 dürbünlerimin hiçbirini 200 mt. üzerinde 16x ten büyük kullanmadım. Dolayısıyla ben kaliteli olmak şartıyla 4-16 gibi birşey tavsiye ederim.

Uzak mesafede havalı için düşme miktarı fazla olduğundan yüksek zoom kullanmak zaten pek pratik olmuyor. Yüksek zoom grupman ve FT için kullanışlı.

+1:thumbup:

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• Uzak mesafede havalı için düşme miktarı fazla olduğundan yüksek zoom kullanmak zaten pek pratik olmuyor. Yüksek zoom grupman ve FT için kullanışlı.

işin bu kısmını hiç düşünmemiştim, uzun mesafe yüksek zoomda mildotlardan yararlanabilme imkanı kalmıyormu, o yüzden mi tercih edilmiyor?

• Tskler ferhat bey,ismim Akın memnun oldum....At44 nasıl gıdıyor denedınızmı,ilk gunlerı daha bir heyecanlı,zevklıdir....

• yani aslında bi 6-24 yeterli olacaktır.
    peki 6-24 ün tüp çapı 30mm olanı varmı, yalnız hawke felan olmasın, param yetmiyor valla ;)

AT44 10 LONG LW - UTG LEAPERS 6-24x50 AOE TACTICAL OPTICS - WRANGLER TYPHOON MODERATÖR - UNIVERSAL BIPOD

• buyuk durbunun en sevdıgım tarafı uzak mesafedekı hedefı vurdugumda, hedefın yanına gıtmeden neresınden vurdugumu gorebılmek,bunun keyfı bambaşka...

• Tskler ferhat bey,ismim Akın memnun oldum....At44 nasıl gıdıyor denedınızmı,ilk gunlerı daha bir heyecanlı,zevklıdir....

bende memnum oldum.. şimdilik dahabişey yok at44 ile aramda :) ilerleyen günlerde inşaallah keyifli-güzel atışlar yaparız..

• 6-24x50 6-24x60 yandan paralakslı olanlar gördugum bıldıgım kadarıyla tup capı hep 30 mm......6-24x40-50 önden paralakslı dürbunlerınde tüp capı 25 mm oluyor,gordugum kadarıyla....yanı tutulan,pratık olan yandan paralaks özellıgıne + bu durbunde tüp capınıda 30 mm yapalım tam olsun diyor heralde uretenler..

• aslında sizde de bi dürbün varmış ama. :)
    nasıl kaliteli bir dürbün mü o, bilmedigim için soruyorum yanlış anlamayın.

• estağfurullah,,oldukca kalıtelı bır durbun 3-9x44 optımadan sonra çok ciddi bir fark görürsünüz,buna şüphe yok

• Yüksek zoomda uzun mesafedeki hedefi vuramazsınız. Saçma düşme yaptıkça mildotlarda size yetmiyecektir. Mecburen zoomu düşüreceksiniz. Ama 300 mt ye 12x le atarsınız. Tabi mecek çapıda önemli.

+1

• işin bu kısmını hiç düşünmemiştim, uzun mesafe yüksek zoomda mildotlardan yararlanabilme imkanı kalmıyormu, o yüzden mi tercih edilmiyor?

Maalesef yüksek zoom da mildotlardan uzak mesafede faydalanamazsınız. Paralaks dan mesafeyi netlediniz ve hedefe zoom yaptınız, zaten mesafe uzak, hedef çapı o mesafede yüksek zoom yüzünden mercek görüntünüzü kapladı ve atış yapıyorsunuz. Artık sağa mı sola mı gidiyor aşşağı yukarı mı vuruyor görme şansı kalmıyor. Dikkat etti iseniz yivli optik üreticileri daha çok 1-3, 2-6, 3-9 büyütmeli dürbünler üretmekte. Saygılar

• Masallah cevaplar su gibi akıyor valla 8o
    şimdi 6-24 benim işimi çok rahat görecek o zaman , bide tüp çapı 30 mm olup mercek de 50 yada 60mm olursa tadından kullanilmaz 8o

• Official Post

benim dürbün 6x 24 oldugu için en kücük 6 da atıyorum mildotlar zor kurtarıyor

agt agtagt