LW ve HATSAN Namlu arasındaki gerçek fark nedir ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben de bu konuyu güngör av ile konuşmuştum. güngör av hatsanın akraba koluymuş ki forumdaki bazı arkadaşlar daha iyi bilirler yakınlık derecelerini. lw namlunun daha iyi olduğunu ve lw namluların hepsini dışarıdan getirdiklerini hiçbirşekilde turkıyede üretilmediğini söylediler. ( tabi adamlar burda uretıp uzerıne LW arması yapıştırıoz demezler ama samimi bir konuşma olmuştu doğru olma olasılığı yüksek)

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• [quote='RainLy','index.php?page=Thread&postID=271168#post271168']Ve en çok çekindiğim konu ben dahil kimse hatsanı kötülemek istemiyor..
    Bence biz üretelim dünyayada biz satalım en iyi tüfek bizim ürettiğimiz olsun... Bu konularda zaten o bağlamda tartışılıyor... iyisini kötüsünü tartışalım ki hatsanda kulak versin bize :)

Bence kötülemek kimseye düşmüyor demek daha mantıklı olabilir mi :) Seçenek sunuluyor. Bizim ürettiklerimiz burda diğeri burda denilebiliyor. Bi abiminde yazdığı üzere ne kaa ekmek o kadar köfte de deniliyor. Ben eminim ki onlarda hangi tip namlunun daha çok sattığının istatistiklerini tutuyorlardır ve bu konuda kayıtsız kaldıklarını düşünmüyorum. Onlarda daha kaliteli ürünler çıkarmak için uğraşıyorlardır. Ta bi onları da objektif yargılamak lazım zaten onlar yaptıklarını inkar etmeyerek fiyatlarda belli ediyor. Ama daha kaliteli ürünler demek daha kaliteli takımlar daha fazla para demek daha fazla yatırım demek ki kaldı ki iş sadece takımlarla bitmiyor. Silah üretimindeki kullanılan teknikler karmaşık hepsini makinayı alayım kullanmaya başlayayım diyemiyorsunuz işin içine birde ÇED giriyor velasıl kelam onlarda birgün bize LW nin adını unutmamızı sağlayacak ekonomik ve kaliteli ürünler sağlayacaktır. Yapmamız gereken hem sesimizi duyurmak hemde sabretmek :)

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.

• :D :D

At44-10 WX Long LW + Bushnell 3-9x50 Sportsman + Webley Pompa :thumbup:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• bence hatsan lw namlu yapamıyor bir sürü konuşulacak yanları var ama almanyada ki arkadaşlarımın araştırmasına göre TR ye sadece ham maddesini verdiklerini yiv setlerini açmadıklarını söylemişler. yani lw ile normal hatsan namlunun arasındaki fark bu yüzden ortaya çıkmıyor çünki aynı makinalarla yiv set açılıyor ben eskiden bu yana söylerim TR de lw namlu diye bişey yok sadece yazısı var. iyi günler

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• bence hatsan lw namlu yapamıyor bir sürü konuşulacak yanları var ama almanyada ki arkadaşlarımın araştırmasına göre TR ye sadece ham maddesini verdiklerini yiv setlerini açmadıklarını söylemişler. yani lw ile normal hatsan namlunun arasındaki fark bu yüzden ortaya çıkmıyor çünki aynı makinalarla yiv set açılıyor ben eskiden bu yana söylerim TR de lw namlu diye bişey yok sadece yazısı var. iyi günler

Hammadde derken kastınız yivset açılmamış namluysa LW almak için yeterli bir sebep bence.Tabi şayet videolar gerçekse...

Stroeger X20 Suppressor 5.5mm
    ASG STI Duty One Blowback

• hatsan firması, walther patentiyle (walther talon) ve (falcon) yaylı tüfekleri de üretiyor, walther talon (mod 125) in aynısıdır, sadece dipçiğinde çok zor farkedilebilecek bir farklılık var, ayrıca walther talon'un, ''walther'' namlu olduğunu ifade ediyorlar. Bu durumda (talon) modelinin, (mod 125) ten 100-150 TL farklı fiyata satılması beklenirken, iki yaylı da aynı fiyata satılıyor.. Ben de LW namlu olayını iki av bayii ile konuştum ve maalesef üzerinde ''walther'' yazmasından başka bir fark olmadığını belirttiler.. belki bu onların kendi düşüncesi olabilir, fakat yukarıda verdiğim örnek bana aynı şeyi düşündürüyor.

• http://www.youtube.com/watch?v=xLqZAiYgCAU

videolara aldanmamak lazım buda hatsan namlu.

torna kullanan arkadaslar iyi bilir malzemeyı tornaya duzgun bır sekılde baglamak ugras ıster oyle aynaya gecırdım sıktım salınımsız sekılde baglandı dıye bırsey yoktur.

hatsan ıle lw arasındada hatsan tufeklerde fark varmıdır yoktur ıkısınıde hatsan uretıyor ıscılık aynı olduktan sonra ha lw den makına almıssın kendın yapmıssın veya her hangı bır makına almıssın kendın yapmıssın onemlı olan uretım aşamasındakı iştekı kalite.

• Bence lw namlu konusunda isim hakkı gibi bişeyler olmuş olabilir, yani piyasada kendine yer edinmiş bir markanın ismini kullanmak tahmin edeceğimiz gibi tercih sebebidir..

Aynı zamanda lw olmayan namlu adı altında ikinci bir namlu üretilmekte ki, aslında bir nevi pazarlama stratejisidir, alt grup ,alt ürün v.s.. bilen daha iyi anlatır bu konuyu..

Ve en sonunda iki ucu pis olan bir değnek gibi;

isim hakkını kullanarak üretilen bir namluya kötü demek kendi bindikleri dalı kesmektir ki, arada 200 lira gibi bi fark var galiba,
    diğer taraftan biz lw kadar kaliteli üretim yapamıyoruz da denemez, kötüyüz desen, firmanın itibarına ve gelecek planları ile örtüşmez v.s.
    ikisinin aynı olduğunu söylerlerse fiyat farkını sorarlar..
    lw den daha iyi yapıyoruz derlerse,200 Tl kadar farkı alamazlar...

anlıyacağınız, üstü kapalı idare edin diyorlar ;)

onun haricinde malzeme kalitesi olarak farklar olabilir, bu yüzden fiyat farkı olabilir.. ama muhtemelen her ikiside aynı yerde üretildiğinden,
    uzun lafın kısası; işçilik anlamında kaliteleri eşit, alaşım anlamında diğeri bi tık yukarda olabilir..kimbilir :)

bu arada videoları seyredemiyorum, düşündüklerimi yazdım sadece..

bu bana mantıklı gelıyor evet....ılk basta verdıgım örnek gıbı aynı tipte iki bıçagın bırının celıği A kalıte,diğerınınkı B kalite

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Lw namlu nun celiği daha yuksek ısıda pişiriliyor arkadaslar ve lw namlular gungor av ında dedığı gıbı almanyadan gelıyor Hatsan ın kendı namluları evet turkıye de ımalnedılıyor bu turk namlusu kotu demek deıl dunya nın en ıyı çeliği ni almanya ve arkasından turkıye de ımalnedılır

At 44-10 tactical long lw

• Namlunun çelik kalitesi önemli birşey, ama daha mühim olanı namlunun içine acılan yivler. Sonuçta isabeti sağlayan yiv-set kalitesi. Türkiye de acılan yivler ile almanyada acılan yivler arasında kalite farkı yada hata payı daha az olabilir. Bu sebepten lw 1 adım öne geçebilir.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Lw namlu nun celiği daha yuksek ısıda pişiriliyor arkadaslar ve lw namlular gungor av ında dedığı gıbı almanyadan gelıyor Hatsan ın kendı namluları evet turkıye de ımalnedılıyor bu turk namlusu kotu demek deıl dunya nın en ıyı çeliği ni almanya ve arkasından turkıye de ımalnedılır

Lw namluların ithal edildiğini hiç sanmıyorum şayet Hatsan ve Lw olmak üzere her iki namluda eloksal kaplama açısından çok zayıflar ve hızla paslanıcak yapıdalar orjinal Lw namluda böyle bir durum söz konusu değil zaten eloksal kaplama sürecinde kullanılan kimyasal bileşenler Alman firması tarafından üretim sırrı olarak saklanmakta..Dünya'nın en iyi çeliği İsveç'te üretilir ve kalitesi tartışılmaz sonrasında Almanya gelir heleki ülkemize sıra gelinceye kadar çelik üretiminde bir asırlık tecrübeye sahip endüstriyel devrime imza atmış o kadar çok ülke varken bizim bilmediğimiz bir atılımmı gerçekleşti acaba ülkemizde? Bilgi ve birikiminizi merakla bekliyoruz..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Ereğli demirçelik ve kardemir in 2001 yılındakı yeni revızyonu ve yeni pişirme fırınları çelik bazında dıyorum dunyada almanya dan sonra en yuksek sıcaklıkta pişirme yapan tesistir ınternetten araştırabılırsınız detaylı sekılde ve arkadasın dedığı celık uzerıne olan ekosal kaplamada almanya lıderdır ve benım bıldıgım hatsan ın lw namluları ekosal kaplamması yapılmıs sekılde almanya dan gelıyor saygılar

At 44-10 tactical long lw

• bütün yorumlari okudum ki konuya hakim olayim diye işim tekstil işcilik cok dikkatimi ceker ama daha sı cocuklugumda bu yana mekanik ve muhendislik üzerine yaptim sahsıma ne yatırım yaptiysam
    hatsanin butun pcp modellerini kullandim ki amiral gemisi olan bt 65 ve galatian modeli suan elimde simdi benim izlenimlerim
    daystate de lw namlu galatianda da lw namlu biri 45 cm biri 60 cm ama nedense muhimmat nomluda daha oz zaman gecirmesine ragmen airwolf galatianla ayni enerjiye sahip ve daha isabetli
    burdaki fark bence galatian daki lw ile airwolf daki lw farkli bu farki kullanarak gozlemledim
    bi ara yapay elmes sertliginde bir namlu yapilma ihtimali bile gecti kafamda ama sektor farki olunca ugrasma gibi bi ihtimal olmadi
    bi ornekle uzatmadan baglayalim
    normal piyasada bulunan bi celikten yapilan 12 yivli bi namlu mu
    yoksa kendini kanitlamis lw 12 yivli bi namlu mu size guven verir
    guven insana e iyisini yaptiriyor tecrübeyle onaylanmıştır titanigi batiran da buzdağ ının gorunmeyen kismiydi
    işi yapan lw nin gorunmeyen kısmı

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• metehan senin tecrubelerın nedir bu konuda alabılırmıyız

Akin abi benim tecrubem su sekilde.
    Lw long namluli at 44 ile atis yaptim bursada bir abim sayesinde.kendime aitte 2 adet hatsan namlulu at 44 e sahip oldum.
    İlk at 44 um ile 100 metrede 3 cm grupman yapmistim.
    Son at44 umle 30 metrede 10 atis 7-8 mm grup yapmisti...

Ben sana ozeldende soyledim. Benim At44 te LW takintim olmadi.bence kimseninde olmasin.hatsan namlusuda gayet basarili bu verilerle...
    Ama Lw nin standarti her tufekte gecerlidir.
    Hatsanin standardini bilmiyorum :) bence kalite kontrol gozetmeden urun satiyorlar....

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Çeliğin en önemli aşaması içerisindeki karbon miktarının ayarlanmasıdır..Orjinal Lw namluda paslanmaz çelik ve muhteviyatında hassaslıkla ayarlamış karbon dengesi,krom ve nikel ihtiva etmektedir..Çelik kalitesindeki bir diğer önemli husus pişirmekten ziyade doğru değerlerde soğutup ısıtarak direncini arttırmaktır..Fırın kurmanın en kaliteli çelik üretimi anlamına gelmeyeceğini pek çok kişi biliyordur bu konuya eklemek istediğim İsveç çeliğinin kalitesine vurgu yapmaktı ve yine ısrarla söylüyorum İsveç,Almanya ve Çin en büyük çelik üreticileri özellikle Çin bu konuda çok büyük atılımlar ve yatırımlar gerçekleştirdi..Maersk gibi Danimarka kökenli lojistik şirketi şu anda 400 metrelik dev konteyner gemilerinin çeliklerini Çin'de ürettirip monoblok parçalar halinde Güney Kore'de monte ediyorlar hemde 4 ayda bir devasa boyutta gemiyi suya indiriyorlar..Maersk Ceo'su Çin'in ürettiği çelikte karar kılmışlar ve bu büyüklükteki bir gemi için başka hiç bir ülkenin bu hızda çelik üretemeyeceğini söylüyordu..Çin'deki üretim hattı ve fırınlar Dünya'daki en extreme boyutlarda olanı..Üretim hattının yada pişirme fırınlarının büyük olması açısından bu örneği vermek istedim..Saygılar..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Benim bt65 lw
    At-p1 lw şu an satışda olan at44 ki arkadaşımındır devamlı kullanıyorum oda lw
    Kendi at44 üm hatsan namlulu
    Bunları devamli kullanıyorum isabet konusunda ben lw nin farkını göremedim.
    Bence lw olmuş olmamış önemli değil sattığım long da lw değildi oda gayet isabtli bir tüfekti.
    Valla umrumda değil lw olmuş olmamış

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• bu konu ne kadar uzarsa uzasın son sözü söyleyecekler LW ve Hatsan namluları aynı koşullarda karşılaştırıp kullananlar olacak. bu da tam olarak mümkün değildir çünkü her namlunun sevdiği pelletten tutun da o namluların entegre olduğu tüfeğin şarjörüydü tetiğiydi oringiydi standart basıncıydı hep değişken olacağından sağlıklı karşılaştırma da olmayacaktır. fakat ne kadar çok karşılaştırma sergilenirse ortak bir kanaat getirebiliriz. isabetleri aynı ise de LW namluya fazla para kaçırmaya gerek yok. Daha kaliteli olup da daha uzun yıllar gitse ne olacak en kalitesiz tüfeğin namlusunu bile kim eskitebilmiş yivlerini aşındırabilmiş ömrü hayatında. !

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• Yıllarca yüzey kalitesi husunda çalışmalar yapmış, bu konuda otomotivin önde gelen bir firmasına yön vermiş biri olarak iki namlu arasındaki gözlemim şudur.
    İki namluyu yan yana koyun.
    Namluları ışığa doğru tutun. (Gözle yakın açı yüzey kontrolü yapacağız )
    Yaklaşık 20 derecelik açı ile namlu dış düzlemselliğine bakın.
    Tek gördüğüm fark, LW lerin dış honlama operasyonlarının daha başarılı olduğudur.
    Hatsan namlular, balans ve yiv setti konusunda önemli bir başarıya imza atsa da, dış düzlemsellik benim için LW namlu tercihimdeki en büyük neden olmuştur.