Hatsan Pcp Hava Tüpleri Hakkında Bilgisi Olan.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Forumda bir abinin yazdığı yaziyı okudum, verdigi bilgi kafamı kurcaladı ve sizlerin bilginize ihtiyacım olduğunu düşündüm.
    Abimizin verdigi bilgide '' Test basıncı işletme basıncının 1.5 katı olmalıdır. Yani 200 bar basılacaksa, 300 bara test edilmiş olmalıdır '' diyor
    Hatsan pcp tüfeklerimizin en fazla 200 barda kullanılması gerektiğini biliyoruz.
    Peki Hatsan pcp hava tüplerimiz kaç bar test basıncına maruz kalıyor ?
    Bu pcp hava tüplerinin her birine test uygulanıyor mu ? Yada belirli bir standartı yakaladıysa 1 tane test edip 1000 tanemi sürüyorlar piyasaya.

Herkese iyi Forumlar...

• tüplerin herbiri test ediliyor.hatsanın kullandığı tüm ölçüler dişler maksimum güvenlikte.güvenlik sözkonusu olduğunda sağlam iş yaptıklarını biliyorum.

• firmalar en çokta, sattıkları ürünlerden kaynaklanacak olası kazaları önlemekten yanalar, genelde.. (istisnalar da vardır elbet)
    çünkü artık insanlar eskisi gibi değil, ağır tazminatlar v.s. firmaları tedbirli olmaya zorluyor..

• firmalar en çokta, sattıkları ürünlerden kaynaklanacak olası kazaları önlemekten yanalar, genelde.. (istisnalar da vardır elbet)
    çünkü artık insanlar eskisi gibi değil, ağır tazminatlar v.s. firmaları tedbirli olmaya zorluyor..

aynen öle

+1 :thumbup:

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• 1.5 kat olayı emniyet katsayısı ile ilgili bir durum. Can ve mal güvenliğini tehtit edebilecek unsurlar 1.5 güvenlik katsayısı ile tasarlanırlar.

En basit örneği asansörlerdir mesela Standartlara göre tasarlanan bir asansörde 1000 kg max yazıyorsa o asansör 1500 kg ile test ediliyordur yani bozulduğunda , parçalandığında insan hayatını tehlikeye sokan bir mamülse 1.5 katıyla test edilir.

Saygılarımla...

At44-10 WX Long LW + Bushnell 3-9x50 Sportsman + Webley Pompa :thumbup:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• Hatsan her tüpü tek tek test ediyor aksi bir durum olamaz zaten fabrikada bizzat gördüm 350 bar basınçta test ediliyor tüpler, bu basınçta bir gün bekletiliyor.