Pistonlular mı? Daha Güçlü CO2 'ler mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi günler herkese;
    Arkadaşlar ben bişey merak ettim bu pistonlu yani yaylı tüfeklermi yoksa co2 hava basıncıyla çalışan tüfeklermi daha güçlü?
    özelliklere bakarsak yaylılar daha güçlü özelliklere sahip, ancak co2 daha pahalı.

sizce hangisi daha iyi ve daha güçlü?

• iyi günler ;

bu 4.5 likler daha iyi atış yapar,yani hedefi tam vurur 5.5 likler hedefi tam vurmaz diye duydum.

bir tüfek alsam hangisini tercih etmem gerekir?
    4.5 likler de 5.5 likler gibi güçlümüdür?
    4.5 liklerin menzili daha yüksekmidir? (1250 fps (380 m/s) 4.5 lik bir tüfeğin 5.5 liği 1000 fps (305 m/s) 4.5 liğin daha uzağa ve etkili menzilinin daha yüksektir bence)

• isabetlilik silahın kalibresi değil kalitesine bağlıdır. ancak özellikle rüzgarlı havalarda 5.5mm pellet daha ağır olduğundan sapması daha az olur, ve uzun mesafelerde enerjisi daima 4.5mm den daha yüksektir. yine pelletin ağır olması nedeniyle 5.5mm pelletin izlediği yol daha kavisli olur, yani uzun mesafelerde daha fazla düşme yaşanır. bu nedenle silahın kalibresi-attığınız pellet-atış yaptığınız mesafeye göre sıfırlama yapılması gerekir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png