Weihrauch HW97k Grupman Başlığım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/jJR5Ym.jpg]

Rüzgar: 0 kmh
    Sıcaklık: 18C°
    Mesafe: 40 metre

Silah: Weihrauch HW97k (Stock)
    Cal: .177
    Pellet: JSB Exact 8,44 grain
    Optik: Hawke Nite Eye Digital 6-24X50
    Zoom Aralığı: 24
    Atış Sayısı:5
    Atış Şekli: Atış Masası, Çift parça Atış Yastığı Destekli Bench Rest
    Atıcı: Shooter54

CTC: 10,6mm
    Malesef yine bir flyer ım var. Ne hikmetse ya 4. Ya da 5 atışta uçuruyorum pelletlerden birini genelde
    Fırsat Buldukça Beğendiğim Gruplarımı Önümüzdeki hafta sonundan itibaren videolar ile bu başlık altında paylaşmayı düşünüyorum.
    Bu grupmanımda dikkatimi çeken bir konu atış yastıklarının destek şekli. Adem ustam sağolsun mükemmel kalitede iki parça yastık temin etmemi sağlamıştı. Hem pcp hem de yaylı tüfeğimde kullandığım bu yastık yaylı tüfeğimde bir çeşi handikapa neden oluyordu. Bunun nedeninin ön yastığın tüfeği kavrama şekli olduğunu farkettim. Zira ön yastık tüfeği 3 yönden mukemmel kavrayıp ve malesef doğal salınımı engelliyordu. Pcp tufekler icin buyuk avantaj fakat Artillery Hold geregi yaylı tüfeklerde grubu açan bir etmen.
    Çözüm basit yastığı ters çevirip düz bir destek zemini elde etmek.
    Arka destekse iyi kavramalı.
    Bu atış gününden aklimda kalanlari siz hobidaşlarımla paylaşmak istedim.

• Harika atışlar, ellerinize sağlık. 8,44 grain en sevdikleri ağırlık bu tüfeklerin. Flyer'a gelince jsb oldukça yumuşak olduğu için etek bir miktar ezilmiş olabilir. Ben biraz daha sert olduğu için hn ftt 8,44 kullanıyorum.

Bir de sorum olacak; 10,44 gr pellet denediniz mi? Denediyseniz yorumlarınız nasıl?

• Çok güzel elinize sağlık bu atış yastıkları yaylılarda cok işe yarıyormu bipod yerine kullanılırmı

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Harika atışlar, ellerinize sağlık. 8,44 grain en sevdikleri ağırlık bu tüfeklerin. Flyer'a gelince jsb oldukça yumuşak olduğu için etek bir miktar ezilmiş olabilir. Ben biraz daha sert olduğu için hn ftt 8,44 kullanıyorum.

Bir de sorum olacak; 10,44 gr pellet denediniz mi? Denediyseniz yorumlarınız nasıl?

Hocam merbaba etek olayını hatırlatmanız icin tesekkurler grupman yaparken degisik bir havaya giriyorum pek gozum gormuyor ayrintilari :)
    Bahsettiginiz agirlikta HN Baracuda kullandım. Ruzgardan daha az etkileniyor o kesin enerjisi de daha fazla ancak 8,44 un tadini ben sahsen alamadim. Ayrıca 8,44 pelleti 25 metreye sifirladiktan sonra 15 metreden 35 metreye bir dot araliginda kill zone cikariyor bu da beni daha cok tatmin eden bir etmen. 10 grain ustunde egri daha keskin.
    Tesekkur ederim. Almanlar bu tufegi musabaka icin yapmislar ama sizin ingilizi merak etmiyor degilim ikisi birbirinden guzel tufekler bana gore.

• Çok güzel elinize sağlık bu atış yastıkları yaylılarda cok işe yarıyormu bipod yerine kullanılırmı

Hocam destekli atışlarda yaylı pcp farketmeksizin çok faydalı ancak yaylılarda ön destek sadece alttan olmalı bana göre. Tabiri caizse tetiği düşürene kadar kontrol sizde tetik düştükten sonra bırakın tüfek kendi hikayesini yazsın :)

• Hocam merbaba etek olayını hatırlatmanız icin tesekkurler grupman yaparken degisik bir havaya giriyorum pek gozum gormuyor ayrintilari :)
    Bahsettiginiz agirlikta HN Baracuda kullandım. Ruzgardan daha az etkileniyor o kesin enerjisi de daha fazla ancak 8,44 un tadini ben sahsen alamadim. Ayrıca 8,44 pelleti 25 metreye sifirladiktan sonra 15 metreden 35 metreye bir dot araliginda kill zone cikariyor bu da beni daha cok tatmin eden bir etmen. 10 grain ustunde egri daha keskin.
    Tesekkur ederim. Almanlar bu tufegi musabaka icin yapmislar ama sizin ingilizi merak etmiyor degilim ikisi birbirinden guzel tufekler bana gore.

İkisi de muhteşem isabete sahip tüfekler, hangisinin daha iyi olduğu sorusunun cevabı yok. Ben Tx'i ceviz kundağa ve bear trap'e sahip olmasından ötürü tercih ettim. Keyifli ve güvenli atışlar. :thumbup:

• Maşallah gerçekten güzel olmuş. Hedef kağıdınızdaki grupmanı görmekten bende keyif aldım. Selamlar.

• Samet ellerine sağlık. Sonunda bana da aldıracaksınız şu HW97K'dan bir tane yahu.

Maşallah gerçekten güzel olmuş. Hedef kağıdınızdaki grupmanı görmekten bende keyif aldım. Selamlar.

Cem abi teşekkür ederim, kullanmadığın bir silah değil tabi de bu kez 4,5 öneririm :)

Sayın KKaya teşekkür ederim. Hoşunuza gittiyse ne mutlu

• ellerinize sağlık, hani o flyer olmasa pcp tadında bi grup olacakmış az bi gayretle..
    paylaşım için teşekkürler Hocam. :thumbup:

• ellerinize sağlık, hani o flyer olmasa pcp tadında bi grup olacakmış az bi gayretle..
    paylaşım için teşekkürler Hocam. :thumbup:

Ben tesekkur ederim hocam gercekten pcp tadinda ekstradan reg li pcp kadar stabil. Hafif tatli sert bir tepme var haliyle ama onu da dizginledikce keyif aliyor insan. Tekrar tesekkur ederim

• Hafif tatli sert bir tepme var haliyle ama onu da dizginledikce keyif aliyor insan

aslında bi tüfekteki en güzel taraf o galiba.. yaylı tüfeği özlemeye başladım sizler paylaşım yaptıkça.

• aslında bi tüfekteki en güzel taraf o galiba.. yaylı tüfeği özlemeye başladım sizler paylaşım yaptıkça.

Yani ben sahsen bu sekilde keyf aliyorum hocam. Bir kac defa pcp denemem oldu fazla harcamamak adina Hatsandan giris yaptim ancak hic model yukseltme istegim olmadi.
    Su siralar v mach kit uygulamayi dusunuyorum. Maliyeti pcpyi gecti gitti yalniz napalim hobi olsun diyoruz hep :)