optima dürbün sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün dürbün sıfırlamaya çalışırken görüntü bir anda bulanıklaştı ilk başta anlayamadım ne olduğunu daha sonra tersten dürbünün içine baktığımda vidaya benzer bir parçanın merceklerin içinde oynadığını gördüm merceğe sanki o parçadan yağ ve benzeri bişey bulaşmış gibiydi. Bu dürbünü kurtarabilirmiyim ? dürbün optima 3-9-44 dampa ayakla m125 sniper vortex in üzerinde kullanıyorum. ;( ;(

hatsan mod 125 sniper vortex+yatagun dampa+optima 3*9*44

• Optimanin azizligine ugramissiniz belli ki gecmis olsun.Durbununuz buyuk ihtimal cop olmus.Eski optima 3-9x32 durbunumun,dampayla kullandigim mod 99'da klikleri bosa donmeye baslamisti durduk yere sonra cop oldu.kuzenimin durbununu taktim.Hawke parasi biriktiriyorum su an ;şrofls;.

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Dürbün önden paralakslı model sanırsam. Mutemelen denemişsinizdir ama denemediyseniz paralaxı kontrol eder misiniz. Hem dampa hem vortex model bozulduysa üzücü..

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Dürbün önden paralakslı model sanırsam. Mutemelen denemişsinizdir ama denemediyseniz paralaxı kontrol eder misiniz. Hem dampa hem vortex model bozulduysa üzücü..

3-9x44 paralaks yok abi 3-12x44'te var

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• optimanın 9 büyütmesinde parallax yok dosstum.

12 büyütmelerde var

Haklısın simdi hatırladım. Eyvallah.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Maalesef dürbünü sessiz bir yere gömüp yenisini alın

:) güleyim mi ağlayayım mı bilemedim şimdi arkadaşla parçalıyoz ne kadar vidası varsa söktük :)

• Zamanında dampa degıl tek parca ayak 32 optımayı yaylı mod 125 imde çatır çatır kullandım asla sorun olmadı....dampa ayaklada 44 lük optima durbunu arkadasım 6 aydır nefes aldırmadan kullanıyo.... bence sorun optıma degıl üst sevıye durbunler dısındakı tum durbunlerın kalitesı optımadan çok farklı degıl,neredeyse aynı ayarda....burda bağlantıda sorun olabılır keplerin aşırı derece sıkılması veya durbunun atışlar dısında hor kullanılması,zaman zaman darbelere mahruz kalıp bunu biriktırmesı gıbı bır durum,,birde bu yatagunun tek parca ayaktan cokta fark yaratacagını dusunmuyorum,,burda sportmac dm 60 olmalı kendısı pahalı ama,dedıgım uzere arkadasın 44 luk optima durbun 6 aydır mod 125 ın uzereınde sapasaglam duruyor sportmac ile

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• dampa ayağın markası neydı acaba

yatagun marka dampa ayaktı

• bende mod 125 im le gelen optima 9*44 ve başka bi dürbün parçalamıştım malesef dürbünlerde farklı farklı sorunlar çıkabiliyor ama asıl sorun arızalı dürbünleri tamir ettirme şansı olmaması

HATSAN MOD 125 SNİPER 6.35
    HATSAN MOD 95 SAS 5.5
    ZORAKİ HP 01 ULTRA 4.5

;tufey#

• Zamanında dampa degıl tek parca ayak 32 optımayı yaylı mod 125 imde çatır çatır kullandım asla sorun olmadı....dampa ayaklada 44 lük optima durbunu arkadasım 6 aydır nefes aldırmadan kullanıyo.... bence sorun optıma degıl üst sevıye durbunler dısındakı tum durbunlerın kalitesı optımadan çok farklı degıl,neredeyse aynı ayarda....burda bağlantıda sorun olabılır keplerin aşırı derece sıkılması veya durbunun atışlar dısında hor kullanılması,zaman zaman darbelere mahruz kalıp bunu biriktırmesı gıbı bır durum,,birde bu yatagunun tek parca ayaktan cokta fark yaratacagını dusunmuyorum,,burda sportmac dm 60 olmalı kendısı pahalı ama,dedıgım uzere arkadasın 44 luk optima durbun 6 aydır mod 125 ın uzereınde sapasaglam duruyor sportmac ile

Valla hocam, aynı anda bir optimadan bir de kaliteli dürbünden baktında farkı anlıyorsun. Bushnell de bile kenarlar bulanıkken nikko nun tüm vizör alanı max büyütmede pırıl pırıl. Hem de 50x te...
    Hawke de chainpro printer çıktısını taret kapağına koyuyorsun 30 metre 17 metre tek delik, birbuçuk turda 81 metrede tek delik.
    İşte aradaki kalite ve fiyat farkı bu.
    Bir de üst düzey bir dürbün vizöründen dünyaya bir bak, swarowski mesela, dünyan değişir...

sağlam bir envanter ;)

• Geçen gün bende optimayla sıfırlama yapıyorum. 2 saat uğraştım sürekli yukarı sağ çapraza atıyor. En son tesadüfen fark ettim. L-up yazan kısımları yanlış yerlere yapıştırmışlar :)) Optima güzel dürbün ama arada işçilik hatası çıkabiliyor.

• Valla hocam, aynı anda bir optimadan bir de kaliteli dürbünden baktında farkı anlıyorsun. Bushnell de bile kenarlar bulanıkken nikko nun tüm vizör alanı max büyütmede pırıl pırıl. Hem de 50x te...
    Hawke de chainpro printer çıktısını taret kapağına koyuyorsun 30 metre 17 metre tek delik, birbuçuk turda 81 metrede tek delik.
    İşte aradaki kalite ve fiyat farkı bu.
    Bir de üst düzey bir dürbün vizöründen dünyaya bir bak, swarowski mesela, dünyan değişir...

:thumbup: Kesinlikle katılıyorum,,iyi dürbün çok başka

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Dostlar insanoğlu hep iyisini istiyor da,500 liralık tüfeğe ondan daha pahalı dürbün alıp takmakta zoruna gidiyor adamın. Aynı tüfek/dürbün bende de var, bakalım biz neler yaşayacağız. :-/

* Kral Puncher Breaker (6.35 mm) / Barska 3-12x56 IR Euro-30 Pro
    * Hatsan Factor (5.5mm) /
    T-Eagle 6-24x50

* Canik TP9 SFX Mete (9 mm) / Holosun HE407 Reddot / O-light PL Pro Fener

* Canik MC9 (9 mm) + Night Fision Sights
    * Sarsılmaz SAR9 Mete (9 mm) / Mecanik MO2 Reddot / O-light PL Mini 2 Fener

* Sarsılmaz ST9 (9 mm) / Sure fire X300 Fener

• Daha 100 atış yapmadan optima 3*9*44 dürbün artikılı saat yönünde 10-15 derece döndü. Buna yapılacak birşey varmı sizce arkadaşlar?

* Kral Puncher Breaker (6.35 mm) / Barska 3-12x56 IR Euro-30 Pro
    * Hatsan Factor (5.5mm) /
    T-Eagle 6-24x50

* Canik TP9 SFX Mete (9 mm) / Holosun HE407 Reddot / O-light PL Pro Fener

* Canik MC9 (9 mm) + Night Fision Sights
    * Sarsılmaz SAR9 Mete (9 mm) / Mecanik MO2 Reddot / O-light PL Mini 2 Fener

* Sarsılmaz ST9 (9 mm) / Sure fire X300 Fener