ZORAKİ Dipçik Çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sanatçı; bu esere 2014 yılı temmuz aylarında başlamıştır.. ''Ülkedeki malum yaz sıcaklarının en baskın olduğu bir dönemde, yağmurun az oluşunu, ve bunun nedenlerini kendi iç dünyasında keşfetmek adına yaptığı bir yolculukta denebilir aslında bu çalışmaya,..'' diye ifade etmiştir..

Üstad bu çalışmasında; özellikle bilinçsiz ağaç kesimlerine dikkat çekmeye çalışmış,
    ve dönemim en değerli kabul edilen, Ege'nin en güzel ormanlarının yavaş yavaş yok edilip, yerine yazlık diye tabir edilen kısa süreli konaklama alanları ile doldurulmasını hatırlatmak gayretinde olduğunu, daha öncede birçok kez dile getirmiştir..

Ortaya çıkan eser için; ''21. yy.'ın en önemli olmasada, kendi iç dünyasına göre değerlendirdiğinde, son derece muazzam bir eser..'' diye tanımlayan, son dönemim en modernist ve hatta tutucu, belki minimalist sanatçılarından olan I. Valibey..

Bundan sonraki çalışmaları için; ''herşey olabilir..'' diye kısa bir açıklama yapmakla yetinmiştir sadece..

Çocukluğu bir apartman katının 5.katında geçen sanatçının, bu dönemlerde 5. kattan aşağıya arkadaşlarının kafasına karpuz kabuğu atıp, sonra saklanması ile ortaya çıkan ve bugün çok popüler olan bir akımında temsilcisi olduğu düşünülür..

Zira bu eserinde de, bahsettiği gibi çarpık yapılaşmaya dikkat çeker iken;
    aynı zamanda bir tabancanın nasıl bir tüfeğe dönüştüğünü, aslında bunun ne büyük bir çelişki olduğunuda sessizce ifade etmektedir.

Zira 40*20 boyutlarındaki ender bulunan kayın ağacı üzerine yaptığı bu çalışmada, bir tabancanın nasıl tüfek gibi kullanıldığını gösterirken; eser üzerindeki çarpık kıvrımlardan da farkettiğimiz gibi.. Her fırsatta dile getirdiği çelişkiyi, tekrar gözlerimiz önüne sermiştir..
    Dipçiğin her köşesinde oval yapılar ile ne tarafa doğru gittiği belli olmayan bir çizgiyi göstererek, aynı zamanda toplumdaki çift kişilikli, saldırgan ama bunu belli etmeyen bir topluluğun olduğunada dikkat çekilmiştir..
    ve görüldüğü üzere aslolanın liyakat olduğunu hatırlatmak gibi çaresiz bir derde de düştüğü görülüyor eserin bazı bölümlerinde zaman zaman..

Son olarak sanatçı;
    ''aslında tüm bu öngörülerin ve analizlerin bir bahane olduğunu ve esas maksadının ülkede asgari ücret sınırlarında bir gelirle hayatlarını devam ettirmek zorunda kalan diğer sanatçı arkadaşlarım adına bir haykırıştan başka bişey değildir..'' de demiştir, konuşmanın bir bölümünde :) (cümleyi toparlayamadım )

Ancak herşeye rağmen ümidin kaybedilmemesini savunan sanatçı, eserin uç kısmında bu durumu düz bir hatla göstererek..İçimizdeki yaşama sevincine ve mücadele gücüne de dikkat çektiğini görüyoruz.

Kimbilir.. 8|

:D
    (ne çok şeyi kastetmiş adam, alt tarafı bi dipçik) :)

tamam hadi çok uzadı, :) vazgeçtim..
    Zoraki için bi dipçik çalıması yapmıştım Emrah arkadaşımız için, henüz bitmedi ama paylaşmak istedim..
    Teşekkürler :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Ferhat abi sen ne dirsen bilirsen

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Bu arada ''sipariş alınır diye bir not düşüle..'' ve ''herkese selam edile..'' diye belirtmemizi istemiştir..:)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Yazacak birşey bulamadım şimdi abi :) İçimden sanatçımıza başarılar dilemek geçiyor harika olmuş (yazı ve dipçik ayrı ayrı güzel olmuş.) Bu arada atıcılığa karpuz kabuğu atarak başladığınızı bilmiyordum abi gayet egzantrik bir başlangıç olmuş :) (''karpuz kabuğundan jsb'ye'' isimli yeni eserinizi merakla bekliyorum. :)

Yazıyı okurken ki hissiyatımı belirtmek istedim: Galiba birisi egede kesilen ağaçlara olan muhabbetinden ve bu duruma üzüntüsünden dolayı kendini bu kesilen ağaçlardan sanat yapmaya adamış ve bu yolda icra ettiği sanatı da ''Ağaçtan Sanata Doğru'' isimli kitabında kaleme almış. Neyse devamını da bi okuyayım. 8|

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Yazacak birşey bulamadım şimdi abi :) İçimden sanatçımıza başarılar dilemek geçiyor harika olmuş (yazı ve dipçik ayrı ayrı güzel olmuş.) Bu arada atıcılığa karpuz kabuğu atarak başladığınızı bilmiyordum abi gayet egzantrik bir başlangıç olmuş :) (''karpuz kabuğundan jsb'ye'' isimli yeni eserinizi merakla bekliyorum. :)

Yazıyı okurken ki hissiyatımı belirtmek istedim: Galiba birisi egede kesilen ağaçlara olan muhabbetinden ve bu duruma üzüntüsünden dolayı kendini bu kesilen ağaçlardan sanat yapmaya adamış ve bu yolda icra ettiği sanatı da ''Ağaçtan Sanata Doğru'' isimli kitabında kaleme almış. Neyse devamını da bi okuyayım. 8|

:) eyvallah kardeşim..
    Senin de önerin ile ''karpuz kabuğundan jsb'ye'' adlı ironik bir makale üzerinde çalışmalara tez elden başlayacağım.. :thumbup:

Ayrıca önemli bir husus olarak tüm arkadaşlarıma belirtmek isterim ki;
    bu çalışmayı beğendiysen, lütfen sanata ve sanatçıya destek için herkes 1 adet sipariş verirse sanki güzel olur.. (Sanat ticarete bu kadar da alet edilmez ki 8o )

Teşekkürler, sevgiyle..

• Ferhat hocam hem eser iyi olmuş hem de epik anlatımınız :) Keyifle okudum. Çok eski zamanlarda yaşamış bir kabilenin diliyle: şuku :)

• Ferhat hocam hem eser iyi olmuş hem de epik anlatımınız :) Keyifle okudum. Çok eski zamanlarda yaşamış bir kabilenin diliyle: şuku :)

Çok Teşekkürler Samet Hocam, bir eğitimci olarak beğenmeniz beni mutlu etti açıkçası..
    Zira itiraf edeyim, dipçikten ziyade yazıyı toparlayıp, keyifle okunabilir hale getirmeye çalışmak daha çok yordu beni :)

teşekkürler.. :thumbup:

• üstadım yazı okurken gerçekten çok güldüm. ama en fazla güldüğüm konu :D
    ''bu çalışmayı beğendiysen, lütfen sanata ve sanatçıya destek için herkes 1 adet sipariş verirse sanki güzel olur.. (Sanat ticarete bu kadar da alet edilmez ki )''
    hani varya emeğe saygı için lütfen beğenin derler ya :) seninkide buna benzemiş ama hocam beğenin der gibi sipariş verin oldu mu :D fiyatta belirtmemişsin sonrada tüfek parası kadar bi fatura çıkmasın karşımıza :) ilk sıraya yaz ama ben bi model beyenmem lazım. :)

Hatsan Mod 125 Camo
    Daisy Powerline 008 £tabanxalı$
    AT44 Tacticak Long LW
    Hill Pompa (SATILIKTIR 300TL) ;director;
    Sıradaki 6 LT Scuba ;)

• Ferhat abi valla elinden hersey geliyo maşşallah. Ellerine sağlık .

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Ferhat abi valla elinden hersey geliyo maşşallah. Ellerine sağlık .

Sen neymişsin be abi :) elinden gelmeyen iş yok maşallah... Harikulade olmuş tebrikler. :D

Teşekkür ederim arkadaşlar, bişeyler deniyorum ara sıra.
    Bu arada sormayın; bu işsizlik ufkumu genişletti, :)
    aslında insanın sınırlarının olmadığı farkettim galiba..
    ve galiba vakti zamanında makina bakım yerine güzel sanatlarda okusam da olurmuş :thumbup:

• ferhat üstadım benim at44 de bullpup kundak tasarımı (sade,hafif) çıkarsan sana zahmet fiyatını da pm atarsan sevinirim. :thumbup:

Hatsan Mod 125 Camo
    Daisy Powerline 008 £tabanxalı$
    AT44 Tacticak Long LW
    Hill Pompa (SATILIKTIR 300TL) ;director;
    Sıradaki 6 LT Scuba ;)

• Ferhat üstadım konuşturmuşsun

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• ferhat üstadım benim at44 de bullpup kundak tasarımı (sade,hafif) çıkarsan sana zahmet fiyatını da pm atarsan sevinirim. :thumbup:

eyvallah :) bu konu ile ilgili görüşelim, pm attım.

Ferhat üstadım konuşturmuşsun

Teşekkür ettim abi, eyvallah.. g;$i

• Ferhat ellerine sağlık...

Hatsan Mod 70 .22
    Zoraki Ultra Hp 01 .22
    Crosman 1077 .177
    Square 3×9_40
    Bushnell 8×32_60
    At44 Tactical .22
    At44_10 .22
    Optima 3×9_32
    Webley tri pump

Ne mutlu TÜRKÜM diyene...

• Elinize sağlık, cilalı halini de çok merak ediyorum.