İlk görüşte aşka inanır mısın? O zaman içeri:D

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Biraz once yazdim bakalim ne cevap gelecek ... Satin alacaklar ismini yazdirsin hahahah :D

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• ben önce şu bt65 şi bi öğrenim sıra ona gelene kadar yolumuz uzun baya :))

• Bunun yaninda benim bt65 uysal bir arkadas kalir sanirim :)

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• tamam bu adamlar bunu pahalıya satıyor da bizden biri bunu yapsa daha ucuz olmaz mı. Neticede fiyat bir politikadır , umumiyetle maliyete göre belirlemiyorlar.

• Arkadaşlar Amerikadaki şirketten şimdi cevap geldi .. Çok nazik ve çok hızlı olarak inanılmaz yardımsever olarak geri dönmüşler...
    İlk olarak ürünleriyle ilgilendiğim ve ürünleri hakkında güzel sözler söylediğim için teşekkür ederek başlamışlar... Mac35 dünyada birçok ülkeye ihr ettiklerini yazmışlar ve bu emailden sonra Türkiyeyi de içine eklemeyi çok
    istediklerini belirttiler.. Ama istersem bireysel olarak getirebileceğimi de belirttiler hatta USD fiyatıyla değil türk lirasına çevirip yazmışlar....Ve vergilerinin hepsini hesaplayıp türyeye hangi şartlarda geleceğini kanunlarını araştırıp bana yazmışlar...Ve şuan için getirmemde para hariç hiç bir sıkıntının olmadığını belirtmişler..
    ve tek tek vergilerle toplam fiyatı yazmışlar ..
    bunuda kopyalayıp gönderiyorum arkadaşlar ..

Total customs value (CIF): TL2763.27

This is the amount that customs values your import at

- Duty: TL88.42

- Special Consumption Tax: TL570.34

- VAT: TL513.30

Total import duty & taxes due: TL1172.06

This is the amount that needs to be paid to customs

Total landed cost: TL3935.32

This is the total cost of importing, including product, shipping, insurance and import duty & taxes

at exchange rate of 1 TRY = 0.46 USD

Sonuç olarak en son Türkiyeye 2 kartuş ile gelme fiyatı..

3935 TÜRK LİRASI.....

Hobidaşlarımıza duyurulur :) Benim birkaç yıl daha beklemem gerek :D

• Üstteki mesajımı cep telefonumdan yazdığım için devrik cümleler yazım hatalarım olduysan lütfen kusuruma bakmayın ...
    Güzel vakitler herkese :)

• 1000 dolar tüfek fiyatı+ vergi + kargo ortalama 150 dolar falan tutuyor. 1400-1500 dolar arasına mal olur kapına kadar gelmesi.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Ben firma ile bir görüşme yaptım. .30 modellerini bekliyorum. 50-60 graini ortalama 950-1000 fps ile atıcakmış.Çıkarsınlar gene bir yol buluruz:D

• alan olursa kapsüllerini yaparım kaç tane isterseniz.kendime bu silahı yapmayı zaten planlıyorum,sadece boru konusunda sıkıntım var.büyük ihtimal .22 cal yapmam gerekecek.her açıdan daha kullanışlı olur.inşallah beceririm bu işi.

• .30 ile .357 arasındaki fark nedir acaba ? Ülkemizde ikiside çok yaygın değil avantajları nedir ?

• alan olursa kapsüllerini yaparım kaç tane isterseniz.kendime bu silahı yapmayı zaten planlıyorum,sadece boru konusunda sıkıntım var.büyük ihtimal .22 cal yapmam gerekecek.her açıdan daha kullanışlı olur.inşallah beceririm bu işi.

Abi eğer yapabilecekseniz boşuna dışarıya para vermeyelim inanıyorum ki siz çok daha kaliteli ve güzeli yapabilirsiniz .. Ama nacizane bir öneri .. Böyle bir silahın .22 si değil .25 calibresi olursa tadından yenmez .. Hele birde 40 graini 1000-1100 fps ile atarsa mükemmel olur :)

• .30 daha hızlı ve uzun mesafeler için daha iyi. .357 100 grain 700 fps civarında bu nedenle oldukça yavaş.Yakın mesafe için kulllanışlı olur ancak uzun mesafeler için pekte iyi bir seçim olmaz.

• .357 dedikleri çap 9 mm oluyor zaten. .30 cal. de .300 de 7.62 mm oluyor.fx boss lar gibi.tabi çap büyüdükçe ağırlığı artırmakta daha kolay oluyor,büyük çapın bi avantajıda namludan çıkarması daha kolay oluyor.yani nasıl kolaylaşıyor;örneğin .22 için 1 birim güç gerekiyorsa, .44 için 2 birim güç gerekmiyor.1.7 birim falan gerekiyor gibi. örnek tabi bu.ha ağırlık farkına bi artısı tabiki yok.ağırlık farkını ekarte etmek ve büyük çaplardaki sürtünme katsayısını azaltarak çıkış hızını yükseltmek içinse bulletlerin silindirik kısımlarına çentikler açılıyor veya paraşüt formunda üretiliyor.

• Mustafa abinin dediklerine katılıyor benim bu söylediğim durum aynı sistemde aynı güçle yapılıcak atışlar için geçerli.

• peletleride kalıp alıp kendimiz dökeriz :P

• bi diğer faktör ise düşme,bunu her fırsatta söylemeye çalışıyorum.çap büyüdükçe düşme ivmesi artar.neden?havayla teması daha fazla olur çünkü,daha çok sürtünür havaya ve direnci daha çok düşer.ideal olan küçük çapı mümkün olduğunca ağır yapabilmektir.örneğın 30 grainlik ince mehmetlerin kurşundan değilde alüminyumdan olduğunu düşünelim.okadar uzağa uçabilirmiydi?hayır.çünkü namludan çıkana kadar basınçlı havadan yardım alıyor,ama çıktıktan çok kısa bir süre sonra artık kendi ağırlığından kaynaklanan enerjiyi kullanarak yol alıyor.olayın özü bu çerçevede.akıl yürüterek bu faktörlerin değişim gösterdiği yöne doğru başka faktörlerinde ne yönde değişebileceğini çok kolay anlayabiliriz.

• peletleride kalıp alıp kendimiz dökeriz :P

kesinlikle olmayacak bişey değil,ufkunuzu açık tutun.ve daha zevkli hale gelir atış yapmak.

• gel şunu .22 cal 40 grain yapalım.inanamazsın yapabileceğin işlere.

• gel şunu .22 cal 40 grain yapalım.inanamazsın yapabileceğin işlere.

Söylediklerinde haklısın abi düşününce 5,5 mm gerçekten uygun :) Ama o 40 grain peleti nasıl bulacağız abi ? Bildiğiğim kadarıyla 40 grainlik peletler yok .22 için ..