Hepimize cümleten geçmiş olsun. artık hobiyi artık tarihe gömeriz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Abi sonuçta lisans falan cıkarmış yani ben foruma uye olmadan lisans falan nereden haberim olacak burda öğrendim ne öğrendiysem.

• Bencede bu olaydan bişey çıkmaz. Birde üniversiteli olacak yazık!

• Allah'tan güçlü bir PCP si yokmuş demekten kendimi alamıyorum.. Bu tarz konuları iyi niyetli olarak foruma taşıyoruz fakat bu haberleri foruma taşımak, altında yorumlar yazmak belki hobiye bu istisna olaydan daha fazla zarar veriyor. Sonuçta gündem olmamış bir haberi birlikte popülerleştiriyoruz.

• Başlığı okuyunca kesin biri havalı silahla yaralandı hatta öldürüldü diye düşündüm. Çok şükür durum bu kadar vahim değilmiş. Ama üniversite öğrencisi lisanslı atıcı da bunu yapıyorsa bu hobi her halükarda çok uzun ömürlü olmayacak.

• dış mihrakların işi:) hobiyi elimizden alırlarsa, biz hayatta neyi 12 den vuracağızda başarıyı tadacağız :):)

• Biz gene vururuz be üstadım taş damı yok.
    Durmak yok atışa devam

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Diploma insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik baki kalır. Başka da bir şey demiyorum...

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Tarihe gömülmesinden bahsedilen bu şey bir sevdadır bana göre, ve bu anlamda insan yüreğinden çıkarıp atmadığı müddetçe, başka yere gömülmesi mümkün değildir,
    bi ihtimal şartlar değişir v.s., ama dikene katlanmak da sevdadandır ya, hiçbişey olmaz ;)

Sonra kalbur üstü bir hobi olur bence, yani maddi anlamda değil yanlış anlamayın; gerçekten gönül verenler kalır, öylesine takılanlar çeker gider... Yani tam olması gerektiği gibi olur belki, gerçekten emek verenler,sevenler, isteyenler,..arada belki zaiyatlar olur muhtemelen, keşke kalsa dediklerimiz..

Ama hobi sınıf atlar dediğiniz gibi olursa, mahalle çocuğunun elinde havalı görmemek gibi avantajları olur, bilinçsiz kullanıcılar bertaraf edilmiş olur, ciddi anlamda olumlu bir şekilde kulüpleşmeye bile götürebilir belki bu süreç bizleri, nerden baktığımızla alakalı ve ne istediğimizle...

Ve bence korktuklarımızın arkasında ise hiç tahmin edemiyeceğimiz kadar güzel şeyler olabilir, şayet dediğiniz gibi olursa..

kimbilir..

• Ferhat üstadım ben hernekadar eşitci , kast ve sınıf sistemine karşı olsamda. Bu dediklerine katılıyorum. Burda bir sınıf sistemi koymak lazım. Ancak bu kast sistemini kişinin ekonomik durumu değil ,insanlığı zekası ve ahlağı belirlemesi lazım. Belli bir olgunluğa ulaşmamış insanların bu hobiye girmemesi lazım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• elbette kastettiğim sınıf kavramının maddiyat ile alakalı olmadığını, sizin dediğiniz gibi ahlakla yoğrulmuş bilinçli bir kullanıcı kitlesi olarak düşünmüştüm..

• Biliyorum Ferhat onu kasteddiğini bende ilave edeyim dedim .

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• atıcılık bir sünnettir...saçma sapan yasaklar getirmek ayrıca askerliğini yapmış Türk gencine bir hakaret sayılır...
    yetkililer; ruhsatsız silahların peşine düşün :)

• aslında toplumdaki herhangi bir konuyla ilgili kurallar bilinçli kullanıcıların, o konudaki çalışmalarına devam etmesini engellemek değil;
    aksine olayı-konuyu tümden yasaklamak yerine bilinçsiz kullanıcıları kontrol altında tutacak yaptırımlar olarak görülmelidir..

Yoksa tümden kaldırılabilecek bir konu varsa buda yapılabilir, hukukçu değilim ama, ben kimsenin kimseye acı çektirmek,sıkıntı vermek için kurallar çıkaracağını düşünmüyorum..

Aksine o işle meşgul olanların, aynı iş suistimal edenlere rağmen, bu işi hakikaten önemseyenlerin meşguliyetlerine devam etmelerine izin verecek bahane aramaktır belki bu tür kurallar, tam ifade edemedim belki ama siz anlamışsınızdır..

Yani 3-5 kişiden ötürü tümden yasaklamak yerine, 3-5 kişiye rağmen- ve onlardan dolayı sınıları belirlenmiş bir meşguliyet oluşturmaktır..

Yoksa baştada dediğim gibi, ben hiçbir kanun koyucunun; '' yavv bu adamlar bu hobiden-bu işten çok keyif alıyorlar, ben ise mutsuzum.. o zaman onların da şu mutluluğunu elinden alayım.. '' zihniyetine sahip olacağını zannetmiyorum..

Keşke onların arasında da bu hobi ile meşgul olan biri olsa da, daha doğru bir şekilde yönlendirebilse süreci..
    Burada sivil toplum kuruluşları devreye girer herhalde, bu konu ile alakalı bir topluluk, bu konudan yeterince haberdar olmadığını düşündüğü kanun koyucuları gerektiği gibi aydınlatmak adına ve yanlış kararlar verilmesini engellemek için çalışmalar yapabilir..

• Burada üniversite öğrencisi arkadaş silahını alana kadar haklıyı savunmuş ve bana göre o ana kadar haklıymış da. Trafik magandası olan arkadaş Allah'tan silah konusunda magandalık yapmamış ve öğrenci arkadaş belki de canından olmamış. Trafik konusunda maalesef çok ama çok gerideyiz şöyle ki yaya geçidinden geçerken araba çarpsa "ne işin var yolda araba geliyo görmedin mi" diye dayak yeme ihtimali bile doğuyor ülkemizde (bizim araba kullanış ve trafik durumumuza Mısır, Fas, Tunus, Benin gibi ülkelerde denk geldim). Ters yol, sokak arasında hız ve hele hele döner kavşak geçişini hiç söylemek bile istemiyorum. Araba alıyoruz trafiğe çıkıyoruz kurallara uymuyoruz, silah alıyoruz yine kurallara uymuyoruz abartı işlere imza atıyoruz bilinçsizce kullanıyoruz. Askerde G3'ler dağıtıldığında takımınızdan mutlaka birileri birilerine boş silahı doğrultmuş ve şakalaşmıştır eminim. Bizde oldu, tüm uyarılara rağmen tekrar edenler de oldu. Bizlerde bir problem var sanırım. Suçu artık nereye çekerse, ister eğitim sistemine çekilir ister ana-baba bilgisizliğine, ister çocukların kahramanı olan uzun pardösülü tv dizilerine.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#