ANKARA 2014 Field Target Türkiye Şampiyonası Ön Bilgilendirme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Diyeceklerimin bu konu ve bu yapılması planlanan yarışma ile alakası yok..

12 fpe olması lazım gelen bir kural.. ok. madem uluslararası arenada by gösterecekarkadaşlarımız olacak, elbette bu anlamda hazır olmaları gerekiyor..

ama burada, bu forumda bildiğim kadarı ile bu konuda sıkıntı var, ekipmanlar hazır değil ve belki çok uzun süre tam anlamıyla olmayacak

kaliteyi yükselttik tamam, ama ben halen derim ki, yine böyle büyük organizasyonlar olsun,
    şu an imkanı olmayan ama bu hobiye aşık arkadaşlarımızda mevcut imkanları ile bu hazza ortak olsunlar.. Kimse uzaktan seyretmek zorunda kalmasın..
    çok güçlü değil ama 12 fpe nin üzerinde kalan silahları ile yine bugüne kadar hazırlanan mevcut sistem devam etsin..

hedefler dendi mesela, aklıma gelen bir fikir, yarışmacılardan katılım içn cüz-i bir bedel alınabilir..
    ama bu hobide olup, gerçek ft müsabakalarına adeta oyuncu hazırlar nitelikte bir alt takım gibi ara organizasyonlarda olsa güzel olur.

yoksa herkesten bir 4,5 mm müsabaka tüfeği almasını beklemek çok mantıklı olmaz herhalde..
    zaman içersinde kendini geliştirdikçe, ve eğer artık tamam derse o kişi bütün imkanlarını zorlayıp müsabaka tüfeğinin en iyisini zaten kimsye haber vermeden alacaktır bile..

ve 12fpe sınırını ilk savunan yine o başlangıçta ft hedeflerine 12 fpe üzeri atışlar yapan kendisi olacaktır..
    Tıpkı sizlerin dün yaşadıklarınız gibi,..

nasıl ki zaman içersinde kendinizi rast gele tüfeler ile geliştirdiniz.. ama bugün artık bu işin güçlü tüfekle ''bsr'' hocamın dediği gibi çok kolay olduğunu gördünüz ve hem keyif alamadınız, hem uluslar arası arenada yer ednimek istemeniz gibi..

Buraya yazıyorum ama konu elbette sadece sizlerle alakalı değil;
    bu hobiye gönül vermiş ve bir takım oluşturmuş bu hobinin içindeki bütün topluluklara diyorum diyeceğimi..

kimsede yanlış anlamasın hemen ;)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• ve 12fpe sınırını ilk savunan yine o başlangıçta ft hedeflerine 12 fpe üzeri atışlar yapan kendisi olacaktır..
    Tıpkı sizlerin dün yaşadıklarınız gibi,..

bu yüzden kimseye çok görmeyin lütfen..

Herkese hayırlı akşamlar.. g;$i

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Abilerim arkadaşlarım çok yanlış düşünüyorsunuz.Burada kimse katılmamak için bahanesi falan değil!
    Ben Hatsan mod 125 i borçla aldım.Bu hobiye gönül verdim.12 fpe ye göre benim havalım biraz kaslı kalıyor.Öğrenci bir insanım gelir kaynağım yok!Bana bu konuda destek olacak bir babamda yok!Ona görede bu fiyatlar çok uçuk geliyor.Bir Ft yarışması için ayrı bir havalı alacak durumumda yok.Konuyu gördüğümde hobiden soğuma derecesine geldim.Siz insanları teşvik etmek yerine böyle kısıtlamalar getiriyorsunuz, daha doğrusu Avrupa standartları.Bu konuda ayrı bir başlık altında pcp ve yaylı olmak üzere iki sınıfa ayrılmış,güç kısıtlaması olmayan bir yarışma görmeyi çok isterim.Yanlış bir şey söylediysem özür dilerim.Sadece aklımdan geçenleri aktarmak istedim
    Saygılar...

Hatsan mod 125 th 22 cal.
    Hatsan mod 125 th camo 22 cal.
    Stoeger x20 22 cal.
    Zoraki Hp 01 Ultra 177 cal.
    Optima 3x9x40 E
    ;tacli#

• Degerli arkadasim bu kisitlama sizi neden hobiden soguttu anlamadim ? Sogutmasinda zaten , hali hazirda kendini bilmez güç sevdalilari yüzünden ülkemizde havali ithalati 7,5 joul le kisitlandi bile , hicbirimizin bu hobiye başladiginda binlerce liralik ekipmanlari yoktu , her sey zamanla olur , sen mod 125 inle bol bol atis yap , kendini gelistir , onu satar üzerine ufak tefek eklemeler yaparak her geçen gün daha iyi ekipmana sahip olursun , bir is sahibi olup maaş almaya başladigin zaman daha iyilerini alirsin. Ayrica ft yi çok parasi olan yapacak diye birsey yok 500 tl lik ekipmanlada ft yapilir 20000 liralik ekipmanlada ft yapilir. Mutlaka arasinda farklar var , ama maksat bu isin keyfini almaksa ekipman o zaman ikinci planda kalir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Bizler gelmek isteyen fakat ekipmanı uyumlu olmayan arkadaşlarımızla kendi tüfeklerimizi paylaşmaya hazırız.Yeterki gönüller bir olsun :thumbup:

• Bizler gelmek isteyen fakat ekipmanı uyumlu olmayan arkadaşlarımızla kendi tüfeklerimizi paylaşmaya hazırız.Yeterki gönüller bir olsun :thumbup:

Abi akşam akşam duygulandım vallaha ;( .Keşke sizin gibi düşünen abilerimiz üstadlarımız olsa.

Hatsan mod 125 th 22 cal.
    Hatsan mod 125 th camo 22 cal.
    Stoeger x20 22 cal.
    Zoraki Hp 01 Ultra 177 cal.
    Optima 3x9x40 E
    ;tacli#

• Abi akşam akşam duygulandım vallaha ;( .Keşke sizin gibi düşünen abilerimiz üstadlarımız olsa.

Tekrar etmek gerekirse biz kimsenin hobiden soğumasını istemiyoruz.Aksine doğru yapılmasını ve gelişmesini istiyoruz.Bunun yoluda ekipmanları görüp,deneyip ve nedemek istediğimizi anlamaktan geçer ;)

• Konuyu basından beri takip ediyorum kamera şakası gibi bir durum var.bende maddeler halinde tekrar bir izahat yapma ihtiyaci duydum
    1-havali silah genel bir terimdir.tüm havali silahlari ayni amac icin kullanmak mumkun olmadigi icin degisik kalibrelerde ve degisik guclerde uretilmistir.
    2-ft sporuda 12 fpe guc sinirlamasi kurali olan bir oyundur.imkani olan katilir olmayana yardimci olmaya hepimiz gonulluyuz.
    3- ben bir top alayim onla hem basket,hem futbol,hem voleybol,hem tenis oynayayim diye bir şekil yoktur olamazda zaten.
    4-sumatra,evanix vs gibi yüksek güçteki tüfeklerin kullanılabildigi bir yarismada muhalif arkadaslar düzenlesin bizde gelip hem izleyelim hemde nasıl oldugunu ögrenelim.
    5-bazi arkadaslarin yorumlarini okuyunca yarışma kurallarını bile okumadığı açıkca belli oluyor(yarismacilar katki payi ödesin gibi)bu kadar elestiriyi yapan insanin yarisma kurallarini bile okumamasi da ayri bir ironi.
    6- zaten kimsenin havalı silahı olan herkes yarismaya katilacak diye bir zorlamasi yoktur.geleninde gelmeyeninde başımızın üzerinde yeri var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

steyr challenge
    cricket 6.35

• airgunturk, ne ft formu, ne de benim gibi dağda taşta dolaşıp cevizlere,kozalaklara, çakıl taşlarına atış yapıp kovboyculuk oynayanların formu. Bu forum hangi şekilde olursa olsun havalı silah sevenlerin formu.

Tarzlarımız ne kadar farklı olur ise olsun ortak yönümüz olan bu havalı sevgisi hep aynı kalacaktır. Fakat İletişimin, dünya ile temasın bu kadar arttığı bir zamanda biz bize kalalım diyemeyiz.

Elbette bazı arkadaşlar farklı kulvarları deneyecek, uluslararası alanlarda boy göstermek isteyeceklerdir. Bunun için de kurallar ne ise o olacaktır. 35 yıldır ateşli ve havalı silah atıcısı olarak ft yarışmalarına katılmak aklımın ucundan bile geçmiyor. Beni heyecanlandıran bir tarz değil.

Ama ben böyle düşünüyorum diye ft değersizleşmez. Kendi tercihlerimizi birbirimize dayatmadığımız sürece hiç bir sorun yok. Geniş envanterlerine rağmen joul sınırlamasına takılan arkadaşlar da eminim bu sorunu bir şekilde aşacaklardır. Hobiye yeni başlayan genç arkadaşlarda, şayet ft hedefinde iseler, şimdiden envanterlerinde bu tarza öncelik vermeye başlamalılar.

• Abilerim arkadaşlarım çok yanlış düşünüyorsunuz.Burada kimse katılmamak için bahanesi falan değil!
    Ben Hatsan mod 125 i borçla aldım.Bu hobiye gönül verdim.12 fpe ye göre benim havalım biraz kaslı kalıyor.Öğrenci bir insanım gelir kaynağım yok!Bana bu konuda destek olacak bir babamda yok!Ona görede bu fiyatlar çok uçuk geliyor.Bir Ft yarışması için ayrı bir havalı alacak durumumda yok.Konuyu gördüğümde hobiden soğuma derecesine geldim.Siz insanları teşvik etmek yerine böyle kısıtlamalar getiriyorsunuz, daha doğrusu Avrupa standartları.Bu konuda ayrı bir başlık altında pcp ve yaylı olmak üzere iki sınıfa ayrılmış,güç kısıtlaması olmayan bir yarışma görmeyi çok isterim.Yanlış bir şey söylediysem özür dilerim.Sadece aklımdan geçenleri aktarmak istedim
    Saygılar...

arkadaşım mod 125 alıcagına o zaman biraz daha biriktirip 600-700 tl ye at 44 4.5mm alırsın 12 fpe düşürürsün ve yarısmaya katılırsın hem güc sevdası olup hemde ft ye katılcam diye birşey sacmalık olur aldıgın silah 400 tl buna dampa ayak aldıgını varsayıyorum 500 tl yapar ki almadıgın ise dürbün yakın zamanda elinde kalıcak üstüne 200 tl daha koysan max set halinde at 44 alırsın 2. el olarak hiç birimiz bu hobiye baslarken 1000-2000 tl lik silahlarla baslamadık bu hobiyi yaklasık 2 yıldır yapıyorum ancak 1 sene sonrasında hayallerimdeki tüfeğe kavuştum yeterki güç manyaklıgından vazgecin...

erhan abi bence ciddi olarak evanix bt sumatra gibi yarısmalar düzenlenirse ilk atıcıdan sonraki hedeflerin halini merak ediyorum ft mi olur yoksa penetrating yarısınamı dönecek merak ediyorum kişi başı 100 hedef kullanmak gerekir öyle bir yarısma olursa

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• cevap vermeyeceğim dedim ama
    "arkadaşım mod 125 alıcagına o zaman biraz daha biriktirip 600-700 tl ye at 44 4.5mm alırsın 12 fpe düşürürsün ve yarısmaya katılırsın hem güc sevdası olup hemde ft ye katılcam diye birşey sacmalık olur aldıgın silah 400 tl buna dampa ayak aldıgını varsayıyorum 500 tl yapar ki almadıgın ise dürbün yakın zamanda elinde kalıcak üstüne 200 tl daha koysan max set halinde at 44 alırsın 2. el olarak hiç birimiz bu hobiye baslarken 1000-2000 tl lik silahlarla baslamadık bu hobiyi yaklasık 2 yıldır yapıyorum ancak 1 sene sonrasında hayallerimdeki tüfeğe kavuştum yeterki güç manyaklıgından vazgecin..."
    moltak dostum güç manyaklığı derken???
    benim envantere bir baktım alınmam gerekiyormu bu lafa sence???

br düzenlenir hedeflerde karton olur hedefte kırılmaz kalplerde koyarsın hedefi 70 metreye atrsın , gidersin bakar getirirsin ne vurduğun belli olur .
    ister 12fpe ile atrsın ister 30 ister 50

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• cevap vermeyeceğim dedim ama
    "arkadaşım mod 125 alıcagına o zaman biraz daha biriktirip 600-700 tl ye at 44 4.5mm alırsın 12 fpe düşürürsün ve yarısmaya katılırsın hem güc sevdası olup hemde ft ye katılcam diye birşey sacmalık olur aldıgın silah 400 tl buna dampa ayak aldıgını varsayıyorum 500 tl yapar ki almadıgın ise dürbün yakın zamanda elinde kalıcak üstüne 200 tl daha koysan max set halinde at 44 alırsın 2. el olarak hiç birimiz bu hobiye baslarken 1000-2000 tl lik silahlarla baslamadık bu hobiyi yaklasık 2 yıldır yapıyorum ancak 1 sene sonrasında hayallerimdeki tüfeğe kavuştum yeterki güç manyaklıgından vazgecin..."
    moltak dostum güç manyaklığı derken???
    benim envantere bir baktım alınmam gerekiyormu bu lafa sence???

hocam güc manyaklıgından kastetdiğim hem ft yapmak istiyor hemde ft dısı tüfekler edinmeleri sadece uzak mesafe ve tahribat için alınan bir tüfekle ft yarısmasına katılmak istemesi sacmalık siz uzak mesafe ve tahribat seviyorsunuz bunun forumda heran dile getirdiniz ama gelipte daha hobiye baslayalı 6 ay olmamış bir insanın bu hobiye gönül verdim ama hemen ft ye katılmak istiyorum demesini sacma buldugum için daha isabetli tüfekleri secmelerini istiyorum insanların baslangıc itibari ile

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• İki yıldır A takımı olarak Ft yarışması düzenliyoruz, ikisindede parkur hazırlamada görev aldım. Bu üçüncüsündede öyle olacak ve aynı şekilde bu yarışmadada net bir hafta vakit ayıracağım bu işe.

Geçen senelerde düzenlenen diğer yarışmalarda hedeflerle uğraşanlar ne demek istediğimi çok iyi anlarlar, istendiği kadar uğraşılsın 30fpe tüfekle 12fpe tüfek aynı hedeflerle yarıştırılamaz. Hedefi ayarlayıp 30 fpe silahla merkezi dışına atarak düşmeyecek hale getiriyorsunuz, bu kez 12fpe silah merkezden düşüremiyor.

Kaldıki güçlü silahta hedeflerde önemli değişiklikler yapmak gerekiyor ve atış eğrisi dolayısıyla hedef mesafelerini uzatmak gerekiyor ki bunun adı artık field target olmuyor.

Birileri özveriyle bu disiplin dışında yarışmalar düzenlerse seve seve katılırım ama benim için FT'nin yeri her zaman ayrı olur.

Emin bey, yarışmaya silah ayarlamakla uğraşmayın isterseniz. Önceden bildirildiği takdirde ortak ekipman kullanımına müsade var yarışmada. Bir hammerli tüfeğim var birlikte kullanabiliriz.

Ömer bey, forumlarda yazışıyoruz, yüzyüze görüşme fırsatımız olmadı bir türlü. Yarışmayı tertipleyeceğimiz yeri biz çok beğendik, bir haftasonu vakit geçirmek için güzel bir yer. Sizi ve Hit takımından arkadaşlarıda görmek istiyoruz aramızda. Silahınız güç sınırına uymuyorsa belirttiğim gibi, bildirirseniz ortak ekipman kullanımı yapılabilir, benim silahımı kullanabilirsiniz.

• merhaba arkadaşlar bu yarışmaya katılmayacaksam tek sebebi 4.5 tüfek alamadıgımdan sorun tüfekyok bayilerde yinede takımla gelmeye çalışacam gelemesemde tüm katılım yapan arkadaşlara şimdiden başarılar önemli olan yarışmanın keyfini çıkarmak ve dos kalmak saygılar

STERY LG 110FT.177
    AA 510 /5.5
    Nikko-Stirling Diamond 10-50x60
    hawke 6+24x56 sr pro
    scuba ikiadet

• Dostum iş garip noktalara vardı. ben baştan derdimi anlatayım çünkü olmadık şeyler anlaşılıyor.
    Benim anlatmak istediğim belki ütopik olabilir. bazı arkadaşların özellikle çıkışları oldukça sert oluyor onlara cevap vermeyeceğim.
    Dünya standartı 12 fpe tamam kabul , buna geçiş yapılacak tamam onada kabul .
    ama şunu unutmamak lazım pek çok arkadaşımız bu yarışmaya katılmak istiyor ancak. ellerindeki tüfekler fazla kaçıyor yani bu geçiş daha yumuşak olabilirdi demek istiyorum bu yarışmada hem hazır olanlar ft yapabilir hazır olmayanlarada 70 metrelik parkurlarda br yaptırılabilirdi. bunu demek istiyorum ozaman ftye girecekler normal hedefe uygun tüfekle atarken br ye girecekler uzun mesafeye uygun tüfekle atarlar herkes daha memnun ve kaynaşmış olabilirdi. tabi yarışma hazırlamak zor bir olay bende Adanadaki yarışmada bizzat hizmet verdim.
    benim anlatmak istediğim öncelikle budur. herkesin tarzı farklı . Sadece ben güç snırlamasını öğrendikten sonra 2 tüfeğimi pert ettim ikisininde namluları kesildi havşaları açıldı ancak hala istediğim gibi değil, zorakiler de kasaları pert oldu. onlarda tam istediğim gibi değil şimdi maddi durumda uygun olmadığından gözüme baikal m 512 mag ı kestirdm onuda ancak 9 unda alabileceğim oda elime 13 nde yada 15 nde geçecek yani bana antreman yapacak az bir zaman kalacak. bu kadar çaba panik olma bir anda güç sınırlamasını görünce oldu (oysaki yarışma tüfeğim ve yedek tüfeğim zaten belli idi mod54, mod52) bunu sadece ben son bir haftada yaşadım büyük ihtimal bunu ve buna benzer durumları yaşayan pek çok arkadaşımız vardır. yada 3-4 kişi bir tüfekle katılabilecek arkadaşlarımızda vardır. ben bunu demek istiyorum. Tüfeklerimizi veririz konusu takdire şayan gerçekten güzel bir davranış takdir ediyorum ancak alışık olmadığın antreman yapmadığın ve tanımadığın bir silahla ne kadar başarılı olunabilirki???

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Adem usta evet bu aralar firmalar ithalat sıkıntısı yaşıyor, 4.5 silahlarda pek seçenek kalmamış.

Yalnız hatırlatmak isterim; s510'larda güç ayar vidası gücü 12fpe altına ayarlayabiliyor, onunla katılabilirsin.

• Sayin; Zetax, Emre74, Levent., SerdarHavsut, EFELERİN EFESİ, Erhan Ay...
    Bundan 3-4 ay once bir dukkanda pcp tufekleri gorup, bunlarla davşan vurulur mu? :) diyerek tanistim havalilarla. Eve geldim internette forumunuzu gordum. Sorarak okuyarak vs. bircok sey ogrendim hepnizden. Forum sayesinde yeni bir hobi zevk alani edindim. Kendimi zorlayarakta olsa, yarismaya katilmayacakta olsam mutlaka yarismaya gelecegim. Forumda ki bircok kisiyi okuyarak sevdim, kendime arkadasim olarak gordum. Zaten gelme amacim tamamen sizlerle tanismak, birseyler ogrenmek olacak.
    Ne yazik ki yazi dili dolayisiyla, kendimizi mimikler olamadan ifade etmeye calisirken yanlis anlasilmalar ve sertlesen cumleler oluyor. Lutfen hicbiriniz birbirinize kirilmayiniz, hepberaber orada olalim. Eminim ki ayni mekanda konusuluyor olsa bu yanlis anlamalarin hicbiri olmaz. 3 ayda gordum ki forumda ki herkes bu hobiye bir sekilde gonul vermis. Kimse kimsenin emegini kucumsemiyor, kimse kimsenin zevkini engellemek istemiyor.
    Haddimi asarak konuya dahil olduysam kusura bakmayin, bence artik konunun ozune donme vaktidir.
    Hepinizle Ankarada gorusmek tanismak dilegiyle...

• Konuyu basından beri takip ediyorum kamera şakası gibi bir durum var.bende maddeler halinde tekrar bir izahat yapma ihtiyaci duydum
    1-havali silah genel bir terimdir.tüm havali silahlari ayni amac icin kullanmak mumkun olmadigi icin degisik kalibrelerde ve degisik guclerde uretilmistir.
    2-ft sporuda 12 fpe guc sinirlamasi kurali olan bir oyundur.imkani olan katilir olmayana yardimci olmaya hepimiz gonulluyuz.
    3- ben bir top alayim onla hem basket,hem futbol,hem voleybol,hem tenis oynayayim diye bir şekil yoktur olamazda zaten.

nasıl yani kamera şakası derken.. estagfurullah hocam sizin kadar olamayız biz desem, buda ayrı bir terbiyesizlik olur..
    demiyeceğim.. Çünkü sizinle tek bir muhabbetim olmamasına rağmen seviyorum sizi..
    keşke sizde demeseydiniz, seviyeyi düşürmeseydiniz...

Bumudur yani benim son yazdığım mesajdan çıkardığınız ve sonrasında yazma gereği hissettiğiniz yazı..

Ya başından beri tek bir kötü kelime etmemeye gayret etmişken, son mesajımda ise en güzel dille konuyu kapatmaya gayret etmişken, bumudur yani yazılacak mesaj..
    yazık..

Sonra sizin şu 2. ve 3. maddeye göre Karagöl FT'ye katılan arkadaşlarımız, yada o yarışmayı organize etmeye çalışanlar tek bir top alıp; hem futbol hem basketbol oynamaya çalışan insanlarmı size göre, bunumu demek istediniz, tıpkı bize demek istediğiniz gibi..

yani şu aşağıdaki resimde adı olanlar size göre futbol topuyla basketbol oynamış insanlarmı, yoksa an itibari ile mecburiyetten o ekipmanları kullanmış insanlarmı?

hayır; bence değiller.. O gün itibari ile ellerinde o ekipmanlar vardı.. o yüzden onlarla katıldılar..

Ki ben 12fte sınırı olmasın da demedim, sadece insanların tıpkı sizler gibi, vakti zamanında henüz bu spor için ellerinde uygun ekipman yok ikende bu branşta aktivitelere katılacakları kadar daha, sınırın başka yarışmalarda genişletilmesini önerdim..

ama emin olun kamera şakası değildi..

''tuhaf, madem bu kadar özel bir konu neden böyle genel bir yerde paylaşıyorsunuz, sadece fikrimizi beyan ettik, bumudur suçumuz.. geriye dönün ne yazmışım..öyleyse daha bakmam bile sizin yazdıklarınıza, ne gereği var.. ve mümkünse sizde özelden duyurun o zaman, kazara gözümüz çarpar görürüz.. ''
    bende böylemi çarpıtayım sizin yazdıklarınızı öyleyse..

ki ben Togay benim silahı almak istediydi de, sonra durumunu öğrendim al göndereyim kullan sonra geri verirsin dedim, bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum..
    ama bu çözüm değil ki bana göre..
    İşte bu yüzden sonrakiler için az daha genişletilmiş öyle bir öneride (hatada) bulunmuştum, en azından sizinde dediğiniz gibi gönüller bir olurdu..

rahatsızlık verdiğim herkesten özür dilerim..

ve şu kendini bilmez güç delisi muhabbetlerinide bırakın bence.. lütfen kendinize ve arkadaşlarınızın imzalarına bakın önce..

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Bu muhabbetin sonu hicbir yere gitmez.Guclu tufekle FT olmuyor! Ayni yarismanin icinde ayri kulvar yada BR de olmaz cunku buna ne maddi ne manevi nede zaman olarak takimlarin gucu yetmez.Oyuzden katilmak isteyenler icin yer,mekan sartlar belli.Yada sizde duzenlersiniz bir yarisma gelir seve seve atariz.Isi daha fazla kisisellestirmeye kisilei hedef haline getirmeye gerek yok!!!
    (Yazima illa cevap verme ihtiyaci duymayin,dedigim gibi cozum uretin,bir yarismada sizler duzenleyin!!!)

• Hadi uzatmıyım diye cevap yazmadım hiç bir yazıya ki, daha önceden oluşan bir gerginliğin de tamamen şahsıma yönlendirildiği apaçık ortada şu an...
    ama bu mesajda direkt özel ismim geçtiğinden yanıtlamak zorundayım
    ben belki sizler kadar eski değilim bu alanda ama şimdiye kadar iki sadece karagöl yarışması geçti onda da tepkisel olaylar yaşandı. Bu ikinci yarışma benim haberim olan...
    yani diyenler var ya gel elini taşın altına koy bilmem ne yap sonra konuş şeklinde... İzin verirseniz geleceğiz de her seferinde bir şey çıkıyor bir türlü gelemiyoruz yeniler olarak.
    deneyimsiz bir katılımćı olarak sorunumuz hobi olayının çok kısa sürede ciddi sportif şekle dönmesi, bu ister istemez acemilerin çekinmesine neden oluyor, hele hele yukarıda deneyimli bazı arkadaşların kullandığı bazı kelimelere bakınca çekinceden başka hisler uyanıyor insanın içinde ama bu gerginliğin nedenini de bilmiyorum. Herhalde daha eskiden kalan sorunlar var insanlar arasında, açıkçası bu sorunlar da zerre kadar umurumda değil.
    dedim ya ben hobiciyim arkadaşlarım, bu nedenle ben kimseye saldırmaz ve sadece bir konu hakkında görüşlerimi ortaya koyarken sanki düzenleyiciler hakkında birşey demişim gibi saldırılmasını kabul edemem. Mesajlarımı bir daha okuyun sonra saldırın,
    neyse,bazı kelimeleri ilgili arkadaşlarımın gençliğinin getirdiği ataklık olarak kabul ediyor ve unutuyorum,
    yukarıda yazılanlar içinde tatminkar ve anlamlı bulduğum iki mesaj Togay arkadaş ve BSR arkadaşın mesajlarıdır, zaman ayırıp merakımı giderdikleri için teşekkür ederim
    ha bu arada işlerimi ayarlayabilirsem yarışmaya da mutlaka geleceğim, tanışmak isterim Yasin.

sağlam bir envanter ;)