AT-44 LONG LW REGÜLATÖR SONRASI KRONO KARŞILAŞTIRMASI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • regülatör ayarı 130 bar.dolum 200 bar.pellet 18grn jsb.

-870-874-883-879-874-879-877-878-878-875
    -er-872-er-877-874-error-875-880-882-876
    -868-881-870-869-876-870-874-878-875-867
    -866-877-872-889-879-882-883-876-875-880
    -881-883-869-870-874-kalan hava 120 bar 867-867-874-864....
    daha profesyonel tüfeklerde bu hız farkları 6 fps e kadar düşük çıkarken.hatsan pcp lerde 12 fps in altında olduğuna şimdiye kadar rastlamadım.ha ama 100 metre şişe kırma,plinking,50 metre grupman için yukarıdaki sonuçlar gayet yeterlidir.atıcıya da bağlı olmakla birlikte 10 atıştan 9 u çok rahat şişe öldürür :)

• saolasın Kasım.yakında senin canavarı da yayınlarım,yada sen yayınlarsın artık.görsel değişikliklerde olacak çünkü condorda.

• bence oldukça güzel olmuş tebrikler

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Güzel sonuçlar Mustafa. Şu condoruda merak ettim doğrusu :)

• Mustafa seni tebrik ederim. Mehmet arkadaşıma keyifli atışlar dilerim.
    İşin güzel tarafı, hesap yapmadım ortalama için ama hız 875 fps gibi gözüküyor.
    Bu hızla 30.5 fpe ile yaklaşık 50 atış bence at 44 için mükemmel rakam.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Pcp konusunda marka olmuş bir isim; Mustafa Ekiz tarafından imal edilip montajı yapılan bir regülatör ve sonuçları. Bence çok şaşırmamak lazım. Defalarca yaptığı gibi yine bir şaheser yaratmış.
    Ellerine sağlık Mustafa.
    Süreç içersinde gösterdigin ilgi alaka için ise ayrıca teşekkür ederim.

• rica ederim Mehmet abim gülegüle kazasız belasız kulanırsın inşallah.eline ulaştıktan sonra arazide kendini belli eder.ben teşekkürederim.

• Öncelikle merak ettiğim konu şu; şindi bende bt65 sb w LW tüfek var ve tüfeğin gücü ile ilgili youtube da paylaştığım videodanda anlaşılacağı gibi ( arama motoruna bt65 gücü diye yazdığınızda çıkan 5 e 10 kalası 25m den delip geçme hali) bt65 muhteşem güçte bi silah. Yani beni yeterince tatmin eden bi silah. Şindi ben silaha 210bar basıp 27grain incememed i hedefe gönderince, hedef paramparça oluyo. Gelelim soruya. Şindi ben Mustafa kardeşimize benim silaha regülatör taktırdığımda, evet stabil 40-50 atış yapar. Yaparda bu sefer gücü düşecek, Üsküdar'da sahilde millete balon vurdurdukları filinta havalılara. :)) Yani bunu düşündükçe de bir yanım dokunma silahına diyo. Merak ettiğim, bu regülatörü en yüksek güçte sabitlersek, mesela 170-180 bar seviyelerinde, bt65 de stabil kaç atış yaparız en fazla? Sanırım bu sorunun Türkiyede en doğru ve net cevabını da Mustafa kardeşimiz verebilir. Merakla bekliyorum...

• Kesinlikle pişman olmayacağına garanti veriyorum. 5×10 Tahtalara õzel bir garezin yoksa :) en kısa zamanda tegülatörünü taktır.
    Şahsen ben Mustafa Ekiz in tüfeğime yaptığı regülatör uygulamasını kelimelerle anlatmakta zorlanıyorum. Tabiri caizse Hatsan fabrikasından çıkan pinokyoma ruh verdi. Benim tüfeğim artık at44 long LW değil. At44 ME long LW. Her atışa gittiğimde, her araziye çıktığımda Mustafa Ekiz e defalarca teşekkür ediyorum. Kontrolsüz güç, güç değildir deyip sözü ustaya bırakıyorum..

• Mehmet abi sağolasın,gülegüle kullan :) gelelim güç meselesine.30 graini 850 fps civarında regüle 30 atış yapabilir bt 65.regülatörün güce bi etkisi yok(benim imal ettiklerimde böyle bi sorun yok)60 fp lik AA 410 a 170 barlık bi regülatör de hazırlamıştım.

• Ben de Mustafa Ekiz regulator kullanıyorum bt65 te. Ve şimdi diyorum ki regulatorsuz tüfek mi, olurmuş.... Mustafa ellerine sağlık, pelleti nereye, niye, nasıl attığımı anladım çok şukur.

• Yani benim asıl merak ettiğim 27grain incememed solidi 170bara ayarlı bi regülatörle, tüpe de 210 bar basarsak, kaç stabil atış yaparız bt65 le? Not:incememed 27 grain dışında başka mühimmat kullanmayı düşünmüyorum şimdilik ;)

• kaç fps ile atmak istiyorsunuz?atış sayısı buna göre değişir.

• Ben de Mustafa Ekiz regulator kullanıyorum bt65 te. Ve şimdi diyorum ki regulatorsuz tüfek mi, olurmuş.... Mustafa ellerine sağlık, pelleti nereye, niye, nasıl attığımı anladım çok şukur.

Korel abi teşekkürler güle güle kullan.

• Kaç fps olduğu konusunda teknik bilgim olmadığı için bir yorum yapamam. Ancak bt65 210bar dan 150bara kadar 27grain solidi attığı güç benim için tatminkardır.

• Mehmet abi sağolasın,gülegüle kullan :) gelelim güç meselesine.30 graini 850 fps civarında regüle 30 atış yapabilir bt 65.regülatörün güce bi etkisi yok(benim imal ettiklerimde böyle bi sorun yok)60 fp lik AA 410 a 170 barlık bi regülatör de hazırlamıştım.

Bahsi geçen regülatör şu anda avatarda görmüş olduğunuz S410 bolt action .22 cal. silahta takılı. takriben 175 bar ayalı olup ince mehmet(30.25) grains bulleti 948 fps de atıyor. bana göre hızı biraz fazla gelmiş :) . Bar ayarını 165-170 barlara indirip hızı 920 civarlarına düşürmeyi planlıyorum . cumartesi günü havalar izin verirse arazide deneyip sizlerle paylaşmayı umuyorum. bu iş nasıl oldu derseniz!! sırrı mustafa beyde saklı... kendi adıma ellerine sağlık diyorum ... bir de not düşeyim.. 220 bar doldurdüm ve regülatörü 190 bar ayarına getirip 12 saat beklettiğimde regületör hiçbir hava sızıntısına izin vermedi. bu büyük bir başarıdır bence.. Böyle bir regülatörü Dünyada yapan yok malesef.. en son çareyi mustafada bulduk şükürler olsun :) tekrardan teşekkürler..

Airarms S410 Xtra FAC .22 - 60 FPE

• O zaman konu anlaşılmıştır. regülatör taktıracaz. aksi halde dürbün sıfırlamak da pek fayda vermeyecek. basınç düştükçe, solidin verdiği tepkilerde saçmasapan olacak regülatörsüz haliyle.