CONDOR'A YENİ MUSTAFA EKİZ REGÜLATÖR

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mrb arkadaşlar, benim bullpup condora Mustafa(ekiz) nın yapmış olduğu regülatörün sonuçlarını sizlerle paylamak istedim. burdan mustafaya teşekkürlerimi sunuyorum . ölçümleri namlu ucu krono ile yaptım. mustafanın yaptığı ölçümlerden farklı çıktı o yüzden. mustafa da yaptığı ölçümleri burada paylaşırsa kronolar arasındaki farkı da görmüş oluruz. regülatör yapılırken istediğim atış sayısı 40 adetti ama benim ölçümlerde 67 regüle atış çıktı lafı fazla uzatmadan ölçümlere geçelim;

REG.
    Mustafa Ekiz Regülatör

TÜFEK
    Airforce Condor Bullpup

PELLET
    H&N Baracuda 21,14 gn pellet

CHRONO
    Mk4 Combro Chrono

BASINÇ
    200 Bar-135 Bar

ATIŞ
    Regüle 67 atış

869
    867
    865
    861
    854
    856
    862
    863
    859
    863
    859
    867
    872
    872
    866
    872
    869
    863
    869
    867
    870
    870
    866
    869
    864
    870
    864
    864
    869
    869
    865
    859
    855
    869
    862
    861
    860
    864
    854
    861
    856
    861
    853
    864
    866
    853
    861
    856
    860
    861
    855
    855
    863
    854
    862
    861
    857
    854
    859
    857
    854
    859
    856
    856
    859
    857
    857

E.Y: 872
    E.D: 853
    ORT. 861,8
    FARK. 19

Devam eden atışlar

848
    854
    851
    855
    851
    848
    848
    848
    842
    839
    841
    837

https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)

• güzel olmuş 67 atış stabil olarak çok iyi bi rakam. hayırlı olsun :)

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • 21 graini 860 fps ortalama ile 67 defa atmak :)

güzel olmuş, ellerine sağlık Mustafa..
    ya şunun projeyi gönder de, kendime yapayım, sonra projeyi imha edip, herşeyi unutayım, olmamı :D

• bide şu çekiç zıplamasını yok edebilseydim daha güzel bi sonuç çıkardı ama malesef,yayı değiştirip kalın telli takmam lazımdı.ozamanda gücü çok yukarı fırlıyordu.30 graini 1000 civarı falan atıyordu ve atış sayısı 20 bile olmuyordu.oyüzden mecburen orjinal çekiç orjinal yayı çıkarmadım.regülatörün tek başına herşeyi çözmediğini,tüfektede gerekli alt yapının olması gerektiğini bikez daha görmüş plduk.gerçi bu güçlere 19 fps tölerans pek zarar etmez ama neyse..benim standart kronoyla yaptığım ölçümlerde 13fps oynuyordu maksimum.belki namlu ucu olduğu için farketmişde olabilir.keyifle kullanman dileğiyle Kasım.sabırla beklediğin için ben teşekkürederim.

• abi benimde gelmem lazım.sırf çizim yollasam yeterli olmaz.Kasım resimleri atabilirse aslında fikir verebilir.

• eyvallah cansın Mustafa :thumbup:

bi ara başını ağrıtırım artık bu konuda.. ;tacli# , sonra kandırır seni buralara davet ederim olur gider ;)

• estafurullah Ferhat abi,kısmet.bu tüfekle uğraştığım sürede 6 tane regülatörü imal edip montajını tamamlayabilirdim.hoş başka işlemlerde byaptım aslında buna.resimleri bekliyoruz Kasım :)

• buarada şimdi tekrar baktım,915-929 arası atmış bendeki ölçümde.hız farkıda çıkmış kronolar arasında.namlu ucu kronoda hassasiyet kaybının bi sebebide;her atıştaki tepme farklı sonuç vermeye sebep oluyor malesef.67 atışı 50 metredeki kağıda atarsak sonuçdaha net belli olur.

• sende atış sayısı kaç çıkmıştı mustafa?

havalar düzeldiğinde 50 m atışı yapmayı be de düşünüyorum. bakalım sonuç nasıl olacak.

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• ilk başta çekiç zıplamasınıyok etmeye çalıştım. bunun sebep olduğu gereksiz hava kaybını ve 30 fps ye varan çıkış hızı farkılarını.örn;920-914-912-918-916-921...diye giderken birden 943 gibi ve devamında tekrar 916-912-919-923-918-914 şeklinde devam ederek normal seyreden bir stabilite dönmesi,bi 10 küsür atış sora tekrar 934 atması ve sora tekrar 912-920 seviyelerinde devam etmesi söz konusuydu.bu şekilde davtanması çekiç zıplamasından ve güçlü bir tüfek olmasından kaynaklanıyor.mesela çekiç her seferinde zıplayarak duruyor ama her atışta aynı şiddette zıplamıyor arada çok fark oluşturuyordu.ilk önce bu sorunu yok etmeliydim çünkü bu sorun olduğu sürece regülatör işini nakadar yaparsa yapsın,çekicin valfe uyguladığı güç herseferinde değişken olduğundan,bu durum çıkış hızlarına çok olumsuz yansıyacaktı.valf sertliğine ve çalışma şekline yaptığım ufak eklemelerle(mesafe-geri itme gibi)bu çıkış hızı farkını 33fpsden 13 e kadar indirmeyi başardım.daha fazlasıda olurdu ama busefer bu güçte bukadar atış sayısını yakalayamazdım.çok daha düşük güce düşmek zorunda kalırdım.oyüzden bu haliyle bıraktım.60 atıştan sonrasını saymadım ve sanada söylemedim Kasım :) sürpriz olsun diye.dikkat edersen en son tel. konuşmalarımızda hiç atış sayısından bahsetmedim,sen gör istedim.

• Helal olsun Mustafa abi :) İnce eleyip sık dokumak iste bu.
    Gule gule kullanin canavarinizi Kasim abi.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Eline sağlık Mustafa. Condoruda ehlileştirdinya daha ne olsun. Kasım bey sizde gülerek kullanın. Condor ayrı bir dünyadır. Mustafa nın atölyesini ziyaretimde condor üzerinde görsel çalışmalar da yaptığını görmüştüm. Resim paylaşırmısın. Merak ettiğim diğer husus güç ayar düğmesi kullanılabiliyormu sabitlenmişmi ? :)

• Mustafa abi teşekkürederim.yapamayacağım çok şey var,yapabileceğimde çok şey var.iddialı deilim,elimden geleni yapıyorum .güç ayar butonu şuanda terse doğru çalışıyor,ama güç arttıkça çekiç yayı serbest kaldığından(çünkü terse doğru güçleniyor artık)daha çok zıplıyor.valfin içine güç ayarı koydum abi.çeyrek turla 30 fp artıp-azalıyor.çekiç zıplaması artmamış oluyor böylelikle.çünkü gücü valften kontrol edilecek hale getirdim.

• Bahsettiğim de bu zaten Mustafa. Silahın çalışma sistemini yeniden dizayn etmek. Bundan daha zoru sıfırdan bir silah üretmektir heralde.

• Helal olsun Mustafa abi :) İnce eleyip sık dokumak iste bu.
    Gule gule kullanin canavarinizi Kasim abi.

teşekkür ederim kardeşim, darısı olmayanların başına :)

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• Eline sağlık Mustafa. Condoruda ehlileştirdinya daha ne olsun. Kasım bey sizde gülerek kullanın. Condor ayrı bir dünyadır. Mustafa nın atölyesini ziyaretimde condor üzerinde görsel çalışmalar da yaptığını görmüştüm. Resim paylaşırmısın. Merak ettiğim diğer husus güç ayar düğmesi kullanılabiliyormu sabitlenmişmi ? :)

teşekkür ederim. şimdi sadece isabet testi kaldı, o da güzel çıkarsa gülerek kullanacam İnşallah. condor sanki benim için yapılmış, seviyorum bu aleti. şu an tamamlamam gereken bi kaç ayrıntı var daha sonra fotoğraf ve video yayınlarım. Mustafanın yapmış olduğu namlu ceketi ve moderatörü de görmüş olursunuz. güç ayar düğmesi çalışıyor sabit değil :)

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• Bende de condor var ve bende regülatör istiyorum.yapılan iş on numara
    67 stabil Atış çok güzel bir rakam.ellerinize sağlık.özelden mesaj yazdım.en kısazamanda cevap bekliyorum.

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm