Havalı Tüfekteki Sorun

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam mod 75 bende var ama ben benzetemedim benim tüfegin üzerinde halen yazıları gayet belirgin görünüyor ben alalıda 6-7 yıl oldu sanırım hiç bi sorun olmadı bende sadece biraz yayı güç kaybetti galiba onun içinde bir ay önce hatsan servisle görüştüm vortexe çevrilebilirmi diye 115 tl ye çevirriz dediler kargo dahil elim biraz bollaşsın halledecegim şimdilik bt 65 hallediyor herşeyi iyi akşamlar saygılhe rkese

• Sorununuz Tetik içindeki yay yani söyle söyleyim silah kurulurken tetigin üzerinde bulunan tırnağa geciyor o tirnagin altında yayı var o yay özelliğini kaybedince silahın güçlü yayina dayanamayıp atıyor kendiliğinden Siz o yayı degistirin çok basit yapamaz saniz burdan yardimci olmaya calisirim

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• Sorununuz Tetik içindeki yay yani söyle söyleyim silah kurulurken tetigin üzerinde bulunan tırnağa geciyor o tirnagin altında yayı var o yay özelliğini kaybedince silahın güçlü yayina dayanamayıp atıyor kendiliğinden Siz o yayı degistirin çok basit yapamaz saniz burdan yardimci olmaya calisirim

aynen.. :thumbup:
    yada sizin dediğinizin tam tersi yayın üstündeki tırnak aşınmış, pistonu tutmuyor..

• selamlar

arkadaşlar yayın üzerinde buluna delikli olan metal boru şeklide bir parça vardı ucunda sert silikon olan şey. Onun delik kısımlarında biraz aşınma vardı törpiledim tekrar taktım sorunum çözüldü şimdi hiç kaçırmadan kurulumu gerçekleşiyor.

• Muhtemelen uzun süre kullanmama kaynaklı tetik tırnağı onu tutan pime oksitlenmiş bu sebepten ilk defada kurulup tetik bir defa indikten sonra tekrar tırnağın yukarı kalkması engelleniyor. Tetik grubunu söküp wd40 ile temizleyip takarsanız problem kalmaz. Siz de saden söküp takmışsınız dolayısıyla oksitlenme varsa bile açılmış oldu.
    Bahsettiğiniz parça piston contası. Yaylı havalı tüfeklerde bakımın 3 kalemi olur genelde: Piston contası-Namlu oringi ve yay. Piston contanız eskimiş ve hasar görmüşse değiştirilmesi performansı arttırır. Bu parçalar değişti mi tüfek yenilenmiş olur bu yüzden arkadaşlar da Servisini önermiş.
    Eski Hatsan tetik grubu basit olmakla birlikte eklenen küçük bir yay zamanla eğrilir bu da tetiğin gereksiz hafifleşmesine neden olabilir

• siz yinede dediğim yayı değiştirin o yay özelliğini kaybetmiştir tekrardan aynı sorunla karşılarsınız.

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR