Hatsan Domitaör 200W Carbine 5,5mm - 12 metre Grupmanı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar;

12 metre grupman serilerine bir yeni tüfek daha ekleyelim istedim..
    Başlıktanda malumunuz, Dominatör 200W 5,5 mm.. kısa namululu carbine modeli

Tüfek bilindiği gibi azıcık ağır dursada, başlangıçta pek sıkıntı yaratmadı açıkçası..
    Tabiki uzun süre arazide kullnımında insanı daha hafif olan bir tüfeğe göre daha çok yoracaktır :)

Ama bu ağırlık sanki onu dengelide kılmış, atışlarda namlunun savrulmasını engelliyor bence..

Spoton 16 grain ile 12 metrede denediğim grupmana göre 7-8mm gibi bir CTC çıktı.Tüfeği ilk defa elime almama rağmen, bence oldukça başarılı sanki..
    Tüfeğe-tetiğe alıştıktan sonra çok daha iyilerini yapar hatta.. :thumbup:
    ?thumbnail=1

Ama tüfekteki kundak ayrı bir güzellik, detayları, işlemeleri v.s. çok uyumlu ve yakışıklı yapmış bu tüfeği..
    Diğer taraftan namlunun az daha kısa oluşu, locktime süresini kısalttığından daha isabetli sonuçlar verecektir herhalde..

hep merak ediyordum bu tüfeği, hakikaten çok güzelmiş .. :thumbup:
    ?thumbnail=1

kurma kolu, kısa carbine namlusu, namlu ucu 1/2 UNF dişleri (yaylıda moderatör işe yaramıyor ama airstriper kullanmak için güzel bir düşünce..)
    namlu ucu metal koruma kapağı, kurma kolunu kitleyen güvenlik-emniyet mekanizması..
    güzel detaylar ile yerleştirilmiş tüfeğe..
    ?thumbnail=1?thumbnail=1

Birde tetik emniyeti çok hoşmuş..
    Bu genelde gördüğüm emniyet mekanizmasnın aksine, horoz tipi bir mekanizma var..
    Diyeceğim; hani bazen o can sıkıcı gelen emniyet mekanizmasının aksine;
    kendine doğru kurularak atışa hazır hale gelen mekanizma ve sanki ateşli tüfekmiş gibi ve tetiği atış öncesinde kuruyormuşsunuz gibi çok hoş bir hava katmış, bu emniyet mandalı sıkıcı olmaktan öte keyifli bir hale dönüşmüş sanki :)

Güzel,..

Eğer hafta sonu fırsat bulursam arazide bi kullanmak istiyorum, havalar müsaade ederse..
    ama elimde 16 grain altında pelet yok, biraz ağır gelecek ve daha çok düşme göreceğiz gibi muhtemelen..

bakalım hayırlısı..
    güzel tüfekmiş ;)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Tebrikler, çok güzel bir inceleme ve grupman olmuş. Benim de İki hafta önce çok beğenerek aldığım bir tüfek. Ağırlığı ile olsun, kundağı ile olsun estetik açıdan bence gerçekten etkileyici. Şuan alışma evresindeyiz, henüz dürbün takmadım, rodajını tamamlamasını bekliyorum. Umarım ben de böyle güzel gruplar çıkartabilirim.

• Valla abi helal olsun tek delik yapmışsın ben fırsat bulup dürbünü bile ayarlamadım bu isabeti görünce şaşırdım bu kadar beklemiyordum Bi de arazide konuştur aleti
    demek ki atıcı fonksiyonu çok önemli

• Tebrikler, çok güzel bir inceleme ve grupman olmuş. Benim de İki hafta önce çok beğenerek aldığım bir tüfek. Ağırlığı ile olsun, kundağı ile olsun estetik açıdan bence gerçekten etkileyici. Şuan alışma evresindeyiz, henüz dürbün takmadım, rodajını tamamlamasını bekliyorum. Umarım ben de böyle güzel gruplar çıkartabilirim.

evet çok hoş bir makina :) iyi günlerde kullanın sizde yeni tüfeğinizi

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Valla abi helal olsun tek delik yapmışsın ben fırsat bulup dürbünü bile ayarlamadım bu isabeti görünce şaşırdım bu kadar beklemiyordum Bi de arazide konuştur aleti
    demek ki atıcı fonksiyonu çok önemli

destekli bir atış, tüfeği bi yeere dayamadım ama, vücudum koltuğa dayanıyordu, atış ceketi misali ;)

güzel çıktı vallahi, senle konuştuktan sonra böyle beklemiyordum, bende şaşırdım biraz açıkçası..
    daha başarlı bir atıcı daha iyi sonuçlar alabilir, pelette önemli spoton ne kadar kötü pelet olmasa da, üst düze bir kalite de değil. Buna rağmen böyle bir sonuç başarılı..

bakalım mesafeyi az uzatalım neler olacak..

ama bu yaylılarda çok ses çıkıyor , pcp'den sonra rahatsız ediyor açkçası.. gerçi açık alanda çok önemli değil bu durum ama, tüfeğe komple battaniyemi sarsak ne etsek :))

• Abi açık arazidede denedikten sonra güç artırmaya gideriz mod 125 in en azından yüzde 50 artışına çıkabilsek bana yeter yada kıyamazsan tüfeğe bana iki kat daha güçlü bir tüfek bulalım bildiğin Bi tüfek var mıdır

• bu tüfeğe dokunmaya kıyamaz insan..
    du azıcık kullanayım bakayım :)
    şimdiki halini forumda paylaşalım hiç dominatör yok paylaşımlarda, orjinal hali ile bi kayıt altına alalım..

sonrasında sürece göre değerlendiririz, belki teklifte bulunan arkadaşlar olur bu arada..

• Abi bence güç arttırmaya hiç gerek yok mod95 kullanıyordum güç olarak 200w ile aynı diye biliyorum 100 metre civarı sıkıntısız şişe patlatiyodum düşme biraz fazla oluyor illaki dürbünde mildot olmadığından sıkıntı çıkarıyodu baktım olmayacak, zehirlendik hem bi kere :D mod 135 aldım vortex taktırdım ondan sonra 1 defada fabrikaya gitti geldi şuanda maşallahı var bugün gittim geldim atışa 70-80 metre civarı şişeye merminin değmesi yetiyo paramparça ediyor, seside yaylıdakinden baya farklı çok mekanizma sesi yok, ateşli benzeri bi ses çıkartıyor ufakta olsa karşılarda yankı yapıyor, bi de mermi çınlaması duyuluyo.Yardımcı olur diye yazmak istedim saygılar..

Kral N-11 Gas Piston

• hayırlısı olsun. güzel ve isabetli tüfektir kendisi.

Hatsan Mod 135 Vortex .22 Cal.

Hatsan Striker 1000X Vortex .22 Cal.

Hatsan Mod 25 SuperTact Vortex QE .22 Cal.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

Crosman Classic 1377 .177 Cal.

Crosman Classic 1322 .22 Cal.

• Yaw Ferhat abi naptın ya? Çok güzel tüfekmiş. Adamın aklına sokuyosun. Daha Cometa'yı yeni aldım. Hakket çok yakışıklıymış dominator off ya. Abi ben bu gece yarısı poğaça yaptırayım hanıma da yine anlatıp intikam alayım ;)

Şaka bir yana hayırlısı olsun abim. Grupman da harika. Güle güle kullan, kazasız belasız keyifli ve isabetli atışlar dilerim. Pcp'nin yanında bir yaylı çok çok iyi olmuş.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Yaw Ferhat abi naptın ya? Çok güzel tüfekmiş. Adamın aklına sokuyosun. Daha Cometa'yı yeni aldım. Hakket çok yakışıklıymış dominator off ya. Abi ben bu gece yarısı poğaça yaptırayım hanıma da yine anlatıp intikam alayım

ama bu kadarda acımasız olmaz ki insan, :) hep aynı tam saatler gece yarısını gösterirken poğaçalar çıkıyor meydana.. :))

senin Cometa'da ayrı bir güzel yanlız.. yabana atma ;)

• Bugün hava güzeldi..
    attım tüfeği arabaya; pompa yok o yok bu yok.. iki kutu pelet yanına :)

önce ısınma turları 40-50 metrelerde şişe v.s.derken.. yine 100 metre dolaylarında bi mesafeye bu sefer grupman deneyelim diye niyetlendim..

Alakasız saçma sapan atışlardan sonra :) bi kontrol ettim ki; bizim dampanın ayak bağlantı civataları gevşemiş (çok sağlam sıkılmamış herhalde öncesinden) elle dönüyor, yerinden çıkacak neredeyse dampa..

Bu arada bi türlü dürbünü sıfırlayamıyorum diyen Ercan kardeşimizin lafı geldi aklıma, herhalde başından beri hafiften bi gevşeklik vardı dampada, düzgün sıkılmamış olsa gerek..

hay Allah dedik; biraz havanın tadını çıkarıp döndük geri ..
    Paylaşım namına bişeyler yok elde maalesef, yarına kısmet olursa artık, bakalım..

edit:
    ama dün evde güzel bir grupman çıkarmıştı, atış alanında başlanıçta da şişelere karşı başarılıydı, galiba atışların etkisi ile sonradan gevşedi bu ayak..
    sağlam sıkmak lazım anlaşılan..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Ferhat dostum bune hız helalin var, imrendiriyorsun valla
    Sırada ne var meraktayım,

Şaka bi yana güle güle kullan ,kazasız belasız tam isabetler dilerim.

'.

]

• Ferhat dostum bune hız helalin var, imrendiriyorsun valla
    Sırada ne var meraktayım,

Şaka bi yana güle güle kullan ,kazasız belasız tam isabetler dilerim.

Allah razı olsun abi, konu tam açık olmamış, benim kusurum..

aslında bunu almaya niyetliydim, ki halen ne olur bilemem orası ayrı bir konu ya :)

ama Ercan yayı sökecek aparat olmadığından benden yay değiştirmemi istemişti, bu sebeple tüfek bana geldi..
    Zannedersem yayı yarısı kadar daha fazla gücü olan bir yeni bir yay ile değiştirmeme konusunda Ercan'ı ikna etmek üzereyim,hatta Ercan magnum sınıfı bir tüfek ile takasta edebilir bildiğim kadarı ile, ama yinede ne yapacağı belli olmaz... :)

Öte yandan aklında olanlar için tavsiye ederim , çok özenerek yapılmış bir tüfek..

Bende hazır elime geçmişken, forumda paylaşımı olmayan bu tüfeğe ait bişeyler eklemek istedim, zira en çok merak edenlerden biri bendim..
    Dediğim gibi fırsattan istifade arşive eklensin istedim.. düşünen arkadaşlarımızın işine yarar belki..

Bakalım abi, nasip ; belki coşup alabilirim belli de olmaz..
    Olmadı telefonu-interneti kapatırız artık bi müddet hevesimiz geçene kadar 8o

Şaka bir yana Allah herkesin gönlündekinin en hayırlısını nasip etsin.
    Saygılar..

• Arazideki uzun mesafe atışlarınızı ve sonuçlarını gerçekten dört göz ile bekliyorum. Tüfeğin hangi pelleti seveceğini, kaç metrede neler yapabildiğini bilmek tüfeğimi daha iyi tanımamı sağlayacak. Bu arada kendi çevremde bu tüfeği görüp de tipini, tasarımını beğenmeyen olmadı. Resmen eline alan hasta oldu. İlk tüfeğim Remington Airmaster 77 den sonra isabetli bir karar verdiğimi düşünüyorum.

• Ferhat abi eti senin kemiği benim
    şu uzun mesafe atışlarını da Bi görsek hayırlısıyla yeniden aşık olcam herhalde bu tüfeğe gerçekten çok merak eden arkadaşlar var bu tüfeği neler yapabileceğini kolay gelsin

• Ferhat kazasız belasız kullan hayırlı olsun gördüğüm kadarıyla baya isabetli bir tüfek

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• hadi bakalım Ferhat kardeş açık alan bir atışlarını görelimde envantere kayıt altına almak için sıraya koyalım mı koymayalım mı bilelim isabetli atışlar

kral bull pup .22
    stoeger atac suppressor .22
    hatsan mod 99 .22
    tacvectör optic 10-40x60 satılık