HATSAN MOD60s Güçlendirme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle merhaba.Uzun süredir foruma üyeyim yanlız bazı sebeplerden dolayı ancak yeniden girebilmeye başladım.Çogunlukla okumayı tercih ederim,bayağıda faydası oluyor.Ancak bazı konular çok eski oldugundan resimler silinmiş oluyor ve bazı terimlere çok yabancıyım.

Konuya geleyim hemen;arkadasımın hatsan mod60s tüfeğini güçlendirmek istiyoruz ama nasıl yapılacağı hakkında bi fikrimiz yok.Açıkçası içindeki mekanizmayıda pek bilmiyoruz.En kolay olarak nasıl güçlendirebiliriz?Bu konuda tecrübeli olanlardan yardım bekliyorum.Çok aşırı bi modifiye yapmaya da gerek yok aslında.Sadece yayı değiştirsem o bile yeter şu anlık bize. ^^

Şimdiden teşekkürler..

HATSAN BT65 RB LW 5.5 Regülatör by Mustafa EKİZ ;grin;

• sadece yayı değiştirmek pek fazla işe yaramıyor , pistonun ağırlığını artırmak çok daha fazla güç üretiyor .

Fakat tepme artıyor .
    Bence sadece bakıma gönderip piston keçesini değiştirin , en basit şekilde gücü artmış olur

• Peki pistonun ağırlıgını arttırsak,üzerindeki dürbüne zarar verecek derecede mi artar acaba tepmesi.Dürbüne zarar gelmezse sorun olmaz benim için aslında

• evet dürbüne verdiği hasar artar , dampa ayak kullanmak zorunda kalabilirsiniz

• Dampa ayak takılırmı hiç bilmiyorum o tüfege.Kızak var üstünde sadece.Ben en iyisi idare edeyim bu şekilde bi pcp alana kadar :) Çok teşekkür ederim cevaplar için :)

• selam
    önce yayı biraz daha tel kalınlığı içe doğru olmak şartıyla yani yayın dış çapı değişmemek şartıyla biraz kalın telden çektirin öndeki pistonu denildiği gibi ağırlaştırın, keçeyi değiştirin, son olarakta yapabiliyorsanız hava transfer deliğini genişletin güç artacaktır ama aynı zamanda sarsıntıda artacaktır kesinlikle boşta atmayın çünkü hem yayı hemde keçeyi zedeleyebilirsiniz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Tüfeğinizin yay ve keçesinde hasar ve yıpranma yoksa ve makul seviyelerde güç artışı istiyorsanız tüfeğinizin pistonunu, yayını, keçesini vs eski gres yağından arındırıp makul miktarda kauçuk bazlı yeşil gresle tekrar yağlamanız yeterli olacaktır. Keçe değişimi dışında daha kalın yay hava portu genişletilmesi gibi modifiyeler çok yararlı olmakla birlikte tüfeğin tepmesini arttıracak ve dampa kaçınılmaz hale gelecektir dürbün sağlığınız için.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Çok teşekkürler ilginiz için.Dürbünün tadını aldıktan sonra zarar gelmesini istemem :) Şu an sadece keçesini değistirip kullanmayı deneyeceğim.İlerde biraz daha üstünde çalışabilirim :)

• Gözden kaçırmış olduğunuzu düşündüğüm, vakt, zamanında Mustafa Serdar Üstadın hazine gibi paylaşımı..
    Sorduğunuzdan daha fazlası cevab ile, buyrun.. ;)

• Elimden geldiği kadar araştırıyorum forumu ama aklım pcp ye gittigi için yaylı bölümüne hiç bakmadım açıkçası :D Bu bilgiler şahane oldu sağolun :)

• Bende halen daha boş kaldıkça tekrar tekrar okuduğum oluyor..

Kendi alanında başka yerde bulamıyacağınız bir kütüphane kıvamındadır forum..
    Özelikle eski konular ve bilgi dolu cevaplar-mesajlar..

Sizi tenzih ederim, ama yeni başlayan biri o konuları görse-okusa öğrendiği yeni bilgilerden soru soracak dermanı kalmaz, ve zaten gerekte kalmaz en sonunda ;)

• Bir çok şey ögrendim hala daha okuyorum ama bi düyada soru var aklımda :) Özellikle dürbün kullanımı hakkında.Okudum ama tam çözemedim

• Gözden kaçırmış olduğunuzu düşündüğüm, vakt, zamanında Mustafa Serdar Üstadın hazine gibi paylaşımı..
    Sorduğunuzdan daha fazlası cevab ile, buyrun.. ;)

Üste çıkması gereken konu ve bilgiler hepsi çoook değerli zamanında Valibey kardesımız taşımış konuyu bugunde biz... Mustada Serdar bey in ellerine sağlık

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Ufak tefek çekinceler haricinde aydınlatıcı ve iyi bir yazı. Özellikle yaylılar konusunda merak eden arkadaşlara iyi bir kaynak.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j