MOD 125 SNİPER VORTEX YARDIM

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 5 gün önce vortex mod 125 sniper aldım, iki elle beraber kuruyorum, acaba bende mi problem var, 100 kg adamım kolay kuramıyorum, şuan kollarım ağrıdan kopuyor ve üstelik sporda yapan birisiyim ama anlamadım problem bendemi silahtamı, sizin de böyle kurulumda çok zorlandığınız oluyormu, yoksa attıkca kurulumu kolaylaşacakmı?kolay kurmak için bir yöntemi falan varmı ? kurarken emniyetini açmak veya tetiğe basmak gibi v.s.??

• Mantık olarak vortexin yumuşaması pek olası değil.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Vortexle dediğin kadar zorlayıcı bir kurulum olması garip geldi açıkcası. Zaman rahatlar gibime geliyor.

STOEGER X20 SUPPRESSOR 22 cal. - BROWNİNG 3-9X40 AO

• gercekten kurulumu sert bir tufek, arka arkaya 4-5 atış yaptığında kolunda derman bırakmıyor, ha kuvvetine gelecek olur isek gerçekten guclu bir tufek ama iste kurulum baya bir zorluyor insanı, acıkcası zaman icerisinde alışırım diye düşünüyorum, zaten spor yapan bir kisiyim, bir nevi 2 sporu aynı anda yapıyorum :), ama fizigi pek musait olmayan arkadaşlara bu tufegi onermem tufekten kurulumu nedeni ile soguyabilirsiniz.

• Yay değil ki içindeki preslendikçe yumuşasın şekil alsın...

Belli bir basınca ayarlı gas-ram var. Gas-Ramin yumuşaması demek ise hava kaçağı demek. Bu da pek sevindirici bir durum değil kesinlikle.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Yağlayın bütün mekanik aksamı bütün birleşim noktalarını tüfek yağı ile yağlayın,inanın sorun pistonda değil.Ben dahil 3 arkadaşımda var.Hepsi cihazın sertliğini göz önüne alırsak rahat kuruluyor.Hatta yağlama işleminden sonra çok daha güzel hale geldi.
    Kol kaslarınızdan ziyade omuz kaslarınızı çalıştırın.ilk kullanımda 45-50 atıştan sonra en çok yorulan omuzlarım olmuştu.Elektrikli kas çalıştırıcıdan vardı.Onunla 2 hafta 2-3 günde bir yarım saatlik çalıştırma sonucunda tüfeği kurarken 2 katından daha fazla bir rahatlama oldu.

• Yağlayın bütün mekanik aksamı bütün birleşim noktalarını tüfek yağı ile yağlayın,inanın sorun pistonda değil.Ben dahil 3 arkadaşımda var.Hepsi cihazın sertliğini göz önüne alırsak rahat kuruluyor.Hatta yağlama işleminden sonra çok daha güzel hale geldi.
    Kol kaslarınızdan ziyade omuz kaslarınızı çalıştırın.ilk kullanımda 45-50 atıştan sonra en çok yorulan omuzlarım olmuştu.Elektrikli kas çalıştırıcıdan vardı.Onunla 2 hafta 2-3 günde bir yarım saatlik çalıştırma sonucunda tüfeği kurarken 2 katından daha fazla bir rahatlama oldu.

Ne yani, o sözde kas çalıştırıcı zımbırtıların işe yaradığını mı söylüyorsun? :)
    Amaç, namlu kırmak için omuz ve kanat kası geliştirmek ise bu iş için en ideal iki spor; yay bükme ve barfiks. Ama tabi bunu öncelikle spor amaçlı yapmak lazım, tüfek kurmak için yaptığını söyleyene gülerler.. :)

• Hatsan tüfeği zaten yağ fıçısına sokup veriyor müşteriye. Ben fazlasını arındırmak için uğraşıyorum :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bazıları çok zor, bazıları hiç zor değil diyor, acaba bu pistonların basıncı sabit değil mi, değişiyor mu aynı model tüfeklerde bile? Ben hiç kullanmadığım için merak etmeye başladım bu durumu.

• başlığı görüp geldim meraktan nasıl yardınız acaba koca mod125 i diye.

• Alıntı

Ne yani, o sözde kas çalıştırıcı zımbırtıların işe yaradığını mı söylüyorsun? :)
    Amaç, namlu kırmak için omuz ve kanat kası geliştirmek ise bu iş için en ideal iki spor; yay bükme ve barfiks. Ama tabi bunu öncelikle spor amaçlı yapmak lazım, tüfek kurmak için yaptığını söyleyene gülerler.. :)

O zımbırtı dediklerinizi denemeden konuşmanızı anlıyorum.Bilmeden konuşmak kolaydır.Ben sonuç aldım.Önemli olanda bu zaten,sizin ön yargınız değil.
    Yay ve barfiksle elde edileceğini söylediniz sonucu ben oturduğum yerde sadece belli bölgeleri çalıştırarak elde ettim.
    1 dakika koşarsınız sorun olmaz.1 saat koşarsınız kondisyonunuz eksikse cılkınız çıkar.Atışa gittiğimizde bir kutu pellit bitirmeden döndüğüm nadirdir.Aradaki farkı bilen benim.Birileri gülmüş ağlamış pekte umrumda değil. :)

• O zımbırtı dediklerinizi denemeden konuşmanızı anlıyorum.Bilmeden konuşmak kolaydır.Ben sonuç aldım.Önemli olanda bu zaten,sizin ön yargınız değil.
    Yay ve barfiksle elde edileceğini söylediniz sonucu ben oturduğum yerde sadece belli bölgeleri çalıştırarak elde ettim.
    1 dakika koşarsınız sorun olmaz.1 saat koşarsınız kondisyonunuz eksikse cılkınız çıkar.Atışa gittiğimizde bir kutu pellit bitirmeden döndüğüm nadirdir.Aradaki farkı bilen benim.Birileri gülmüş ağlamış pekte umrumda değil. :)[/quote]

bir atışta nasıl bir kutu pellet bitiriyorsunuz, valla ben 125 vorteximle atış yapmaya gittiğimde 10 bilemedin 15 atışta kollarım artık uyuşuyor. üstelik sporda yapıyorum ve 180cm 104 kg ağırlığında orta derecede ağırlık çalışan bir insanım. bende sorun var galiba :)

• Ben kocaelide oturuyorum.Hafta sonları hava yağışlı değilse motorlarımızla atışa gidiyoruz.Video çekmemi isterseniz pazarı bekleyin. :)

• O zımbırtı dediklerinizi denemeden konuşmanızı anlıyorum.Bilmeden konuşmak kolaydır.Ben sonuç aldım.Önemli olanda bu zaten,sizin ön yargınız değil.
    1 dakika koşarsınız sorun olmaz.1 saat koşarsınız kondisyonunuz eksikse cılkınız çıkar.Atışa gittiğimizde bir kutu pellit bitirmeden döndüğüm nadirdir.Aradaki farkı bilen benim.Birileri gülmüş ağlamış pekte umrumda değil. :)

Sadece koyu olan yazı size hitabendi, "gülme ağlama" kısmı sizin için değildi, tekrar okuyunca yanlış anlamanıza hak verdim.. Ve ayrıca onlar gerçekten zımbırtı, siz zaten zaten güçlüymüşsünüz heralde, 250 defa (paket 250'lik ise) namlu bükmek kolay değil..

• Bende yanlış anlaşılmak istemem.Konu dışına çıkıyorum ama anlatma ihtiyacı hissediyorum.2006 tan beri motor kullanıyorum.2 kez ciddi kaza yaptım birinde 3 ay hastanede yattım.Sol bacağım dizden aşağısı lifleri koparacak kadar dönmüş.Bu süre zarfında sağ tarafa göre sol taraf hareketsizlikten ciddi kütle kaybına uğradı.İki elimle kavrayamadığım baldır kısmı çok rahat elime oturur hale gelmişti.Bakınca hasta olarak ürkütücü bir manzara,çünkü harekette edemiyorsunuz.Tavsiye üzerine çok fonksiyonlu bu cihazla eski görüntüsüne kazandırabildim.Acıyormu evet :).Ama sonuç alıyorsunuz.Daha sonrasında diğer kaslarım içinde kullandım.Dışardan bakıldığında body building yapanlar kadar kas yokmuş gibi gözüküyor.Ben kondisyonumdan oldukça memnunum :D

• Bende yanlış anlaşılmak istemem.Konu dışına çıkıyorum ama anlatma ihtiyacı hissediyorum.2006 tan beri motor kullanıyorum.2 kez ciddi kaza yaptım birinde 3 ay hastanede yattım.Sol bacağım dizden aşağısı lifleri koparacak kadar dönmüş.Bu süre zarfında sağ tarafa göre sol taraf hareketsizlikten ciddi kütle kaybına uğradı.İki elimle kavrayamadığım baldır kısmı çok rahat elime oturur hale gelmişti.Bakınca hasta olarak ürkütücü bir manzara,çünkü harekette edemiyorsunuz.Tavsiye üzerine çok fonksiyonlu bu cihazla eski görüntüsüne kazandırabildim.Acıyormu evet :).Ama sonuç alıyorsunuz.Daha sonrasında diğer kaslarım içinde kullandım.Dışardan bakıldığında body building yapanlar kadar kas yokmuş gibi gözüküyor.Ben kondisyonumdan oldukça memnunum :D

Geçmiş olsun sayın sekku.. "Acıyormu evet" derken sanırım siz elektrikli olandan bahsediyosunuz, ben vibratörlü olanlardan bahsediyordum.. :) O dediğiniz cihazlar yanlış değilsem fizik tedavi için de kullanılıyordu, yani işe yarayan cinsten sizinki de galiba. Neyse konudan devam edecek olursak, vortexli tüfeğinizle videolarınızı bekliyorum.. :)

• neden büyütülüyor bu kadar ki... bir saatte bir kutu pelet bitirmişliğim var çok defa. pazar sabahları deniz kıyısından denizdeki pet şişelere sarınca insan anlamıyor ne zaman bitmiş..

• Bende de Mod 125 VORTEX var, Poligona gittiğimde yada hafta sonu soda şişesi kırmaya gittiğimde rahat 1 kutu pellet bitiyor. ilk başlarda yorulmuyorsun ama sonlarada doğru bi yorgunluk mutlaka oluyor. E robot değiliz ya.

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• Yorgunluk tabiki oluyor ama yorgunluktan önce yorgunluğun sebep olduğu üşengeçlik hobiden soğutuyor. Yorulma/Hobiden aldığınız zevk terazisi devam edip etmeyeceğinizi belirliyor. Özellikle büyük şehirlerde atış yapabileceğiniz yerler uzaksa bunun da çok büyük etkeni var. Şahsen bir saat atış yapmak için 30 km git gel insanın gözünde büyüyor hele ki yalnızsanız.