ISSF ATICILIK MÜSABAKALARI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ISSF Silah Müsabaka Kuralları ve Havalı Tüfek Teknik Kurallarını okudum ancak aklıma takılan bir kaç konu var

Anladığım kadarıya müsabakalar Havalı kısmında 10 mt tabanca ve 10 mt tüfek müsabakası oluyor 50 mt ve 300 mt tüfek müsbakalarıda var ancak havalı deği
    Birde genelde ISSF Tüfek teknik kurallarında belirtilen teknik ölçülere uyan müsabaka tüfekleri kullanılıyor.

Aklıma takılanlar şu
    1- Havalıda 10 mt den başka müsbaka varmı
    2- Her sporcu her müsabakada yarışmak zorundamı yoksa sadece Havalı tabancada 10 mt yarışabilirmi
    3- Müsabaka Tüfeklerinde güç sınırı varmı genelde müsabaka tüfekleri teknik verilerinde 7,5 joul yazı yor yanlız teknik kitapta güçle ilgili sınırlama görmedim örneğin 16 joulla bir tüfeklede yarışılabilirmi
    4- Yine kullanılan tüfek müsabaka tüfeği olmak zorundamı Tüfek teknik kitabında sadece ölçüler verilmiş ölçülere uyduktan sonra illa müsbaka tüfeğimi olması lazım

Bu konularda bilgisi olan soruları cevaplandırısa sevinirim

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum, ama bende sizin gibi heveslendim bi an Yusuf Bey'in başarısını görünce.. hatta çocukluğumdan kalma hayalim di aslında bu benim..
    Bir gazete sayfasında görmüştüm ilk defa yıllar öncesinde böyle bir başarının haberini, bu ihtiyarda o zamanlardan bu sebep ile alınma aslında ;)

az önce 12metre mesafeden gez göz arpacık ayakta tek el desteksiz atışlar denedim..
    muazzam zor iş ,itiraf etmeliyim..

Ön kolun dirsek içine kadar olan bağlantısının çok iyi geliştirilmesi kanaatindeyim, en çok o bölge zorlanıyor,..yada ben işten geldim diye bana ağır geldi zoraki :)

antreman şart..

• ISSF Müsabakalarını seyrettim gez gözle hedefin tam ortasından vuruyorlar. Müsabaka tüfeği ile zannedersem 3,5 -4 Kg arası bende bir deneme yapayım dedim dürbünlü tüfekle Yaklaşık 3,8 Kg 10 mt hedefe ayakta desteksiz bakıyorum dürbünden bırakın hedefin ortasını hedef kağıdını bile dürbünden baktığımda merkez ortalamakta güçlük çekiyorum. Bu yeteneği nasıl sağlıyorlar çok nasıl bir yöntem izliyorlar çok çalışmak gerektiriyordur sanırım

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177